מסעדת פאגו פאגו בדרך להפוך למלון בוטיק

מאת: ניר אמיתי ● 2/4/2021 10:20 ● ערב ערב 3011
התכנית להפיכתה של מסעדת פאגו פאגו למלון בוטיק ובו 13 יחידות אירוח קיבלה אור ירוק מהוועדה המחוזית דרום ● שהמליצה החודש למועצה הארצית לאשר את ההקלה הנדרשת בהוראות התמ''א, שתאפשר את שינוי יעוד הקרקע משרותי נופש בידור ומסחר, למסחר ותיירות, לרבות אכסון מלונאי ● מתכנן הוועדה המחוזית דרום: מדובר בתכנית מינורית המתבססת על מבנה קיים... ההשפעות על הסביבה אינן משמעותיות''
מסעדת פאגו פאגו  בדרך להפוך למלון בוטיק
ההיתר לאכסון מלונאי אינו כולל בחובו היתר למגורים ואף לאכסון מלונאי מיוחד. פאגו פאגו

החלטת הוועדה סוללת את הדרך עבור בעלי הפאגו פאגו, אדי בן יקיר, להוספת קומה שלישית למבנה שהפך ב-2010 מדוברה צפה למבנה קבע בן שתי קומות. על פי התכנית יהפוך המבנה למלון בוטיק יכטאים, ובסך הכל יתווספו למבנה המתפרש על 336 מ"ר מתוך 403 מ"ר מאושרים, 300 מ"ר נוספים, שיאפשרו את בנייתם של 13 חדרי אירוח, זאת בניגוד ל-18 שתוכננו במקום על פי התכנית המקורית. חדרים אלה ייבנו על פני הקומה השנייה, הבנויה כיום באופן חלקי בלבד וכן בקומה שלישית שגודלה יהיה 116 מ"ר, ושתוסיף לגובהו של המבנה 2 מטר. בקומת החזית תוותר המסעדה. התכנית קיבלה את אישור המשרד להגנת הסביבה והחברה לפיתוח חוף אילת (חפח"א) ונותרו השלמות מול משרד התיירות. את התכנית לתוספת המבנה הגישו לוגסי אדריכלים. 

 

"אין צורך בהקצאת חניות נוספות"


מתכנן הוועדה המחוזית דרום התייחס לבקשה כאל תכנית מינורית המתבססת על מבנה קיים והיזם, בן יקיר, הסביר לשאלת הוועדה כי למבנה ישנה דרך גישה תפעולית המשמשת אותו כיום ומאפשרת גישת כלי רכב לצרכי תחזוקה שוטפת, "יש פטריות כאלה שמאפשרות כניסה של כלי רכב עד 10 מטר מהמבנה, בצמוד בין מלון קראון פלאזה למרכז רד יש כביש גישה שמאפשר גישה למשאיות". בכל הנוגע להסדרי חניה, הסביר בן יקיר כי כבר במסגרת ההיתר שניתן להפוך את המבנה למבנה קבע, נקבע כי מספר מקומות החניה שהוקצו הוא כזה שאמור לשרת גם את המסעדה וגם את המועדון שהיה למעלה, "אנחנו מוותרים כרגע על פעילות המועדון שהיה צריך לגזול הרבה יותר מקומות חניה מ-11 חדרים, לכן הגישה של הוועדה המקומית באילת היתה שאנחנו בעצם לא צריכים להקצות מקומות חניה כי כבר הקצו לנו את אותם חמשה מקומות חניה שהוקצו לנו ב-2010 במסגרת החניה הציבורית". בן יקיר אף הבהיר, כי שילם בעבר לעיריית אילת כופר חניה על פי הסדר. נציגת משרד התיירות הבהיר מצדה כי כשהמקום יבצע בהמשך התאמה לתקנים הפיזיים, "הוא יצטרך להראות חניות מתאימות ביחס למספר החדרים ויחס לסוג המלון. 
עוד קבעה הוועדה בהחלטתה כי "הפוטנציאל לחסימת מבטים לים אינו קיים והחשש מפני פגיעה בערכי טבע הינו מצומצם, ולפיכך ההשפעות על הסביבה אינן משמעותיות". 

 

השימוש בקומת הקרקע יהיה פתוח לכלל הציבור


לאור כל אלה אישרה הוועדה המחוזית את הפקדת התכנית לקראת קבלת אישור המועצה הארצית, בכפוף להשלמת התאום מול משרד התיירות, תוך הדגשה כי ההיתר לאכסון מלונאי אינו כולל בחובו היתר למגורים ואף לאכסון מלונאי מיוחד, כן הובהר כי ההיתר לאכסון מלונאי יהיה בבעלות גורם אחד. "מהשימושים בקומת הטיילת שבקומת הקרקע ייגרע מסחר בזיקה לתיירות ונופש ויובהר כי השימוש יהיה פתוח לציבור, באופן שיתרום לטיילת הקיימת. לא יתאפשר ניוד זכויות בין השימושים בקומת הקרקע לבין האכסון המלונאי בקומות העליונות.


תכנית 602-0818039


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש