דקר את חברו משום שהטיח בפניו סיגריה

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 2/4/2021 10:34 ● ערב ערב 3011
תשעה חודשי מאסר נגזרו על אברהם פלקה, שהורשע בכך שדקר אדם באילת ובחיפוש בדירתו נמצא גראס ולאחר שבהזדמנות אחרת ברח משוטר בעת שזה ביקש לרשום לו דוח קורונה
דקר את חברו משום שהטיח בפניו סיגריה
העובדה שהצטייד בחפץ חד ושב לדירה, הכריעה את הכף לחובתו

מגזר דינו של השופט מרדכי (מוטי) לוי, עולה, כי במהלך חודש מאי 2020, לפנות בוקר, שהה פלקה עם מכר שלו בביתו של אותו אדם. במהלך אותו מפגש זרק המתלונן על פלקה סיגריה לעבר פניו. בתגובה לכך עזב פלקה בכעס את ביתו של האיש ולאחר כ-20 דקות חזר כשהוא מצויד בחפץ חד והחל תוקף את המתלונן. בעקבות התקיפה נגרמו לאיש חתכים בגפיים, במפרק ובכתף. כאשר הגיעו השוטרים לדירתו על מנת לעצור אותו, נמצאה בביתו כמות של כמה עשרות גרם גראס. 
אלא שכנגד פלקה עמד אישום נוסף, על כך שבמהלך חודש אפריל אותה שנה, כאשר הוזעקה המשטרה בעקבות תלונה על רעש, ולאחר שהתבקש על ידי השוטר להתלוות אליו לצורך קבלת דוח קורונה, קילל אותו פלקה: "שרמוטה, שרמוטה לך תיקח לך פרגית", וכשהוחלט על עיכובו והבאתו לתחנת המשטרה באילת, ועל גופו נערך חיפוש לפני כניסתו לנידת, פתח פלקה בריצה וברח לשוטר. 


שירות המבחן מצדו הגיע למסקנה כי לאור עברו בתחום הסמים יש להשית על פלקה ענישה הרתעתית הכוללת מאסר בפועל. המדינה מצדה הדגישה כי פלקה חזר לתקוף את התלונן רק לאחר 20 דקות, כך שאין לראות בסיגריה שהוטחה בו נסבה מקלה. סנגורו ציין כי פלקה חזר על מנת לקחת את הטלפון הנייד שלו ואז התגלע ויכוח ונוסף בין השניים שהסתיים בפציעה שטחית בלבד של המתלונן. עוד ציין כי בסרטון שצרפה המשטרה ניתן לראות כי השוטר דיבר בזלזל לאנשים וזרק את הדוח על הרצפה. עוד ציין כי הנאשם היה עצור בגין אישומים אלה לתקופה של 5-6 חודשים. הנאשם עצמו הביע חרטה, לקח אחריות וטען כי הוא "נמצא במקום אחר בחיים". 


בגזרו את דינו לא התעלם השופט מכך שהמתלונן זרק על פלקה סיגריה, אך קבע כי עמד לו די זמן על מנת להתאושש מהאירוע ולהירגע, בפרט מאחר ולא נגרם לו כל נזק. כן ציין כי לא היה תימוכין לכלך ששב לדירה על מנת לקחת את הנייד שלו וכי העובדה שהצטייד בחפץ חד מעידה את ההיפך. "נכון הוא שלא מדובר בעבירה שבוצעה בתחכום, אך בהחלט בתכנון", נקבע. כן דחה השופט את הטענה ליחס מזלזל מצד השוטרים ואף ציין כי הנאשם נראה בסרטון כשהוא אחוז תזזית סביב השוטרים, צועק ברקע ומקלל אותם באופן שהסלים את האירוע ללא צורך. לפיכך מצא לגזור עליו תשעה חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו, גזר דין הממוקם במתחם הנמוך של הענישה המקובלת בעברות כאלו וזאת לאור כך שנאשם רכש תובנות חדשות והוא מודע כיום לראשונה בחייו לדפוסי התנהגותו הפסולים ולהתנהגותו האלימה. כאמור נגזרו על הנאשם 9 חודשי מאסר בפועל, לצד מאסרים מותנים, קנס, התחייבות ופיצוי בגובה 1,000 שקל למתלונן.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש