החליקה בטיילת בזמן חופשה באילת ותפוצה

מאת: איציק נועם ● צילום: גוגל ● 28/5/2021 08:42 ● ערב ערב 3019
אישה שהחליקה באזור הטיילת ממפגע בכביש וכתוצאה מכך ספגה חבלות בגופה, תפוצה על ידי עיריית אילת ● ביהמ''ש ציין כי ''מדובר במפגע קבוע שבאחריות העירייה לתקנו'' ● אך לא התעלם מחובת הזהירות שחלה גם על הולך הרגל
החליקה בטיילת בזמן  חופשה באילת ותפוצה
התובעת הודתה שחצתה את הכביש בדרכה לטיילת, כאשר במקום לא נראה מעבר חצייה. קלאב אין

סוגיית איכות הכבישים בחוף הדרומי, בואכה בתי המלון שבחוף אלמוג, עלתה לאחרונה בפסק דין שפיצה אישה שנחבלה לאחר שנפלה במהמורת כביש באזור מלון קלאב אין בחוף הדרומי, בעת שביקשה לחצות את הכביש לכיוון הטיילת. לטענת האישה, לא היה מעבר חציה מסומן באזור.
ביוני 2018, אישה בת 62 ששהתה באילת בנופש, דרכה על משטח בלתי רציף  שהיה קיים בטיילת ליד בית המלון בו שהתה (קלאב אין) וכתוצאה מכך, החליקה ונפלה על שתי ידיה. האישה נחבלה בברך ימין, סבלה חבלה במרפק, שפשופים וחבלות. מיד לאחר מכן קיבלה טיפול רפואי בבית החולים יוספטל ושוחררה עם המלצות.
בדיון שהתקיים הציעה נציגת העירייה לתובעת הצעת פשרה אך התובעת סירבה לה. לפי עמדת העירייה נפלה התובעת בכביש ולא במקום שמיועד להליכה.
השופטת ליאורה אדלשטיין קבעה: "על הנתבעת חלה אחריות לתאונה היות והנתבעת אינה מכחישה כי מקום התאונה הוא באחריותה, ובדיון לא חזרה על הטענה כי התובעת נפלה עת יצאה מכלי רכב למרות שהדבר אכן נרשם בתעודת חדר המיון... מדובר בפגם בכביש אשר אינו מפגע רגעי כמו נפילת ענף או מפגע דומה שרגע אחד איננו ורגע לאחריו יכול להופיע, אלא מפגע קבוע שבאחריות הנתבעת לתקנו".
עם זאת, השופטת ייחסה  לתובעת רשלנות תורמת של 10% בטענה שגם עליה חובה לנקוט זהירות בעת הליכתה בכביש, במיוחד כשמדובר במקום שאינו מדרכה המיועדת להולכי רגל, שכן אפילו התובעת הודתה שחצתה את הכביש בדרכה לטיילת, כאשר במקום לא נראה מעבר חצייה.
השופטת אדלשטיין העריכה את הנזק שנגרם לתובעת בגין כאב וסבל, אובדן הנאה מהטיול והסתייעות בעזרת הזולת לאחר התאונה, בסך כולל של 10,000  ש"ח ולאחר ניכוי רשלנותה התורמת של התובעת מחייבת את עיריית אילת לשלם לה את הסך 9,000 ש"ח בתוספת הוצאות התובעת בסך 1,000 ש"ח ובסך הכל 10,000 ₪.
ת"ק 53325-11-19


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש