טראקנט האילתית במקום הששי בתשואות בבורסה בת”א מתחילת השנה

מאת: שחר קליין ● 9/7/2021 08:48 ● ערב ערב 3025
חודש אופטימי עבר על החברה הבורסאית טראקנט מאילת, לאחר שסקירה שערך תומר קורנפלד, עורך אתר שוק ההון הישראלי HOTSTOCKS, העלתה כי החברה התמקמה במקום השישי בגובה התשואות שלה, מבין 64 חברות שהונפקו מתחילת השנה בבורסה בתל אביב ● טראקנט הונפקה בחודש אפריל השנה והיא מחזיקה בשיעור תשואה מרשים של 85.71% ● בנוסף, הודיעה השבוע חברת מפעלי הזכוכית הרומנית סיינט גוביין, כי בכוונתה להאריך בתשלום את השימוש במערכת החברה ל-3.5 שנים נוספות מעבר לתקופת הפיילוט החינמית שהסתיימה החודש
טראקנט האילתית במקום הששי בתשואות בבורסה בת”א מתחילת השנה
''הפריצה של טראקנט בבורסת תל אביב היא עוד שלב בדרך להתבססות החברה בישראל ובאירופה''. פרידמן

חברת טראקנט מאילת (Trucknet Enterprise), הפועלת באירופה מאז 2016 ואשר הונפקה בחודש אפריל האחרון בבורסת תל אביב, רושמת נכון לימים אלו, תשואה מרשימה של 85.71% מיום ההנפקה, נתון שמציב אותה במקום הששי בטבלת החברות שהונפקו בתל אביב מתחילת השנה. 
החברה הנפיקה לציבור לפי שווי של 90 מיליון שקל וכעת מנסה להשתמש בכספי ההנפקה להמשיך ולפתח את המערכת שיצרה לחיבור בין משאיות לתשתיות לוגיסטיקה ושינוע.
בסך הכל הונפקו מתחילת השנה בבורסת תל אביב 64 חברות, כאשר 41 מהן רשמו תשואה חיובית ו-23 מהן רשמו תשואה שלילית. עם זאת הנתון שמציגה טראקנט מרשים במיוחד לאור כך שרק 32 מבין החברות המונפקות הצליחו לייצר תשואה דו ספרתית. 
בראש הרשימה חברת פווםוום עם תשואה של 202.71%, לאחריה חברת שמיים עם תשואה של 190.46%, מיכמן בס"ד עם תשואה של 171.49%, ביומיט פוד עם 165%, ומטריסלף עם תשואה של 104.95%.

 

עוברת לחוזים משולמים

 

ובתוך כך, הודיעה השבוע החברה, כי קיבלה הודעה מחברת Saint-Gobain Romania הרומנית, כי בכוונתה להמשיך את ההתקשרות לשימוש בפלטפורמת טראקנט לתקופה נוספת של עוד 3.5 מתוך ה - 4 שנים עליהם חתמה בעבר. כזכור, 6 החודשים הראשונים היו ללא תמורה, כאשר לאחריה רשאי הלקוח להחליט אם ברצונו להמשיך ולהשתמש בפלטפורמת טראקנט תמורת תשלום, בתעריפים שפורטו בהסכם שנחתם מוקדם השנה ובנוסף להטמיע את המערכת בשאר מפעלי החברה.

לאחר ההטמעה המוצלחת ברומניה תבוצע הרחבת הפעילות במערכת טראקנט למדינות נוספות רבות באירופה. על פי הערכות, החברה מפעילה מאות אלפי הובלות בשנה ברחבי אירופה.

Saint-Gobain Romania היא חלק מקבוצה בינלאומית הפועלת ברחבי אירופה, החברה מפעילה כ- 8 מפעלים לייצור זכוכית ברומניה, אשר מתוכם, בכ-3 מפעלים כבר מוטמעת הפלטפורמה של טראקנט. במהלך השנה הקרובה צפויה החברה להטמיע את הפלטפורמה של טראקנט בחמשת המפעלים הנותרים.
יובהר כי אין כל התחייבות של החברה הרומנית לכמות נסיעות או לחיבור יתר מפעלי הלקוח לפלטפורמת טראקנט.

לדברי מר חנן פרידמן, מנכ״ל ומייסד החברה: ״החלטת Saint-Gobain, להמשיך ולהשתמש בפלטפורמת טראקנט בתשלום לעוד 3.5  שנים קדימה ולהטמיע את המערכת ביתר המפעלים של החברה, מעיד על הצורך בעולם בשימוש במערכת שפתחנו ובמיוחד באמון הגדול שרוכשת החברה בטכנולוגיה שפיתחנו ומאשרר את היעילות והרווחיות שהביאה עימה השימוש במערכת לחברה.
זהו הסכם אסטרטגי עבורנו, שכן חברת Saint-Gobain Romania, הינה חלק מקבוצה בינלאומית הפועלת ברחבי אירופה. חברת סנט-גוביין מפעילה כ-8 מפעלים לייצור זכוכית ברומניה. כבר היום הפלטפורמה של טראקנט מוטמעת ב-3 מפעלים של החברה והיא עתידה להיות מוטמעת ביתר המפעלים במהלך השנה הקרובה ברחבי אירופה ״

 

"עוד שלב בדרך להתבססות באירופה"


טראקנט מספקת פלטפורמה מבוססת ענן לאופטימיזציה של תובלה יבשתית עבור חברות המנהלות ציי רכב. הפלטפורמה מאפשרת התאמה חכמה בין מקום פנוי להובלה במשאית לבין מטענים, ובכך משפרת את היעילות והרווחיות של החברות כמו גם מפחיתה את פליטת המזהמים והפגיעה באיכות הסביבה.
טראקנט צמחה מתוך חממת הטכנולוגיה של חברת הון טבע, שמחזיקה ב–34% ממניותיה. היא מעסיקה כ–40 עובדים. בין המשקיעים בחברה ניתן למצוא את המיליארדר הבריטי וינסנט צ'נגוויז וכן גופי מוסדיים כהפניקס, מור ואקלנס.
חנן פרידמן מנכ"ל ומייסד טראקנט אמר ל'ערב ערב': "הפריצה של טראקנט בבורסת תל אביב היא עוד שלב בדרך להתבססות החברה בישראל ובאירופה והאמון שמביע בנו שוק ההון מעודד ומשתלב עם תכניות הפיתוח שלנו שקורמות עור וגידים בימים אלה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש