מכסי ביוב או במפרים?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 3/9/2021 08:22 ● ערב ערב 3033
נהגים על הכביש העוקף שמוכשר בימים אלו בואכה תחנת משטרת אילת החדשה תוהים איך ומדוע גובה מכסי הביוב שהותקנו לאורך הכביש עולה על גובה הכביש עצמו ● ''אלו לא מכסי ביוב אלא במפרים שהופכים את הנסיעה על הכביש לסיוט'', מוחים השבוע נהגים ואילו נהגי המוניות מזהירים: ''נסיעה על הבמפרים האלו לאורך זמן עלולה לגרום לנזקים לרכב'' ● חן סלטי מנכ''לית תאגיד המים 'עין נטפים' הבהירה השבוע: ''העבודות במקום עדיין לא הסתיימו, הקבלן המבצע אמור להוסיף עוד שכבת ריבוד על הכביש והמצב יסתדר”
מכסי ביוב  או במפרים?
נסיעה ממושכת על ה”במפרים” האלו עלולה לגרום לנזק לרכבים

כל מי שנוסע על הכביש העוקף בואכה תחנת משטרת אילת החדשה, לא יכול להתעלם מהקפיצות לאורך הדרך. אחת ל-10 מטרים ממוקם מכסה ביוב לאורך הכביש, אלא שמשום מה, גובה הכביש אינו תואם את גובה מכסי פתחי הביוב וכך הופכים המכסים לבמפרים טורדניים בדרך. 
"אז נכון שהמכסים לא ממוקמים באמצע הכביש, ועדיין זה לגמרי לא נוח ולא הגיוני שזה המצב על הכביש החדש", מחו השבוע נהגים בעיר. נהגי המוניות שנאלצים לעבור על הכביש העוקף פעמים רבות ביום מחו והבהירו כי נסיעה ממושכת על הבמפרים האלו עלולה לגרום לנזק לרכבים. "יש מכסה ביוב אחד קצת צפונית לכניסה לתחנת המשטרה שממוקם באמצע הכביש והוא ממש גבוה. בכל יום אני חוטף שם לא מעט מכות בשלדת הרכב", אומר מוטי, נהג מונית, שלא מצליח להבין איך קורה שבכביש חדש הדברים לא תוכננו כמו שצריך. 

פנינו לעיריית אילת שם הפנו אותנו לתאגיד מים עין נטפים שהוא האחראי על מיקום פתחי הביוב. מנכ"לית עין נטפים, חן סלטי, מיהרה לבדוק את הסוגיה מול מנכ"ל החברה הכלכלית אבי כהן, שהם האמונים על העבודות בשטח ומסרה כי: "העבודות במקום טרם הסתיימו. הקבלן אמור להוסיף שכבה נוספת של ריבוד הכביש ולהשוות את גובה הכביש לזה של מכסי הביוב. אוטוטו כל זה לא יהיה קיים", הבהירה סלטי. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת