הבעל שתה, אשתו נשארה בלי הרכב

מאת: שחר קליין ● צילום: אילוסטרציה ● 28/5/2021 09:03 ● ערב ערב 3019
אישה מאילת פנתה בבקשה מביהמ''ש, לבטל את איסור השימוש ברכב, שנקבע לאחר שבעלה נתפס כשהוא נוסע בגילופין ● ביהמ''ש דחה הבקשה: ''איני יכול לקבל שיש להסתפק ב’אמרתי לו’, מקל וחומר שהאישה ידעה שהוא נתפס כבר בעבר כשהוא נוהג בגילופין''
הבעל שתה, אשתו נשארה בלי הרכב
ביהמ''ש: ספק אם הבעל זקוק לאישורה של אשתו על מנת לקחת את הרכב

לא עזר לאישה מאילת שניסתה להסביר לביהמ"ש, כי האיסור על נסיעה ברכב הרשום על שם בעלה, ייפגע בה ובילדי המשפחה. ביהמ"ש לא השתכנע והותיר את האיסור על כנו. 
המדובר ברכב שהוטל עליו איסור שימוש למשך 30 יום, לאחר שבעליו, המועסק בתחום הביטחון בשדה רמון, נתפס כשהוא נוהג כאשר בדמו רמה אסורה של אלכוהול. האישה טענה בביהמ"ש:  "אני זו שמשתמשת ברכב עם הילדים ולעבודה ועכשיו בימים האלה אני לוקחת מוניות כל בוקר וחוזרת באוטובוס להוציא את הילדים בחום ברגל הביתה, זה מאוד קשה...אני לא אשמה, זה אוטו שלי, על שמי, הוא לא צריך את הרכב ולא נוהג ברכב הזה בכלל, הוא לא נוהג".
בדחותו את בקשת האישה, פסק סגן הנשיא, השופט מרדכי (מוטי) לוי: "הנהג הוא בן זוגה של המבקשת וספק בעיני אם הוא זקוק לאישורה על מנת לקחת את הרכב. רישומו של הרכב על שמה של המבקשת אינו מעיד שבתא המשפחתי שוררת הפרדה שכזו המחייבת את רשותה של המבקשת על מנת שבן הזוג יוכל לנהוג...ספק בעיני אם אכן הוזהר הנהג על ידי המבקשת. ברם גם אם אקבל  דבריה איני יכול לקבל שיש להסתפק ב"אמרתי לו כמובן שאם הוא מתכוון לשתות לא לקחת את הרכב ואני נרדמתי מוקדם" מקל וחומר שידעה שהוא נתפס כבר בעבר כשהוא נוהג בגילופין. ממה נפשך? אם היה  בן הזוג צריך לאישורה של בת הזוג, לא יצא ידי חובתה בהתנהלותה. אם לא היה צריך רשותה, כעולה מדבריו בזמן אמיתי עת נעצר   מבקש לקח את הרכב בידיעתה של המבקשת בילתה עם החברה במהלך כל הערב, שתתה עמה אלכוהול וברי שידעה בוודאות שהחברה שתתה אלכוהול. יתרה מכך, מעדותה של החברה עולה כי המבקשת היא זו שביקשה ממנה לנהוג ברכב ועל כן אין למבקשת אלא להלין על עצמה...". לאור כך דחה השופט גם את טענת האישה כאילו לא ניתנה לה הזדמנות להשמיע דברה כבעלת הרכב. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש