גנב אלפי שקלים ממעסיקו ולא הורשע

מאת: רותם נועם ● צילום: חיים דוד ● 9/7/2021 08:58 ● ערב ערב 3025
בית המשפט השלום באילת ביטל השבוע את הרשעתו של קופאי ב''סופר תיירות'' מאילת, אף שזה נתפס כשהוא גונב מבית העסק בו עבד אלפי שקלים ● על העובד נגזרו עם זאת 140 שעות לטובת הציבור
גנב אלפי שקלים ממעסיקו ולא הורשע
הגניבה נעשתה בחוסר תחכום. מרכז תיירות אילת

מכתב האישום עולה כי במהלך חודש יוני 2014, במהלך משמרתו של האיש, תושב אילת בן 59, כקופאי בבית העסק "סופר תיירות" באילת, שם הועסק מזה שלושה חודשים, הוא גנב סך של 4,600 שקל מהקופה.
הנאשם, אב לשניים, לקח אחריות מלאה על מעשיו, הביע חרטה ובושה על התנהלותו והסביר כי העבירה בוצעה בשל לחצים כלכליים ועקב חובות רבים ומצוקה נפשית אשר התאפיינה בתחושת חוסר אונים ובדידות מצדו. שרות המבחן התרשם מאדם מבוגר, נעדר עבר פלילי, אשר התמודד לאורך חייו עם מצוקות נפשיות ואובדן וכי מותם של הוריו ואחיו הביאו אותו למצוקה רגשית ואף למחשבות וניסיונות אובדניים מצדו. עם זאת, התרשם שירות המבחן כי הנאשם מתפקד במישור המשפחתי, שומר על יציבות תעסוקתית, מקפיד על אורח חיים מאוזן ומתפקד ואינו בעל דופי התנהגות עברייניים. עוד התרשם השירות כי ההליך הפלילי היווה לנאשם גורם הרתעה משמעותי מפני חזרה על עבירות דומות בעתיד. לפיכך המלצת השירות היתה להסתפק בשעות לטובת הציבור (של"צ) ולא להרשיע את האיש, זאת לאור הסכנה שקיימת כי לא יוכל להמשיך ולהיות מועסק כמאמן כדור יד, עבודה אשר להערכת השירות תורמת לתחושת הערך העצמי שלו. 
בקבלו את עמדת שירות המבחן, פסק השופט שי ברגר, כי מידת הפגיעה בערכים המוגנים במקרה זה הינה נמוכה-בינונית בלבד, שכן המדובר באירוע חד פעמי שנעשה ללא תחכום רב, כשבסופו של יום הכסף הושב למעסיק, כך שלא נגרם נזק כלכלי בפועל. כן התייחס השופט לרקע המצוקה הכלכלית והנפשית של האיש ותחושת הבדידות והאובדנות ממנה סבל. "לאור היקף הגניבה והעובדה כי מדובר באירוע חד פעמי וכי הכסף הוחזר למעסיק, לאור גילו, עברו הפלילי, לאור חלוף הזמן הרב מביצוע העבירה, לאור הנזק שעלול להיגרם לו כתוצאה מההרשעה, מצאתי לנכון לאמץ את המלצת שירות המבחן ולבטל את הרשעתו של הנאשם בדין". כאמור על האיש נגזרו 140 שעות לטובת הציבור וכן התחייבות כי ישלם 5,000 שקל אם תוך שנה  מגזר הדין יעבור עבירה נוספת דומה.  
25675-11-16


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש