הבשורה על פי טראקנט בפורום התחבורה הבינלאומי

מאת: ניר אמיתי ● 28/5/2021 11:36 ● ערב ערב 3019
הסטארט אפ טראקנט, מאילת, הנסחר בבורסה בתל אביב, השתתף לאחרונה בפורום התחבורה הבינלאומי השנתי  (ITF) ● המדובר בהתכנסות הגדולה ביותר של שרי תחבורה וגורמים מרכזיים בענפי התחבורה, התעשייה והאנרגיה, מכל רחבי העולם ● טראקנט הציגה בפורום את פתרונות התחבורה שלה לקיימות סביבתית, לצדן של ענקיות תחבורה כמו רנו ואיזי בוקס ● מזכ''ל ITF , טאי קים, אף הזמין את מנכ''ל טראקנט, חנן פרידמן, להשתתף בוועידת האקלים שיערוך האו''ם בנובמבר הקרוב
מנכ''ל טראקנט, חנן פרידמן, מציג במסגרת כנס ה-ITF

ה-ITF (International Transport Forum), הינו פורום התחבורה הבינלאומי בתוך ה- OECD הוא ארגון בין-ממשלתי המונה 63 מדינות חברות. הוא משמש ככלי חשיבה לעיצוב מדיניות בתחום התחבורה הבינלאומי והפמנים מדינתי, והוא אף עומד מאחורי אירגון הפסגה השנתית של שרי התחבורה. ITF הוא הגוף הגלובלי היחיד שמכסה את כל תחומי התחבורה והוא משולב מנהלית עם ה- OECD, אך עם זאת אוטונומי פוליטית.  

ה-ITF פועל למען מדיניות תחבורה עולמית משופרת, ומשימתו היא לטפח הבנה מעמיקה יותר של תפקיד התחבורה בצמיחה כלכלית, בקיימות סביבתית ובהכלה חברתית ולהעלות את הפרופיל הציבורי של מדיניות התחבורה.

הארגון עורך מדי שנה את וועידת התחבורה העולמית (ITF), המכנסת, לצד שרי תחבורה מרחבי העולם המערבי, בעלי עניין מרכזיים מכל קשת המדיניות, ההשקעה, הטכנולוגיה והרגולציה, העוסקים בתחום התחבורה והמתמודדים עם האתגרים הקריטיים שמציג משבר האקלים, בכל הנוגע להורדת השימוש בגזי חממה בענף. השנה (12.5), נערכה הפסגה באופן וירטואלי בשל משבר הקורונה.

 

 

"יש לשנות את מודל העובדה הקיים"

 

משתתפי הפורום - המשמש כיריית פתיחה לקראת וועידת האקלים של האו"ם, שתערך בגלאזגו, בריטניה, בנובמבר השנה (COP26) - חקרו במשך שלושה ימים, את מחסומי המדיניות, הטכנולוגיה וההשקעה, המונעים את השינוי המערכתי הנדרש, במטרה להניע את מהפכת 0% בפליטות גזי חממה.

הפורום כולל חברות משלושת המגזרים השלובים: תחבורה, תעשייה ואנרגיה והוא הסתיים בהסכמה של נציגי כל המגזרים, כי המעבר לכלכלה ירוקה מחייב שינוי שיטתי בתוך, אך גם בין לבין המגזרים הללו, במטרה להניע את המהפכה מחויבת המציאות.

בנוסף לדוכן החברה שהוצג בפורום, השתתף חנן פרידמן, מנכ"ל ומייסד טראקנט, בפאנל שעסק בצמצום פליטות גזי חממה ממשאיות, ובו הסביר כי המפתח לשינוי נמצא הן באיסוף וניתוח של כל נתוני הנסיעות, לצד שינוי מחויב במודל העבודה הקיים כיום בענף.

בתום פגישתו עם מזכ"ל פורום התחבורה, טאי קים, הזמין האחרון את פרידמן ליטול חלק בוועידת האקלים השנתית שתערך השנה בחודש נובמבר בגלאזגו בריטניה. 

 

הפתרונות הקיימים כיום מוגבלים

 

עובדה: בעוד שאחוז פליטת גזי החממה הנפלט ממערכת החשמל בעולם קטן, לאור העלייה בשימוש באנרגיה ירוקה, העלה דוח מקנזי האחרון, שעסק בנושא, כי ישנה עליה עקבית בפליטת גזי חממה מכלי רכב, ובעיקר ממשאיות ורכבי הובלה כבדים. הסיבות לכך מגוונות, החל ממצב תשתיות הכבישים, דרך רכבים ישנים וזוללי דלק, וכלה בבזבוז האנרגיה מ-30%נסיעות שפשוט נוסעות כשהן ריקות.

הפתרונות הקיימים כיום בתחום מוגבלים. חברות גדולות עברו דיגיטציה, אחרות מפעילות מערך ניטור נסיעות וסידור עבודה מנופח. עד שהגיעה טראקנט וחיברה לראשונה את כולם ואת הכל בלחיצת כפתור.

 

 

"ההתאמה המושלמת בלחיצת כפתור"

 

הרעיון העומד בבסיס פעילות טראקנט אולי נשמע פשוט, אך הביצוע שלו מורכב ומקיף מגוון עצום של דאטה ורגולציה: הפלטפורמה שיצרה החברה הישראלית, הפעילה כיום בצרפת, רומניה וישראל, ומפעילה פיילוטים בברזיל וספרד, מבצעת התאמה בין נסיעות מלאות לריקות, של משאיות, ומקטינה בכך את אחוז הנסיעות הריקות משמעותית (27% באירופה עד 40% באסיה). המצ'ינג הזה נערך בכל הרמות, החל מסוג המטען והמשאית, דרך דרישות בטיחותיות הנדרשות מהמשנע, וכלה בתנאים הרגולטיביים החלים בכל מדינה.

בנוסף, המערכת מבצעת דיגיטציה של כל הניירת הכרוכה בשינוע מטענים, לאורך כל שרשרת המטען, אבל מה שהכי "סקסי" בה, הוא דווקא מה שהיא עושה מתחת לפני השטח - לאסוף ולעבד נתוני ביג דאטה על כל מה שמתרחש במשאית, החל ממצב המטען, דרך תנאי הדרך, המסלול ושעות הנהיגה, וכלה בפליטת גזי חממה ממערכות המשאית. היכולות הללו, הופכות את המערכת של טראקנט, לא רק לכזו הפועלת בתוך, ובהתאמה למסגרת הרגולטורית של כל מדינה, אלא גם לכזו המסוגלת לסייע בסחר עתידי בחוזי פליטת גזי חממה, תחום שהולך ומתפתח כיום ב-OECD, לצד החלת מיסוי מצד חלק מהמדינות על פליטות כאלה.

חנן פרידמן מנכ"ל טראקנט אמר בעקבות הפורום: "Trucknet Enterprise תמשיך בשיתוף הפעולה עם ITF. מדובר בצוות החשיבה המשמעותי בעולם, האמון על המלצות המדיניות של ממשלות רבות. זהו צוות רב השפעה שכל ייעודו להביא לשיפור בחייהם של מיליונים, באמצעות קידום תחבורה בת קיימא, שזו התמצית של טראקנט. אנו רואים עצמנו שותפים מלאים לדרך".

 

משתתפים גם ב-SIF

 

קדמה במספר ימים להשתתפות בכנס ה-ITF, השתתפות של טראקרנט בכנס נוסף, שערך ארגון Climate Action, תחת השם SIF (Sustainable Innovation Forum).

ארגון זה, שהוקם ב- 2007 בלונדון, שם לעצמו למטרה לבנות שותפויות בין גופים עסקיים, ממשלתיים וציבוריים במטרה להאיץ פיתוח בר קיימא בינלאומי ולקדם כלכלה ירוקה. הארגון מספק פלטפורמת מדיה ואירועים גלובלית בה נפגשים בעלי עניין מהתחום במטרה לחלוק ידע, טכנולוגיות ומומחיות ולזהות פתרונות חדשניים לאתגרים העומדים בפני שינויי אקלים ואוכלוסיית העולם ההולכת וגדלה. אם ה-ITF מתאפיין בנציגי הממשלות ושרי התחבורה שלהן, כי אז ה- SIF מתרכז בבעלי הענייו המסחריים פרטיים מהתחום.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש