תחנת צוף ים לא תוכל להרחיב שירותיה לרכבים כבדים ותאלץ לבטל חניות מסוכנות

מאת: ניר אמיתי ● 2/4/2021 10:16 ● ערב ערב 3011
תחנת הדלק צוף ים תוכל לקדם את בניית קומת המשרדים שביקשה, לרבות בניית תוספת מחסנים ומבני שירות ● אך הסירה את בקשתה לאפשר שירותי סיכה ושטיפה לרכבים כבדים ומשאיות שאינה עומדת בהלימה עם תכניות המתאר המייעדות את האזור בעתיד למגורים ומלונאות ● כן תידרש החברה לבטל חניות נטויות בכניסה למתחם, שנקבע כי מהוות סכנה בטיחותית
תחנת צוף ים לא תוכל להרחיב  שירותיה לרכבים כבדים ותאלץ  לבטל חניות מסוכנות
תחנת צוף ים והחניות המסוכנות

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דרום המליצה (15.3) לאשר לחברת צוף ים בע"מ, המחזיקה בבעלותה את תחנת הדלק באזור חניון הרכב הכבד בכניסה לאילת, להוסיף זכויות בניה בסך 740 מ"ר עיקרי ו-250 מ"ר שירות, בשטח תחנת הדלק, לטובת קומת משרדים וכן עבור תוספת מחסנים ומבני שירות נלווים לתחנה. כן אישרה הוועדה תוספת בניה עבור הקמת מבנים לטיפול ברכבים בשטח. 


כיום, פועלת במקום תחנת דלק מסוג ב' ובדיון שנערך בוועדה המחוזית בספטמבר 2019, עלתה תהיה האם התכנית - המבקשת להפוך את התחנה לסוג ג', בה ניתן יהיה להעניק טיפולי סיכה ושטיפה לרכבים, לרבות עבור משאיות ורכב כבד - תעמוד בחפיפה עם תכניות המתאר של העיר אילת לאזור האמור, המיועד בעתיד למגורים ותיירות. לדברי נציגת לשכת התכנון המחוזית באותה ישיבה, "תחנה מדרגה ג' לא יכולה להיות באזור מגורים לתיירות...אלא באזור תעשייה". בנוסף, בעבר, חלה על השטח מגבלת בניה בשל קונוס הנחיתה של שדה התעופה שהפך ללא רלבנטי לאחר פינויו.  

 

תשריט מתוך מסמכי התכנית


בישיבתה מיום 17.3, אישרה כאמור הוועד המחוזית את בקשת החברה, לאחר שקבעה כי "הוסרו מהוראות התכנית שימושים לשירותי רכב נלווים שלא ניתן לממש בתחנת תדלוק מסוג ב', כגון שירותי סיכה, שהנם שירותים הדומים במאפיינם לשירותים הניתנים במוסך והעלולים ליצור מטרד, וזאת ביחס למהדורה שהוצגה בדיון הקודם בוועדה המחוזית". עוד ציינה הוועדה כי המדובר "בתחנת דלק קיימת שאושרה" וכי: "תכנית זו עוסקת בתוספת שימושים וזכויות בניה למגרש ללא כל שינוי מוצע לתחנת התדלוק עצמה". הוועדה הדגישה כי תכניות מפורטות שיוגשו בעתיד לאזור שסביב התחנה "יביאו בחשבון את מרחקי הבטיחות מהתחנה הקיימת". כן צוין כי ישנה חפיפה קטנה של שטח התכנית עם שטח היער והשטח הפתוח שצמוד לה, אך "הוועדה סבורה כי מדובר בסטייה מקנה מידה העלול ליצור אי דיוקים קלים". לאור כך אושרה התכנית המתוקנת בכפוף להשלמת תאום מול משרד התחבורה ותוך התניית האישור בביטול החניות הנטויות בכניסה לתחנת התדלוק, "שהיציאה מהן היא תמרון הרכב לאחור, באופן שעלול להוות סכנה למי שנכנס למתחם", מאחר ובמקום נקבע כי ישנו עודף חניות גם כך, לא מצאה הוועדה בעיה בגריעת החניות המסוכנות הללו. 


תכנית 602-0238451


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש