טראקנט האילתית מקדמת נוער יזמי

מאת: שחר קליין ● צילום: רותם נועם ● 14/5/2021 16:06 ● ערב ערב 3017
מנכ''ל חברת טראקנט האילתית, חנן פרידמן, נפגש השבוע (א') עם ילדי יוניסטרים וחשף את עילית הנוער המקומי, אל עולם הסטארט אפ ● בהרצאה מרתקת, נחשפו אלה לסיפור ההצלחה הטכנולוגי המרשים ביותר שיצא מאילת, ואף קיבלו טיפים, ממי שהביא לאחרונה את החברה הצעירה, שעושה חיל בצרפת, להנפקה מוצלחת בבורסת תל אביב, ולשווי שוק של 200 מיליון שקלים ● פרידמן: ''לנוער הזה יש פוטנציאל להשאיר לי אבק בתוך שנים ספורות''
טראקנט האילתית  מקדמת נוער יזמי
שעה ארוכה לאחר תום הרצאתו, עוד עמד פרידמן, וסביבו בני הנוער, שביקשו לשמוע ממנו עצות

כ-15 בני נוער התכנסו נרגשים ביום ראשון השבוע, למפגש עם חנן פרידמן, האילתי שעשה היסטוריה והביא לפני כחודש את הסטארט אפ המקומי שלו להנפקה מטאורית בבורסה של תל אביב. טראקנט אנטרפרייז, החברה שהוקמה ב-2016 במשרדיה  הצנועים באילת, הפכה בתוך חמש שנים לסיפור הצלחה בצרפת, עם למעלה מחצי מיליון משאיות ורכבי הובלה העושים שימוש במערכת שלה, וכיום היא מתרחבת לקראת פעילות ברומניה ובישראל. את החלטתה להנפיק עצמה בבורסה בתל אביב, לקחה החברה מתוך הבעת אמון בשוק הישראלי, וביכולתה להפוך לשחקן ציר במערך הלוגיסטיקה והשינוע של סחורות ותשתיות בישראל.

 

הסטארט אפ האילתי הבא כבר בדרך


במהלך המפגש, העלו בני הנוער בפני פרידמן את המיזמים הטכנולוגיים אותם הם מקדמים בחסות יוניסטרים, כך יכולנו לשמוע על מיזם האירוח במסעדות, המבקש להפוך את כל תהליך ההזמנה במסעדה לדיגיטלי - החל משלב הזמנת המקום, דרך איתור מקומות החניה, איתור השולחנות המתפנים ועד להזמנת המנות ותשלום החשבון והכל בלחיצת כפתור אחת. מיזם אחר בוחן הקמתם של תאי השפרצה מיוחדים של קרם הגנה שיותקנו בחופי הים, לרווחת הרוחצים, ומיזם שלישי מבקש להנגיש מילוי של בקבוקי משקה רב פעמיים כבר בשלב הרכישה בסופרמרקטים ובמכולות. בני הנוער מאילת, שוקדים בימים אלו על הקמת המיזמים הללו, כשהם מלווים באנשי עסקים ומנטורים, כדוגמת פרידמן, הפועלים מולם, מכוונים אותם, ומלמדים אותם את רזי הקמת המיזם הטכנולוגי, על כלל רבדיו, החל משלב התכנון, הייזום והפיתוח הטכנולוגי, וכלה בשיווקו ופרסומו. 
שעה ארוכה לאחר תום הרצאתו, עוד עמד פרידמן, וסביבו בני הנוער, שביקשו לשמוע את דעתו וכן טיפים, לקידום המיזמים שהם מקדמים. פרידמן, מצדו, הסביר לבני הנוער, כי גם אם לא כולם יהפכו בסופו של דבר ליזמים, אלא ישתלבו בתעשיית ההיי טק, על שלל רבדיה, הם יוכלו לבנות לעצמם עתיד טוב יותר, באילת ומחוצה לה, מזה שהיה להוריהם. "מדובר בנוער העתיד של היזמות העסקית והטכנולוגית באילת, נקודת הזינוק שלהם טובה יותר מזו שהיתה לי, בעוד מספר שנים, בני הנוער הללו צריכים להשאיר לי ולדומי אבק, הם ללא ספק העתיד וחשוב להשקיע בהם", אמר ל'ערב ערב'. 

 

לממש את הפוטנציאל כבר בתיכון


עמותת יוניסטרים פועלת במטרה לאפשר לבני נוער בפריפריה של בישראל, לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולרכוש כישורי תעסוקה וחיים, אשר יבטיחו את הצלחתם בעתיד. בליווי צמוד של מנטורים, אנשי עסקים ויזמים מובילים, בני ובנות הנוער מקימים חברות סטארט-אפ כבר בגיל התיכון ומפתחים מיזמים עסקיים וחברתיים שמחוללים שינוי בישראל ובעולם. 
מרכז יוניסטרים אילת נפתח לפעילות בשנת 2006 ופועל בשותפות עם עיריית אילת רשת המתנ”סים אילת ומחלבות יטבתה. במרכז פועלות שלוש קבוצות המורכבות מבני נוער תושבי העיר אילת והסביבה. התכנית היא תלת שנתית במסגרתה בני נוער מקימים ומנהלים חברת סטארט אפ לכל דבר ועניין, ובמקביל מובילים יזמות קהילתית משמעותית, במטרה לעצב בקרב בני הנוער ראיה חברתית ארוכת טווח.


 

טראקנט - לעולם טוב יותר


טראקנט היא פלטפורמה אוטומטית, המאפשרת לחברות לוגיסטיקה ותחבורה לחסוך במשאבים ולצמצם עלויות, על ידי מכירת נסיעות ריקות לחברות הובלה אחרות, תוך שהיא מאפשרת לחברות נראות טובה יותר של תהליכי המשלוחים המבוצעים באמצעותה. באופן זה, ממקסמת החברה את פעילות השילוח של החברות, ומצמצמת למינימום את מספר הנסיעות הריקות, ובכך גם את הוצאות הדלק וזיהום הסביבה הנלווה לכך. בנוסף לכך שהמערכת מנטרת נסיעות מלאות לעומת ריקות, או מלאות בחלקן, היא מספקת לציי הרכב כלי מקוון לחישוב רמת הפליטות של גזי חממה, ומסייעת בהפיכתן של חברות שילוח, הנחשבות למזהמות, לחברות המפגינות אחריות סביבתית ועומדות בתקנים המחמירים של האיחוד האירופי להפחתת פליטת CO2.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש