תובע מהמדינה להשיב לו מכשירים סלולריים שנתפסו כמוברחים מאילת

מאת: רותם נועם ● צילום: גוגל ● 15/5/2021 12:42 ● ערב ערב 3017
תושב תל שבע שנתפס בכביש הערבה, בדרך מאילת, כשברשותו שלושה מכשירי סלולר וטאבלט שנרכשו באילת בניגוד לחוק המע''מ, תובע את המדינה להשבת המכשירים שהוחרמו בטענה, כי נרכשו לטובת עובדיו ● המדינה: מדובר במבריח שכבר נתפס בעבר
תובע מהמדינה להשיב לו מכשירים  סלולריים שנתפסו כמוברחים מאילת
המדינה טוענת כי התובע מנסה להטעות את ביהמ
תגיות:

עצמאי תושב תל שבע, תבע בדצמבר 2020 את מדינת ישראל להשבתם של 3 מכשירים סלולריים וטאבלט, לאחר שאלה חולטו מידיו לאחר שנתפסו ברכבו, לצד שני ארגזים ובהם כיסויי ומסכי טלפונים סלולריים, במחסום קטורה, על כביש 90, בעת שנסע מאילת לכיוון צפון.
לטענתו, הוא הציג בפני השוטרים חשבונית קנייה מה-15 אוקטובר 2020, אך זו לא סייעה לו, "כל הסברי התובע כי רכש את הפלאפונים בכדי לחלק לעובדים מתנה עלו בתוהו", טען בכתב התביעה, וכן טען כי ביקש לשכנע את אנשי המכס כי הוא עוסק מורשה ומזכה על המע"מ, כך שאין לו מטרה לעבור על החוק, טענות אלו, לא זכו, לטענתו, למענה מצד המכס, שחילט כאמור את המכשירים, ובהמשך החרימם, ומשום כך הוגשה התביעה.
בכתב הגנתה, הציגה המדינה גרסה שונה לטענות התובע, ולפיה, המדובר במקרה שני של הברחת טובין שמבצע האיש, המדינה טוענת כי התובע מנסה להטעות את ביהמ"ש "בצורה שקופה וגלויה לחלוטין...כאשר בכתב התביעה הוא מצרף חשבונית שהוצאה ביום 15.10.20, כלומר כמעט שבועיים לאחר שנתפס במכס, שכן מועד התפיסה הינו 4.10.20". 
עוד טוענת המדינה כי: "מדובר במעשה הברחה שני במספר מצד התובע בשנת 2020, שכן מספר חודשים קודם לתפיסה, הוא נתפס כאשר הוא מבריח אל מחוץ לאזור אילת טלפונים סלולריים שנרכשו באזור סחר חופשי אילת בלי ששילם עליהם את המס הנדרש, והמכס שחרר לו את הטלפונים בתמורה לתשלום כופר (המהווה תחליף לכתב אישום) ומסים". 
מכתב ההגנה עולה כי האיש נחקר ומסר בחקירתו כי הוא עוסק בתחום היבוא והפצת אביזרים לטלפונים סלולריים וכי רכש את הכיסויים לטלפונים ביבוא מסין והביאם לאילת במטרה למכור אותם לחנויות טלפונים. באשר למכשירים הניידים, הוא טען כי אלו נרכשו באופן ספונטני ונועדו לשמש את העובדים בעסקו. 
לסיכום, טוענת המדינה כי ההודעה להשבת תפוס הוגשה על ידו לאחר שחלפו החודשיים הקבועים בחוק, בהם ניתן לדרוש את השבת התפוסים בטרם החרמתם לטובת המדינה. 
55903-12-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש