רק תיווך בשתי עסקאות סמים אך יישאר במעצר עד תום ההליכים

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 12/11/2021 16:35 ● ערב ערב 3042
בית המשפט העליון הותיר במעצר עד תום ההליכים של תושב אילת שהואשם בשתי עבירות קלות של תיווך למכירת קנאביס, ודחה בקשת רשות ערעור של הנאשם על החלטת ביהמ''ש המחוזי, שהפכה החלטה קודמת של בית המשפט השלום באילת, שמצא לנכון לשחררו
רק תיווך בשתי עסקאות סמים אך יישאר במעצר עד תום ההליכים
ביהמ''ש: לא ניתן למנוע את מסוכנות סוחר הסמים אם לא מרחיקים אותו מעירו
תגיות: פלילים סמים

נדחתה בגלגול סופי ואחרון בקשתו של עציר מאילת, העומד למשפט בשל כך שתיווך בשתי עסקאות לממכר קנאביס, שלא להיות עצור עד לתום ההליכים נגדו. זאת לאחר שבית המשפט העליון דחה את ערעורו של העציר על החלטת בית המשפט המחוזי שקיבלה את ערר המדינה על החלטת ביהמ"ש השלום באילת, שמצא לנכון לשחרר את העצור לחלופת מעצר. 
"לאחר ששמעתי את באי-כוח הצדדים ועיינתי במכלול החומר, הגעתי למסקנה כי אין מקום לתת רשות לערור במקרה זה", כתב השופט העליון גרוסקופף. "כתב האישום הנוכחי נגד המבקש הוא אמנם "רק" בגין שתי עבירות תיווך בסם מסוג קנאביס, ואולם בעברו הלא רחוק של המבקש הרשעה הכוללת עבירה של סחר בסמים קשים מסוג קוקאין, בגינה נידון לתקופת מאסר של 22 חודשים. בהינתן רמת מעורבות זו בעסקי הסמים, אכן מסוכנותו של המבקש היא מהסוג שבוודאי לא ניתן לאיין אותו באמצעות חלופת מעצר שאיננה מרחיקה את העבריין מסביבתו הטבעית (ויובהר, חלופת המעצר שהוצעה, ואשר נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי, היא בית הוריו, המצוי בעיר מגוריו – אילת. אם לא די בכך, המבקש הורשע בעבר בגין ביצוע עבירות סמים כשהיה במעצר בית באותו מקום עצמו)".
עם זאת ציין השופט כי הוא אינו מכריע בשאלה האם ניתן יהיה להסתפק בחלופת מעצר שאינה בעיר מגוריו אילת, "הרשות להגיש בקשה לעיון חוזר בעניין זה שמורה למבקש". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש