נשכה את הגרוש במרינה ולא תורשע

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 15/7/2021 09:30 ● ערב ערב 3026
בוטלה הרשעתה של אם חד הורית שהואשמה בתקיפת בן זוג והפרת צו הרחקה ● '' מקרה זה נמנה בגדר אותם מקרים חריגים, המצדיקים סטייה מן הכלל”
נשכה את הגרוש במרינה ולא תורשע
''הרשעה בדין עלולה לפגוע בהמשך עבודתה בתחום המלונאות''. המרינה באילת

לפני כשנתיים, הפרה האישה את צו ההרחקה ההדדי בינה לבין בעלה לשעבר, לאחר שאיתרה את רכבה, שהיה בחזקת הגבר דרך אפליקציית איתוראן ונסעה למרינה באילת על מנת למצוא אותו. משהגיעה למרינה, התעמתה אתו וצילמה אותו בטלפון הנייד שלה. בהמשך, בזמן שניסה לעצור אותה מלצלם אותו וניסה לחטוף את מכשיר הטלפון מידה, תקפה אותו האישה ונשכה אותו בכף יד שמאל. בעקבות המקרה האישה הואשמה בעבירות של תקיפת בן זוג והפרת הוראה חוקית
האישה (35)), הינה אם חד הורית המתגוררת עם ילדיה בדירה שכורה באילת ועובדת כמפקחת קומה בבית מלון בעיר. היא עברה הליך גירושים מורכב לאחר שהתאסלמה על מנת להינשא לאותו גבר ואף סבלה בעצמה מאלימות שלו כלפיה. כיום, מוטלת עליה האחריות הבלעדית על גידול ופרנסת ילדיה, ועל פי מעסיקה, היא ממלאת את תפקידה לשביעות רצון מלאה שלו ושל צוות המלון, אך  נראה כי קיימת חשיבות להיעדר עבר פלילי בתפקידה, והרשעה בדין תהווה פגיעה חמורה וקשה ביכולתה להמשיך לעבוד בתפקיד זה ואף ביכולתה להתקדם בסולם הדרגות במלון.
בהחליטו לבטל את הרשעת האישה, פסק השופט שי ברגר: "שוכנעתי כי מקרה זה נמנה בגדר אותם מקרים חריגים המצדיקים סטייה מן הכלל לפיו נאשם שעבר עבירה יורשע בדינו, וזאת מהנימוקים שלהלן. הרשעה בדין עלולה לפגוע בעבודתה הנוכחית של הנאשמת, בהמשך עבודתה בתחום המלונאות וכן בדימויה העצמי של הנאשמת ובשיקום חייה".
עוד הוסיף השופט: "סבורני כי הרשעה, בשלב זה של חייה, כשהיא פועלת על מנת לשקם את חייה וחיי משפחתה לאחר הגירושים ולדאוג לילדיה, תהא לה לרועץ ותפגע בה במידה העולה על הנדרש. כמו כן, התרשמתי כי הרשעה בדין עלולה לפגוע רבות גם בדימויה העצמי של הנאשמת, אשר חרף קשייה מגלה כוחות ויכולות להתמודדות ומנהלת אורח חיים נורמטיבי ומיטיב".
השופט מצא לנכון להתחשב בכך שהאישה לקחה אחריות מלאה על ביצוע העבירה, התנצלה על מעשיה וביטאה חרטה על אופן התנהלותה. כמו כן, נתן השופט את הדעת על כך שמדובר באירוע חריג וציין את התרשמות שירות המבחן מקיומה של רמת סיכון נמוכה בעניינה. עם זאת פסק השופט לאישה התחייבות בסך 3,000ש"ח, במידה ואם תוך שנה מהיום תעבור על עבירות נוספות אותן ביצעה.
ת"פ 20-03-24367
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש