היסטוריה: בני אילת עלתה למשחקי הפלייאוף העליון

מאת: פיני גניסלב ● צילום: פיני גניסלב ● 14/5/2021 16:39 ● ערב ערב 3017
מחזור אחד לפני תום משחקי הליגה הסדירה, הצליחה קבוצת הכדורגל של בני אילת להעפיל אל משחקי הפלייאוף העליון, בו תוכתר העולה החדשה לליגה א' ● מדובר בהישג מדהים, בו הצליחה הקבוצה האילתית בהדרכתו של שרון חיטמן, לנצח שמונה משחקים ותוצאת תיקו אחת, מתוך עשרה משחקים אחרונים שהתקיימו במהלך החודשיים האחרונים
היסטוריה: בני אילת עלתה  למשחקי הפלייאוף העליון
הצלחה ושמה שרון חיטמן

מה שקלקל ללא צל של ספק את השמחה והחגיגות על ההישג הגדול בבני אילת, הייתה התבוסה שספגה הקבוצה האילתית במחזור האחרון של הליגה, מידי מכבי שדרות בתוצאה 1:4.  תוצאה זו העלתה את שדרות למקום הראשון בטבלה ואל משחקי הפלייאוף. ביום חמישי הקרוב (13.05) תצא בני אילת למשחק הראשון של משחקי הפלייאוף, בו תתארח אצל הפועל לוד, שסיימה את משחקי הליגה במקום הראשון בבית המקביל של ליגות ב' דרום. לאחר מכן (18.05), תצא הקבוצה האילתית למשחק חוץ נוסף והפעם נגד הפועל ירוחם. משחק הבית הראשון, במסגרת הפלייאוף, יערך בתחילת חודש הבא (4.06) כשאילת תארח במגרשה את מכבי שדרות. השבוע אנו מארחים במדור הספורט את מי שקיבל את שרביט האימון של בני אילת בשנתיים האחרונות, שרון חיטמן.

עד כמה הופתעת, אם בכלל, מההעפלה למשחקי הפלייאוף וכן מעצם העובדה שבתום משחקי הליגה הסדירה, סיימתם בין שני המקומות הראשונים בטבלה
האמת שלא הופתעתי כלל. יש לנו קבוצה שרצה שנה שנייה ועל כן ידעתי למה השחקנים שלי מסוגלים ולכן זה גם בא לידי ביטוי על המגרש ובהתאם לכך בתוצאות שהשגנו.

הצהרתם בתחילת העונה שהמטרה שלכם היא עלייה למשחקי הפלייאוף העליון. עכשיו, משהמטרה הושגה, האם לדעתך יש לכם את היכולת להתמודד לעלייה לליגה א' כאשר מולכם אמורות להתייצב קבוצות חזקות, עם שחקני רכש מצוינים, דבר שלא מצאתם לנכון לעשות  מאז תחילת העונה
אנחנו באמת מאמינים ויכולים ואף נעשה את הכול כדי להשיג את המטרה שהצבנו לעצמנו במשחקי הפלייאוף.

האם יהיה נכון לומר שעם סגל השחקנים הקיים, שרובו מתבסס על שחקני בית, מיציתם את היכולות?
חשוב שתדעו ששחקני הבית שלנו לא נופלים משחקני הרכש מהקבוצות שהתמודדו נגדנו לאורך כל השנה. היה ברור לנו בתחילת העונה שקבוצות אחרות יובילו את הטבלה, אך כפי שצפיתי מראש, ידעתי שהתוצאות לעבודה שעשינו לאורך השנה, יגיעו בהמשך ואכן כך קרה. אנחנו מקווים שהבגרות והניסיון שהשחקנים האילתיים צברו במהלך שתי העונות האחרונות יעזרו לנו. לא הייתי מחליף אף שחקן מהסגל הקיים בשחקן אחר. מה שכן, יתכן מאוד מאוד שהיינו צריכים להוסיף לסגל שניים או שלושה שחקנים כדי שיהיה לנו סגל רחב יותר. 

 

מלך השערים של בני אילת, עם 13 כיבושים עד כה. שחר בן ארי

 

האם התבוסה שספגתם במחזור האחרון של הליגה למכבי שדרות (4:1) עלול להשפיע לרעה על השחקנים, במשחקי הפלייאוף שיחלו השבוע במשחק חוץ נגד הפועל לוד
אם זה ישפיע, אני בטוח שזה ישפיע לטובה ולא לרעה. יש לנו סגל שחקנים צעיר, איכותי, עם מוטיבציה מאוד גבוהה להצליח ואני מאמין שאנחנו מסוגלים לנצח את כל הקבוצות שנגדם נתמודד במשחקי הפלייאוף.

מדוע לא מצאת לנכון לחזק את הקבוצה במספר שחקני רכש כפי שהיה בעבר בבני אילת
זה לא שלא מצאתי לנכון. יש פה דרך ואני דוגל בדרך שהצבתי לעצמי מיום שהגעתי לאילת. נודע לי שבעבר חלק גדול משחקני הרכש שהגיעו לאילת היו לא רציניים. נוצר הרושם שכאילו מדובר ב"שכירי חרב" שירדו לאילת להעביר את הזמן ולא יותר מכך ועל כן קיבלתי החלטה לעשות כל מאמץ על מנת להחזיר את כל שחקני הבית, שהם לדעתי שחקנים מוכשרים ביותר ושככל שחלף הזמן הסתבר לי שהמהלך הצליח והתוצאות מדברות בעד עצמן. המדיניות הזאת מתייחסת גם למחלקת הנוער, כך שעתיד הקבוצה הבוגרת יהיה בנוי בעיקר משחקנים שגדלו במחלקות הנוער באגודה.

ספר לנו מה הסוד לבניית קבוצה מגובשת?
בנושא הזה ממש אין סודות. הכול מסתכם בעבודה קשה, התמדה, דרך, נחישות ואלו המרכיבים העיקריים שגורמים לבניית חדר הלבשה בריא, וכשזה קורה, כל יתר הדברים מתחברים. זה נכון, לסגל של 22 שחקנים, שפרט לשחקן אחד, כולם שחקני בית המופיעים ברוטציה  בהרכב הראשון של הקבוצה.

במידה ולא תצליחו השנה להעפיל לליגה א', האם יחשב הדבר מבחינתך לכישלון?
ממש לא. אבל אני בטוח שנהיה מאוד מאוכזבים. לדעתי, כמעט אף אחד בתחילת השנה לא ציפה שנגיע למעמד שאליו הגענו היום. למען הסר ספק, אני חייב לציין שאני כלל לא מסתפק בעלייה למשחקי פלייאוף. אני בהחלט מאמין שאנחנו הכי טובים מבין כל הקבוצות, ומאמין שאנחנו מסוגלים להגיע למטרה שהצבנו. להצלחה אבות רבים אך הכישלון הוא יתום, אז ברור שאנחנו בסופו של דבר נמדדים על פי התוצאות שאנחנו משיגים על כר הדשא.

עד כמה שיתוף הפעולה בין הצוות המקצועי לבין הנהלת הקבוצה, סייע להגיע להישגים העונה?
שיתוף הפעולה עם ההנהלה לאורך כל השנה היה יוצא מן הכלל ולמרות המגבלות בכל הקשור לתקציב, לא היה חסר לנו דבר והכל התנהל על הצד הטוב ביותר. בנוסף, יש לציין ולהדגיש את תרומתו האדירה של היועץ המקצועי של מכבי פ"ת, אופיר לוזון, שהגיע לאילת לסייע בכל המחלקות של האגודה. 

מדוע החלטת לאחרונה להושיב על הספסל כמעט באופן קבוע את מלך השערים מהעונה שעברה, דניאל אלמליח
דניאל פצוע. זו הסיבה. כשהוא יחלים הוא ישחק.

 

חברי הנהלת בני אילת (מימין לשמאל): תאמר נופי, טל שרוני והמנכ"''ל יניב כהן

 

אבל אתה משתף אותו כשחקן מחליף
דניאל אלמליח הוא החלוץ המוביל שלנו. בשל הפציעה שהוא עבר, אני מתחיל לשלב אותו בהדרגה וזאת כדי שהוא יהיה כשיר למשחקי הפלייאוף.

האם לדעתך כשרון גדול כגון שון בוסקילה, לא יכול לתרום יותר בתפקיד אחר, פרט לתפקיד בו הוא מוצב כיום ( כנף שמאל בחוד )
שון בוסקילה הוא בהחלט אחד הכישרונות הבולטים מהדור הזה של בני אילת. הוא עובר כיום תהליך מאוד מורכב בהתבגרות שלו, ביחס לגישה שלו לכדורגל. שון בוסקילה מתפקד מאמצע המגרש ומשתלב לכנף שמאל, כפי שאמרת, כדי ליצור יתרון מספרי. זאת ההזדמנות לומר שאני מאוד מרוצה מהיכולת שלו ואני בטוח שהוא יכול לתרום לקבוצה הרבה יותר.

כיצד אתה מסביר, שלקבוצה כל כך מצליחה כמו בני אילת, עם תוצאות כל כך מרשימות, לא מגיעים  למשחקי הבית יותר מכ-50 אוהדים בכל משחק
זה מאוד עצוב. המספרים שנקבת הם נכונים. מה הסיבות? אני מניח, בין היתר, שזה בגלל מזג האוויר, אולי חוסר האמון של האוהדים בקבוצה בשנים האחרונות ואולי, כי האילתים עדיין לא הפנימו שהבסיס וסגל השחקנים הם כולם אילתיים. אני בכל מקרה מאמין שככל שנצליח יותר, כך גם קהל האוהדים יחזור לצפות במשחקים שלנו.

האם ההצלחה של העלייה למשחקי הפלייאוף לא מבטיחה לך חוזה לעונה נוספת באילת?
באופן תאורטי אתה צודק. בסך הכול אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא ובהרמוניה מאוד טובה עם הנהלת הקבוצה, וכשיגיע הזמן המתאים, אני בטוח שניפגש ונדון בנושא הזה. אוסיף ואומר שכששני הצדדים רוצים, בדרך כלל זה מסתיים לשביעות רצון של כולם.

בשיחה שקיימתי עם יו"ר האגודה, טל שרוני, הוא אמר לי, שלדעתו, במידה ולא תצליחו לעלות לליגה א', חלק בלתי מבוטל מהשחקנים המובילים בבני אילת, יחפשו את עתידם בעונה הבאה בקבוצות אחרות במרכז
לא ידוע לי על זה כלום ועל כן אני גם לא עוסק בספקולציות לגבי הנושא הזה. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לכם ולתקשורת המקומית על החשיפה ועל הבמה שאתם נותנים לילדים המוכשרים הללו, ולענף הכדורגל בפרט. זה מבורך ואני מאוד מקווה שכך גם זה ימשך.

ביום שתעזוב את אילת, מי מסגל השחקנים הקיימים היית רוצה לקחת אתך לקבוצה החדשה שתאמן
את כולם.  


 

שיטת משחקי הפלייאוף העליון


שתי הקבוצות שסיימו במקומות הראשונים בליגה הסדירה בבית א' וכן שתי הקבוצות הראשונות מבית ב' , יתמודדו בניהן בשיטת משחקי ליגה (בית וחוץ). הקבוצות שיתמודדו עם בני אילת בפלייאוף העליון הן: מכבי שדרות, הפועל לוד והפועל ירוחם. הקבוצה שתסיים במקום הראשון, תעלה ישירות לליגה א' בעוד שהקבוצה שתסיים במקום השני, תאלץ להשתתף במשחקי מבחן נוספים, ובהם נגד המקום השני בבית המקביל, כשהמנצחת ביניהן, תתמודד במשחק מכריע לעלייה לליגה א' נגד הקבוצה שסיימה העונה במקום ה-14 בליגה א' דרום.

 

לוח משחקי הפלייאוף העליון 


13/05/2021  הפועל לוד – בני אילת 
18/05/2021  הפועל ירוחם – בני אילת
21/05/2021  בני אילת – מכבי שדרות
25/05/2021  בני אילת – הפועל לוד
28/05/2021  בני אילת - הפועל ירוחם
04/06/2021  מכבי שדרות – בני אילת


שתי הקבוצות שסיימו במקומות הראשונים בליגה הסדירה בבית א' וכן שתי הקבוצות הראשונות מבית ב' , יתמודדו בניהן בשיטת משחקי ליגה (בית וחוץ). הקבוצות שיתמודדו עם בני אילת בפלייאוף העליון הן: מכבי שדרות, הפועל לוד והפועל ירוחם. הקבוצה שתסיים במקום הראשון, תעלה ישירות לליגה א' בעוד שהקבוצה שתסיים במקום השני, תאלץ להשתתף במשחקי מבחן נוספים, ובהם נגד המקום השני בבית המקביל, כשהמנצחת ביניהן, תתמודד במשחק מכריע לעלייה לליגה א' נגד הקבוצה שסיימה העונה במקום ה-14 בליגה א' דרום.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש