הצהובים מתעניינים בניבו או שמדובר בתעלול שיווקי?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 2/4/2021 10:42 ● ערב ערב 3011
אם להאמין לשלל פרסומים שהתפרסמו השבוע בעיתוני הספורט יתכן ומכבי תל אביב מגששים אחרי הסנטר האילתי המצויין ג'וש ניבו ● בהנהלת הפועל אילת אמנם מוחמאים מהרעיון אלא שבתקופה זו של העונה לא מקובל על פי כללי המשחק לנהל משא ומתן מאחורי גבה של הקבוצה ולכן הבהיר יו''ר הפועל אילת טל פנחס: ''אם יתברר לנו שהיו דברים בגו, נפנה לערכאות המתאימות'' ● במכבי תל אביב סרבו להתייחס לשמועות והיו מי שהזכירו השבוע שבדיוק בתקופה כזו שמועות כאלו מעלות את ערכו של השחקן על מפת הכדורסל
הצהובים מתעניינים בניבו  או שמדובר בתעלול שיווקי?
תרם רבות לשריון הקבוצה בבית העליון. ניבו ● צילום: באדיבות מנהלת ליגת העל בכדורסל

אם להודות על האמת, ג'וש ניבו, הסנטר הצעיר (2.06 מ') בן ה – 23, מי שהיה ההחתמה הראשונה של המאמן בית הלחמי בשורות הפועל אילת, פרע את הצ'ק ואת האמון שנתנה בו הקבוצה. עם שורה של הישגים מרשימים ושליטה משכנעת מתחת לסל, אין פלא שגם כיום יודעים בהנהלת הפועל אילת שג'וש מושך לא מעט תשומת לב, הן מצד קבוצות בארץ, ובעיקר, מצד קבוצות ביורוליג ובצ'מפיון ליג. במהלך העונה כבר קיבלה הנהלת אילת פניה רשמית ממילאנו לשחרר את השחקן המוכשר, אך קיבלה תשובה שלילית, "כי באותה תקופה לא הגענו להבנות שישמרו על האינטרסים של הקבוצה", מסביר השבוע יו"ר הפועל אילת, טל פנחס.

 

"כל השחקנים העונה אטרקטיבים"


אלא שניהול מגעים רשמיים זה דבר אחד וניהול מגעים מתחית לרדאר של הנהלת הקבוצה זה כבר דבר אחר ולכן, באילת לא אהבו בלשון המעטה את הדיבורים שעלו השבוע וחשיפת ערוץ הספורט כאילו מכבי תל אביב מנהלת בימים אלו ממש משא ומתן מול ג'וש שמחזיק בידו חוזה חתום מול אילת עד לתום העונה הנוכחית. "כרגע אני לא מכיר פרטים רשמיים בנושא", הבהיר לאחר הפרסומים בכלי התקשורת יו"ר הקבוצה. "גם אני, ממש כמוך, ניזון מידיעות שמופיעות בכלי תקשורת שונים. מבדיקות שקיימנו מול השחקן וסוכנו עולה כי לא נעשתה פנייה כזו ולנו אין שום מידע רשמי בנושא ולכן קשה לנו להתייחס לזה. אם דבר כזה באמת קרה הרי שזה לא מקובל. אם נגלה משהו שהוא מעבר לשמועות לא נהסס לפעול על פי כל אמות המידה, על מנת לשמור על זכויותינו. אני מאמין ומקווה שזה לא המצב, אבל אם יתברר כי פניה כזו נעשתה מצדה של מכבי תל אביב, או מי מטעמה, לשחקן שלנו, נפנה לגורמים ולמוסדות המתאימים".

בהזדמנות זו הבהיר פנחס: "כל השחקנים הזרים שהחתמנו השנה הם אטרקטיבים, הצלחנו להחתים שחקנים איכותיים והרכב כזה של שחקנים שפגע בול במטרה. העונה הזו מסתמנת כעונה טובה שענתה על כל הציפיות ואף מעבר וחלק יוצא מזה הוא שהשחקנים שלנו מחוזרים על ידי קבוצות בישראל בפרט ובאירופה בכלל. מצד אחד זה כבוד שקבוצות מחזרות אחרי השחקנים שלך וזה לגמרי מעיד על הצלחתך, מצד שני, צריך לשמור על הגינות ועל הדרך הנכונה והמקובלת לעשות דברים.

פניתם בשאלות להנהלת מכבי תל אביב?
טל: "כל עוד אנחנו לא יודעים על משהו רשמי, אין לנו סיבה לפנות אליהם".

 

הסוכן של ניבו מתרווח בהנאה על כסאו


גורמים בעולם הכדורסל ידעו לספר השבוע בהקשר לעניין הפניה שנעשתה, או לא נעשתה, לשחקן, על ידי מכבי תל אביב, כי לצד סוף כל עונה מתחילה חרושת השמועות. "שחקן שמחוזר על ידי קבוצות נחשבות כמו מכבי תל אביב, מעלה אוטוטמטית את המניות שלו בעיני קבוצות בארץ ובאירופה. יתכן ובזמן הזה ממש, הסוכן של השחקן מתרווח על כסאו בהנאה רבה ומבין איך הידיעה הזו מקפיצה את שוויו של השחקן שלו. זה קורה, זה מקובל ולכן לא צריך להתרגש מדי מדיבורים ושמועות כאלו".

ממועדון הכדורסל של מכבי תל אביב העדיפו שלא להגיב על השמועות.

 

אילת הבטיחה את מקומה בבית העליון


בפועל אמנם נותרו עוד ארבעה משחקים עד לסיום העונה הרשמית ואולם כבר עכשיו הבטיחה אילת, הממוקמת במקום השני בטבלה, את מקומה בין שש הקבוצות שיעפילו למשחקי הבית העליון. במקביל, כבר ביום שני הקרוב, במשחק הבית של הקבוצה מול הפועל תל אביב (שעה 19:00), תתחיל הקבוצה את מתווה הבדיקות המהירות שיאפשרו הכנסת יותר אוהדים לאולם, וביניהם גם לא מחוסנים וצעירים.
כדי להיבדק יש להירשם מראש במשרדי הקבוצה ולקבל זימון לבדיקות שיתקיימו שעתיים לפני המשחק. על פי המתווה מי שתשובת הבדיקה שלו תהיה שלילית, יוכל להכנס למשחק. הבדיקות יתקיימו בעלות מסובסדת של 50 ש"ח לאדם (הסבסוד על ידי קבוצת הפועל אברהמי אילת ומנהלת הליגה), ילדים מתחת לגיל 16 שיעברו את הבדיקה וישלמו עליה, יקבלו כרטיס כניסה חינם למשחק. בדרך זו מצפים עכשיו בהנהלת הקבוצה למשוך אוהדים רבים לאולם, בעיקר לקראת משחקי הבית העליון שאוטוטו יצאו לדרך. "יש לנו העונה קבוצה אטרקטיבית ביותר", אומר היו"ר פנחס, "ויש הרבה סיבות מספיק טובות לקהל להגיע, להיבדק, לעודד ולפרגן לקבוצה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש