צפו: עם הסרת מגבלת המכסה תור ענק במעבר טאבה

מאת: רותם נועם ● 15/9/2021 10:50 ● ערב ערב 3033
עם הסרת המגבלות על מכסת העוברים לסיני דרך מעבר טאבה, לפני יומיים, הסתרך הבוקר תור ענק לאורך מאות מטרים ממעבר הגבול ואלפי ישראלים ביקשו לצאת טרם כניסת יום כיפור לסיני
אילוסטרציה DEPOSITPHOTO (צילום וידאו לפי סעיף 27 א לחוק זכויות יוצרים מהרשתות החברתיות)

ביום שני השבוע הוסרה מגבלת מכסת העוברים היומית במעבר הגבול טאבה לסיני. עוד הוחלט, כי בשל התנועה הערה יורחבו שעות פעילות המעבר. ההחלטה התקבלה בהנחיית שרת התחבורה, ח"כ מירב מיכאלי ובשיתוף פעולה עם מנכ"לית המשרד ורשות שדות התעופה, מתוך כוונה למצוא פתרון לביקוש הרב לאגרות הכניסה לסיני בתקופה זו. כזכור, אמור מעבר הגבול להיות סגור במהלך יום כיפור כמדי שנה והוא ייפתח מחדש רק בצאת יום כיפור.

במשרד התחבורה הבהירו כי צעד זה מגיע לאחר שורת צעדים שננקטו בחודשים האחרונים מתוך כוונה לייעל את פעילות המעבר ובהם: הרחבת היקף אגרות הכניסה, קיצור זמני הטיפול ומיגור תופעת הספסרות באגרות.

"חופש התנועה שלנו הוא זכות בסיסית ויש לשמור עליה מכל משמר", מסרה שרת התחבורה ח"כ מרב מיכאלי. "מעבר טאבה משמש במשך שנים ציר מעבר לתיירות למאות אלפי ישראליות וישראלים וככזה, נעשה הכול כדי להקפיד שהוא יהיה כמה שיותר נגיש, זמין ומהיר".

עוד הוסיפה כי מדובר בציר חשוב לקשר של ישראל ומצרים. "הקורונה שיבשה את מציאות חיינו, אבל בעבודה מאומצת הצלחנו למצוא את הדרך גם לאפשר מעבר ללא הגבלה וגם לשמור על הנחיות הקורונה", אמרה. "הקשר שלנו עם המדינות השכנות הוא קריטי, וכמו שהבטחתי עם כניסתי לתפקיד אני אעשה הכול כדי שהשותפות שלנו תתממש בכל מישור – מהמישור המדיני-ביטחוני ועד המישור התיירותי".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת