גדעון גולבר: ''נמל אילת לא יוכל לספק עובדים לנמל אשדוד''

מאת: רותם נועם ● 15/5/2021 12:39 ● ערב ערב 3017
הפקק בנמלי חיפה ואשדוד וסכסוך העבודה שנולד מול ההסתדרות, העלה את השאלה האם ניתן לנייד עובדים באופן זמני מנמל אילת לאשדוד ● בעוד שבהסתדרות טוענים שהדבר אפשרי, מבהיר השבוע גדעון גולבר מנהל הנמל כי הפתרון אינו ישים
גדעון גולבר: ''נמל אילת לא יוכל  לספק עובדים לנמל אשדוד''
גולבר תומך בהבאת עובדי קבלן חיצוניים לפתרון הסאגה

המאבק בין ההסתדרות להנהלת נמל אשדוד נמשך, העומס החריג בנמלים גורר פקק סחורות נמשך, ונמל אילת מבהיר כי לא יוכל לסייע בפתרון הפלונטר.
בין הנהלת נמל אשדוד להסתדרות קרב גרסאות, המעכב כיום את גיוסם של כ-100 עובדי רציפים זמניים, שמטרתם לתגבר את העבודה באופן שיאפשר את שחרור פקק הסחורות שנוצר בהעדר כוח אדם מספק בנמלי חיפה ואשדוד. 
אלא שבעוד שבהסתדרות מתעקשים כי אין לדבר על גיוס של עובדי קבלן חיצוניים, אלא בניוד של עובדים קיימים, הן מנמל אשדוד והן מנמלים אחרים, ובראשם נמל אילת, בהנהלת נמל אילת מבהירים השבוע כי הפתרון אינו ישים, בשל עומס העבודה שעלה לאחרונה. 
בינתיים, עשרות אניות ממתינות לפריקה במפרץ חיפה ומול חופי אשדוד, עניין הפוגע אנושות במפעלים רבים הממתינים לחומרי גלם, והנאלצים לשלם קנסות גבוהים לבעלי האניות, בשל העיכוב המתמשך. כתוצאה מכך, צפויה התייקרותם של מוצרים רבים בשוק הישראלי ונפגע גם כושר המכירה של ישראל בשווקים בחו"ל, שכן משלוחים ממנה לרחבי העולם מעוכבים. חברות בינלאומיות רבות כבר החלו מדלגות על נמלי ישראל, מתוך הבנה שכאן צפוי להן רק פקק תנועה אחד גדול. 
לפני כשבועיים, הגיעו אמנם הצדדים לכדי הסכמות זמניות בכל הנוגע להכשרת עובדים זמניים. על פי הסכמות אלו יוכלו עובדי נמל אשדוד לעבוד ארבע שעות נוספות מעבר למשמרות הרגילות ובעבורן יתוגמלו עבור שמונה שעות עבודה, אך הסכמות אלו לא הובילו לפתרון בעיית העומסים, אף שזה היה הצפי.
הפתרון, כפי שרואים אותו בנמל אשדוד, נמצא בשלושה מסלולים: ניוד של עובדי נמל אשדוד לקו המים, הכשרתם של עובדי קבלן חיצוניים וניודם של 30 סוורים מנמל אילת לנמל אשדוד. 
בהסתדרות מעדיפים, כאמור, לנייד עובדים קיימים ולא ממהרים לייצא את העבודה לידיהם של עובדי קבלן חיצוניים ואולם נראה כי גם בנמל אילת השתנו הרוחות במהלך התקופה האחרונה. 

אם בעבר התבטא גדעון גולבר, מנהל הנמל, כי: "מאז ומעולם נמל אילת נעתר לסייע לנמלי הים התיכון. אם זה היה בתקופת רשות הנמלים ובתקופה היות הנמל חברה ממשלתית, בעלי הנמל ימשיכו במסורת של הסיוע, כמובן בכפוף להסכמות, לרבות זו של רשות התחרות", הרי שכיום הוא מסביר ש: "לאחרונה, היקף הפעילות בנמל עלה גם בתחום מטען כללי, ובמיוחד ברזל, ולכן להערכתי, לא נצליח לתת סיוע בזמן הקרוב". גולבר אף הבהיר את עמדתו כשהוסיף: "לדעתי, חשוב שהנמלים יוכלו לקלוט עובדים זמניים למצבי לחץ מסוג זה".  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש