תעלומה בגולדווטר: המחנך התפטר שעות אחדות לפני תחילת השנה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: עומר כרמון ● 3/9/2021 08:05 ● ערב ערב 3033
הורים לתלמידי כתת 'אומץ' בשכבת י'א בגולדווטר לא מצליחים להבין מדוע ולמה החליט מחנך הכתה הנערץ להתפטר שעות אחדות בלבד לפני תחילת שנת הלימודים ● ההורים שהתאכזבו כי לא עודכנו על החלטת המורה, גילו על השינוי לאחר שהמורה החדשה פתחה קבוצת ווצאפ ● ''ביום שלפני ההתפטרות לכאורה הוא הגיע לבתי הילדים וישב איתם לשיחות אישיות'', מספרים ההורים, שלא מתכוונים לעבור על הפרשה לסדר היום ולא מתכוונים לוותר על המורה: ''משהו כאן מסריח, מישהו מסתיר דברים ולא נוהג בשקיפות. לא יתכן שמורה שמתפטר ממשיך ללמד בבית הספר'' ● עיריית אילת: ''המורה הודיע על התפטרותו ממניעים אישיים לפני יומיים ולא הועילו מאמצי בית הספר להניאו מהחלטתו”
תעלומה בגולדווטר: המחנך התפטר  שעות אחדות לפני תחילת השנה
''אין כאן שום היגיון, שום רגישות ושום התחשבות בצעירים בני 17''. גולדווטר

וגם זה קרה יום אחד בלבד לפני תחילת שנת הלימודים. הורים לתלמידים בכתת 'אומץ' בשכבת י'א בבית הספר גודלווטר, גילו להפתעתם כי מחנך הכתה הנערץ הוציא את עצמו בפתאומיות מקבוצת הווצאפ הכיתתית ואם לא די בכך, הרי שמחנכת חדשה פתחה קבוצת ווצאפ חדשה. ההורים והתלמידים המבולבלים שלא הצליחו להבין מה קורה, ניסו ליצור קשר עם המורה, אלא שזה נעלם לגמרי ולא ענה להודעות ההורים והתלמידים. "במהלך כל החודש האחרון הוא היה איתנו בקשר", מספרת אמא לתלמיד בכתה. "בימים שלפני החזרה ללימודים הוא טרח להגיע לכל ילד וילד הביתה למפגש אישי לקראת החזרה לבית הספר, כזה הוא- הקשר הישיר עם התלמידים חשוב לו מאוד ולא בכדי הוא הפך נערץ עליהם".

 

"לא מדובר בכיתה רגילה"


כתת אומץ היא כתה מיוחדת שמאפשרת לתלמידים שמתקשים בלימודים ומתקשים להסתגל למערכת, למידה בקבוצות קטנות ומאפשרת מיקוד במקצועות הלימוד. "לא מדובר כאן בכתה רגילה ובתלמידים רגילים אלא מדובר כאן בילדים שלא יכולים לעבור שינויים כאלו ברגע אחד וללא הכנה מראש", מסבירים השבוע ההורים המאוכזבים שלא הצליחו להבין למה החליטה המערכת להעזיב להם את המורה האהוב. "והכי חמור, זה שאף אחד מתוך המערכת לא טרח ליצור איתנו קשר ולהסביר מה קורה", טענה אם לתלמיד בכתה. רק לאחר שהופעלו לחצים על המערכת וההורים הבהירו כי לא ישלחו את ילדיהם ליום הלימודים הראשון אם המורה האהוב לא יחזור לשמש כמחנך הכתה, התקיימה בשעת אחר הצהריים שיחת זום בין ההורים לבין מנהלת בית הספר אפרת זקס, בה טענה זו, כי המחנך הוא זה שהתפטר. 

 

"מישהו מנסה להסתיר"


"היינו המומים", מספרים ההורים. "לא הבנו איך זה יכול להיות שמצד אחד לאורך החודש האחרון המחנך שומר עם הילדים על קשר הדוק ובלילה שלפני ההתפטרות לכאורה הוא עוד מבקר את הילדים בבתים ופתאום הוא התפטר? ואם התפטר, למה הוא לא עונה לטלפונים, למה הוא מתחמק? מי שמקבל החלטה כזו עומד בדרך כלל מאחוריה ולא בורח", אומרים ההורים שלא נעלמה מאוזניהם העובדה כי מנהלת בית הספר אמנם טענה כי המחנך התפטר אבל ציינה עוד כי הוא לא יעזוב את בית הספר. "זה נשמע לנו לגמרי לא אמין", אומרת האם שמציינת כי ההורים דרשו במהלך שיחת הזום כי מנהלת בית הספר תצרף לשיחה את המחנך, אלא שכל הניסיונות להשיגו גם הפעם לא צלחו. חלק מההורים שלא האמינו לדברים שנאמרו להם על ידי המנהלת וטענו כי: "מישהו מנסה להסתיר כאן דברים ולא מגלה שקיפות", מיהרו מיד לאחר שיחת הזום להגיע לביתו של המחנך, ובמשך דקות ארוכות נקשו על דלתו וקראו לו מבחוץ לצאת. "רק אחרי כרבע שעה הוא יצא אלינו, ביקש שלא נעשה בלאגן ונשלח את הילדים ללמוד למחרת כמתוכנן והבטיח לתת לנו ביום הראשון ללימודים את כל התשובות", מספרת אם שנכחה במפגש. 

 

"לא נשלח את הילדים לביה"ס"


ההורים שהתרצו לבסוף והסכימו לשלוח את ילדיהם ליום הלימודים הראשון, מבהירים כי הם לא מתכוונים לעבור על הדברים לסדר היום ודורשים לדעת את האמת מאחורי ההחלטה. "אין כאן שום היגיון, שום רגישות ושום התחשבות בצעירים בני 17. את יודעת מה החלטה כזו יכולה לגרום להם? אנחנו לא כבשים שמובלים כמו עדר, ברור לנו שמשהו כאן מסריח ואנחנו דורשים תשובות". ההורים הזועמים הבהירו גם ביום הלימודים הראשון כי לא יתנו יד להחלטה הזו ויעשו הכל על מנת לשנו תאת רוע הגזירה ולהחזיר את המחנך הנערץ לכיתת ילדיהם. "נקבע פגישות עם כל הגורמים העירוניים האחראים, נגיע למפקחת ולד"ר דרורי גניאל ולא נשלח את הילדים לבית הספר אם נמשיך להרגיש שמזלזלים לנו באינטליגנציה", מבהירים ההורים.

מעיריית אילת נמסר בתגובה לטענות המועלות בכתבה:   "בדיקה מול מנהלת בית הספר – אפרת זקס מעלה, כי מחנך הכתה הודיע על התפטרותו ממניעים אישיים לפני יומיים ולא הועילו מאמצי בית הספר להניא אותו מהחלטתו. מנהלת בית הספר ציינה כי, אביחי היה מחנך אהוב ומוערך ע"י כתתו אך זו היתה החלטתו ובית הספר מכבד אותה, כמו גם את המחנכת החדשה שנעתרה למלא את התפקיד המורכב יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים. במצב שכזה, נדרש מההורים והתלמידים לגלות סובלנות ורצון להסתגל למצב החדש שנכפה על כולנו. מורי בית הספר והעומדת בראשו יעשו הכל כדי לקדם את הצלחתם".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת