תושב אילת הסובל מנכות קשה גנב קופת צדקה: ''הייתי רעב''

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 15/7/2021 09:27 ● ערב ערב 3026
בית משפט השלום באילת הרשיע אדם בעבירות של גניבה והפרה של שני צווי הרחקה ● השופטת ליאורה אדלשטיין מצאה לנכון להתחשב בנסיבותיו האישיות וגזרה עליו מאסר על תנאי ל-5 חודשים וקנס כספי
תושב אילת הסובל מנכות קשה  גנב קופת צדקה: ''הייתי רעב''
הנאשם מסר כי העבירות בוצעו בתקופןת בהן חייו סבבו סביב הסמים

מדובר בגבר כבן 55, אב לשבעה ילדים משתי נשים, בעל נכות בשיעור של 100% שאינו עובד מזה 5 שנים, המתגורר בשנה האחרונה עם בת זוג באילת ומנהל הליכי גירושין.
במסגרת ההליך הורשע האיש על יסוד הודאתו בשני כתבי אישום, המייחסים לו, בכל אחד מהאישומים, עבירה של הפרת הוראה חוקית. באירוע הראשון, הפר האיש את החלטת בית המשפט על תנאי שחרורו ביום בו ניתנה בכך שהגיע לדירת המתלוננת, ממנה הורחק, והתעמת איתה בזמן שביקשה ממנו לעזוב את המקום, ובגין הרשעתו האחרונה - שהה בעיר טבריה, אף שנאסר עליו להיות בעיר, הוטל עליו מאסר מותנה. 
הנאשם בתקופות בהן חייו סבבו מסר כי העבירות בוצעו סביב הסמים ותחת השפעה מסיבית שלהם אולם מזה כשנתיים הוא אינו צורך סמים ומנהל אורח חיים נורמטיבי, תוך התרחקות מחברה שולית.
ביחס לעבירת הגניבה - הנאשם גנב קופת צדקה כאשר שהה בקופת חולים "לאומית", אך הודה במעשה בהזדמנות הראשונה, כבר בחקירתו, שם מסר כי היה רעב, גר ברחוב ורצה לקנות עם הכסף שגנב אוכל, ולהעביר לילדיו. כמו כן טען כי לא קדם תכנון לעבירה וזו וכי לא נגרם בעטיה נזק רב. 
בת זוגו הנוכחית, פנתה אל בית המשפט, סיפרה כי הם בקשר מזה שלוש שנים, וכי היא אינה מכירה את האדם שהוא היה לפני שהכירה אותו.  עוד הוסיפה כי היא עצמה סובלת מבעיות רפואיות קשות והוא בן זוג מדהים שתומך בה ועושה הכול כדי להיות אדם נורמטיבי.
בגזר הדין, ציינה השופטת אדלשטיין כי הנאשם ביצע את העבירה כאשר מאסר מותנה בר הפעלה מרחף מעל ראשו, מה שלא הרתיע אותו מלשוב ולבצע עבירות נוספות. כך גם מאסר ממושך שריצה בעברו לא היווה גורם הרתעה מספק להימנע מביצוע עבירות.
עם זאת, מצאה לנכון השופטת להתחשב בנסיבות חייו הקשות ומצבו הבריאותי: "שקלתי לקולא, את הפגיעה של העונש בנאשם ובמשפחתו, בשים לב לגילו המבוגר, לכך שתומך בבת זוגו שאינה בקו הבריאות ובשים לב לכך שהוא אב לילדים קטינים. זקפתי לזכות הנאשם את העובדה שהודה במיוחס לו בכתב האישום ובכך חסך זמן שיפוטי יקר".

עוד הוסיפה השופטת: "חלוף הזמן ממועד ביצוע העבירה, ניקיונו מסמים בבדיקות אליהן התייצב, כמו גם העובדה שהנאשם לא ביצע עבירות נוספות כראיה לכך שעושה מאמצים לשקם את עצמו וכן היותן של העבירות ברף חומרה שאינו גבוה, מביאים למסקנה כי הפעלת המאסר המותנה כעת ושליחת הנאשם לריצוי מאסר, גם בדרך של עבודות שירות עלולה לפגוע בו באופן שאינו הולם את נסיבות העניין".
לבסוף, גזרה עליו השופטת קנס כספי בסך 2,500 ₪ והורתה על חידוש המאסר על תנאי, בן 5 חודשים, שהוטל עליו בתיק קודם, למשך שנתיים נוספות מגזר הדין.

ת"פ 19-06-24470


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש