חיזור גורלי: זהו עונשו של גבר שתקף, איים והטריד באובססיביות את האקסית שלו

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 2/4/2021 10:33 ● ערב ערב 3011
למרות שנפרדה ממנו, המשיך אסף חזן להטריד באובססיביות את בת זוגתו לשעבר ● מסכת התקיפות וההטרדות שנמתחה לאורך חודשים ארוכים, נפסקה רק לאחר מעצרו ● המשטרה מצדה העניקה לאיש הזדמנויות לאורך כל הדרך, אך ללא הועיל ● השופט ציין, עם זאת, כי האישה מצדה שלחה ''מסרים כפולים''
חיזור גורלי: זהו עונשו של גבר  שתקף, איים והטריד באובססיביות  את האקסית שלו
השופט התרשם כי ישנו קושי בדחיית סיפוקים והבנה לעומק את השלכות מעשיו

ביהמ"ש השלום באילת שלח את אסף חזן למאסר בן 11 חודשים, לאחר שזה הודה והורשע בלא פחות משבעה תיקים פליליים שנפתחו כנגדו בשלל עבירות שסבבו סביב התנהלותו האובססיבית כנגד בת זוגתו לשעבר, אותה הטריד על אף צו הרחקה שהיה שביניהם. בנוסף, הורשע חזן בעבירות נלוות של היזק לרכוש במזיד, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, גניבה והתפרעות במקום ציבורי. ביהמ"ש התרשם כי התנהגותו של חזן ילדותית וחסרת בגרות 

 

"אני אזיין אותך"


מגזר דינו של חזן עולה כי כבר בחודש ינואר 2020 הפר חזן צו הרחקה שהוצא כנגדו ביחס למתלוננת כאשר שהה עמה ברכבה. בהמשך הפריע לשוטרים כשהתנגד למעצר לאחר אירוע אלימות שהתרחש בינו לבין המתלוננת, אז גם אמר לשוטר: "אל תדאג אנחנו ניפגש בתחנת דלק ואני אזיין אותך". 
 מאי 2020 הפר צו הרחקה שהוציא ביהמ"ש שאסר עליו ליצור קשר עם זוגתו לשעבר, הוא הגיע למקום מגוריה וטיפס על גדר החצר תוך שהוא שובר אותה. היה זה ימים ספורים לאחר שתקף אותה במהלך אותו חודש כשניסה לחטוף מידיה בכוח את מכשיר הטלפון שלה וכשרבה הפיל אותה אל הרצפה והתיישב עליה בעודו מושך את הטלפון מידה. לאישה נגרמו חבלות ברגלה ובידה. 

בהמשך אותו חודש הגיע חזן שוב לביתה של האישה עם רכבו וסירב להישמע להוראות של שוטר שדרש ממנו לכבות את המוסיקה ואת המנוע ולצאת מהרכב. כניסה השוטר לאזקו התנגד חזן ואיים עליו "היום תמות". לאחר שנעצר קילל את השוטרים, התפרע בניידת, והמשיך לקלל ולאיים על השוטרים. התנהלות זו המשיכה גם בתחנת המשטרה, לרבות הטרדה של שוטרת.
כאילו לא די בכל אלה, בעת שעומת עם המתלוננת בתחנת המשטרה נגע בה חזן מספר פעמים על אף שנדרש לא לעשות כן ובהמשך אף זרק כוס מים בשוטרת, שפגעה בה. 
בחודש אוגוסט אותה שנה שוב הפר חזן צו הרחקה מהמתלוננת, הוא אף נצפה כשהוא מנסה להכניסה לרכבו ולא חדל עד שעובר אורח שהיה במקום הזעיק את המשטרה.
כעבור חודשיים, באוקטובר, הפר את הצו שוב ושב לביתה על מנת להפציר בה שתחזור אליו. באותו מעמד תקף אותה כשתפס בחוזקה בצווארה ובידיה וניסה למשוך מידה את מכשיר הטלפון.  
אם לא הספיקה מסכת ההטרדות האובססיבית, המתין חזן למתלוננת בחודש פברואר השנה מחוץ לתחנת המשטרה בדימונה, אז תפס אותה והכריח אותה להיכנס לרכבו. שלושה ימים לאחר מכן פגש בה ונסע עמה לשופרסל באילת באזור התעשייה ולאחר שיצאו הפציר בה להיכנס עמו לרכב והיא צעקה עליו כי הם מורחקים. לבסוף נכנסה למושב האחורי ברכבו והתקשרה מיד למשטרה, באותה עת נעל אותה חזן במכוניתו וזו הצליחה לברוח ממנו רק לאחר ששחרר את הנעילה. כשאותר על ידי השוטרים שבאו לעצרו, קילל גם אותם ואיים לשרוף את תחנת המשטרה באילת. בהמשך רץ לעבר הכביש, התנגד למעצר, וכשהגיע לשער הכניסה של המשטרה, נפל על הרצפה ובעט לכל עבר, קילל ואיים לפגוע בשוטרים.

 

"חוסר בגרות, אולי ילדותיות"


כאמור, הודה חזן באישומים הרבים ולשופט מרדכי (מוטי) לוי לא נותר אלא לקבוע את עונשו, אלא שהשופט בחר להתייחס אל מסכת האישומים הנרחבת כאל מעשה נמשך אחד ולא כאל עבירות נפרדות, יתרה מכך, השופט אף מצא לנכון להתייחס למסרים כפולים של האישה, למשל כאשר שהתה עם חזן ברכבו חרף צו ההרחקה ומבלי שנטען כי הכריח אותה לעשות כן. עם זאת, ציין השופט כי הוא אינו מקל ראש בעצם ביצוע העבירה. גם בכל הנוגע לתקיפת השוטרת ציין השופט כי זו בוצעה באמצעות זריקת כוס מים.
השופט התייחס למצבו הנפשי של חזן ופסק כי אין כל ליקוי בכישורו השכלי וכי אין לו בעיות בתפיסת המציאות, עם זאת קיבל באופן חלקי את הטענה לגבי יכולתו להבין את הפסול במעשיו, שכן: "ישנה התרשמות של ביהמ"ש...שהתרשם כי ישנה חוסר בגרות, אולי ילדותיות, בהתנהלותו, בין אם מול גורמי אכיפת החוק ובין אם מול המתלוננת", עוד התרשם השופט כי ישנו קושי בדחיית סיפוקים והבנה לעומק את השלכות מעשיו בהקשר של נורמת חיים. "אמנם אין זה פוטר אותו מאחריות למעשיו, ובפרט כאשר הוא חזר עליהם כל כך הרבה פעמים חרף הזדמנויות שניתנו לו על ידי המשטרה ובית המשפט והעובדה כי עד שלא נעצר זה לא נפסק, אך יש לקחת את זה בחשבון בקביעת המתחם ובגזירת העונש". 

לאור כך גזר השופט על חזן 11 חודשי מאסר, המצויים באמצע מתחם הענישה בעבירות דומות לאלו שביצע, וכן שלושה מאסרים מותנים ופיצוי בגובה 2,500 שקל למתלוננת.

ת"פ 49207-10-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש