הספיח האילתי של פרשת ב. יאיר בדרך להסתיים ללא מאסר בפועל

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 4/6/2021 10:58 ● ערב ערב 3020
בא לכדי הכרעה, הספיח האילתי בפרשת העבריין יצחק אברג'יל וחברת הקבלנות ב. יאיר, במסגרתה הואשמו שמונה נאשמים, במסכת ארוכה של אישומי מרמה, בפרויקטים של החברה באילת ● הכרעת הדין מתייחסת, עם זאת, לחברת א.א.נ חשמל בע"מ ובעליה נפתלי פרץ, שרשמו באופן כוזב העסקה של עובדים זרים בעבור חברת גן רווה, שאף היא נאשמת בפרשה ● המדינה: "הנאשם לקח אחריות ונגרר, שלא בטובתו, לניהול הליך ארוך, שברובו לא היה קשור אליו"
הספיח האילתי של פרשת ב. יאיר  בדרך להסתיים ללא מאסר בפועל
תגיות:

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב הרשיע לאחרונה, במסגרת הסדר טעון, את חברת א.א.נ חשמל בע"מ ובעליה, נפתלי פרץ מאילת, בשלוש עבירות של הכנה וקיום של פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים וכן בשלוש עבירות של דוח וידיעות לא נכונים. טרם נגזר עונשו של פרץ, אך הסדר הטעון מבקש לגזור עליו תשעה חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות וכן קנס בגובה שקל אחד לחברה. 
בהסכימה להסדר, מסרה המדינה, כי הסכמתה נובעת, בין היתר, "מהמלצת המותב המגשר, מנתוניו האישיים המורכבים של הנאשם כפי שאלה נפרשו בפנינו על-ידי באת-כוחו, וכן שקלנו את העובדה כי הנאשם לקח אחריות ונגרר, שלא בטובתו,  לניהול הליך ארוך, שברובו לא היה קשור אליו. אנו סבורים שבנסיבות אלה יש מקום לחריגה מטעמי שיקום". 
מכתב האישום,עולה, כי פרץ, קבלן לעבודות חשמל, קשר במהלך 2009, ביחד עם נאשמים אחרים בפרשה, ניסים בן חיים פינס ושמעון בן שלום בלולו, להתחמק מתשלום מסים של חברת ש.י.ג גן רווה בע"מ, בדרך של יצירה פקטיבית של הכנסות נוספות. 


מכתב האישום עולה כי במסגרת מספר פרויקטים, העסיקה גן רווה ארבעה עובדים זרים לצורך בניית הפרויקטים, אלא שבמטרה לחסוך את עלות ההיטל שחל בגין עובדים אלו בגובה 15% משכרם, יצרו הצדדים מצג שווא כאילו אלה הועסקו על ידי החברה של פרץ. באופן זה לא דיווחה גן רווה על העסקת העובדים בין השנים 2009-2011 ולא שילמה את מס העובדים הזרים כמתחייב בהיקף של 469,340 שקל. מאחר והעובדים הזרים קיבלו את משכורתם במזומן ולא יכלו לנפק חשבוניות, לא ניתן היה לרשום את הוצאות העסקתם כהוצאות החברה. "על מנת לאפשר רישום ההוצאות ששולמו לעובדים הזרים כהוצאות גן רווה, וכן על מנת ליצור רווח כספי לפינס ובלולו, השתמשו הנאשמים בעורמה, במנגנון ליצירת חשבוניות כוזבות שישמשו את גן רווה באמצעות השניים ברישום הוצאות העסקת העובדים הזרים", נטען בכתב האישום. באופן זה רכשה גן רווה מפרץ והחברה שבבעלותו חשבוניות כוזבות, בהן נרשם כי סיפקה את העובדים, וזאת למרות שלא סיפקה אותם בפועל, ואלו, כאמור, הועסקו ישירות על ידי גן רווה. בסך הכל הוצאו באופן זה חשבוניות בסך של כ-למעלה משלושה מיליון שקלים.
בנוסף, הואשם פרץ, כי באותן שנים השמיטה החברה שבבעלותו חלק מהכנסותיה מדיווחיה לפקיד השומה בהיקף של 450 אלף שקל וכן סכום נוסף שהשמיט הוא מהכנסתו החייבת בסך של 156 אלף שקל.
13268-09-15


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש