לא תאמינו: נחשף מספר הנדבקים בפסטיבל פאנג'ויה באילת

מאת: רותם נועם ● 15/9/2021 08:55 ● ערב ערב 3033
לאחר הביקורת הציבורית הנרחבת על קיומו של פסטיבל הפאנג'ויה באילת בו נטלו חלק אלפי סטודנטים, נחשפים מספרי המאומתים האמיתיים של משתתפי האירוע ● התוצאות מפתיעות
לא תאמינו: נחשף מספר הנדבקים בפסטיבל פאנג'ויה באילת

ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, חשפה השבוע (ג') כי עד כה אובחנו 23 חולי קורונה בלבד ששהו בפסטיבל הפאנג'ויה באילת, מתוך כ-10,000 איש שהשתתפו בו. המדובר למעשה ב- 0.23% מכלל המשתתפים בלבד, או מאומת אחד על כל 1,000 משתתפים. משמעות התוצאות הן כי הפסטיבל לא גם להתפרצות של המחלה ולא תרם לגל הרביעי כפי שחששו במערכת הבריאות ובעיר אילת.

אך לשם ההשוואה, מתוך כלל האנשים שנסעו השנה לאומן, חזרו 2,209 מאומתים לקורונה שהם 10% מכלל הנוסעים.

כזכור, הפסטיבל נפתח בצל הביקורת הציבורית, לא לפני שמשטרת ישראל הציבה למארגניו תנאי סף לפיהם נדרשו אלה להציב בין היתר ולדאוג לממונה קורונה על כל 200 חוגגים, מצלמות אבטחה, אישור מהנדס קונסטרקטור, אישור מהנדס בטיחות וקיומן של פתחי מילוט וכניסות ויציאות.

 

מגבלות לכבוד יום כיפור

 

בתוך כך, משרד הבריאות פרסם היום כמה עדכונים של מגבלות הקורונה וצעדים נוספים, ערב יום הכיפורים ולקראת התפילות בחגי תשרי. בין היתר הוחלט כי יוארך תוקפן של הבדיקות המהירות שיבוצעו מחר, ערב יום הכיפורים בעמדות המורשות, עד סוף היום שלמחרת, לאחר צאת הצום, בחצות.

משרד הבריאות עדכן גם כי בתי כנסת הפועלים תחת התו הסגול (ולא בתלות בכך שהמתפללים מחוסנים) וכפופים למגבלת קהל של עד 50 מתפללים, יידרשו להציב שלט בכניסה המסביר כי המקום לא פועל לפי התו הירוק ומעדכן על מגבלת התפוסה. הפרת תקנה זו על ידי בתי תפילה תיחשב כעבירה ויטלו עליהם קנסות. כמו כן, בתי הכנסת לא יחויבו לסרוק את הברקוד של התו הירוק באפליקציית רמזור בימי שבת וחג עקב המניעה הדתית של שימוש בטלפון הסלולארי בשבת. במקביל, הוחלט היום גם על ביטול החלת תקנות התו הירוק בבריכות שחייה פתוחות, צעד שיקל על הורים רבים וילדיהם במהלך עונת הרחצה וטרם תחילת עונת החורף.

אחרה"צ עדכן משרד הבריאות את נתוני הקורונה ודיווח כי אתמול התגלו 10,774 מאומתים חדשים וכי מספר החולים הקשים עומד על 673, כאשר 194 מהם מונשמים. 2.93 מיליון ישראלים קיבלו כבר את המנה השלישית של החיסון, כ-5.5 מיליון קיבלו שתי מנות חיסון וכ-6 מיליון ישראלים התחסנו רק במנה אחת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש