ריסק את פרצופו של שותפו לדירה ויכנס למאסר

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 2/4/2021 10:35 ● ערב ערב 3011
ביהמ''ש השלום באילת גזר כמעט שנתיים מאסר על נתין זר מסודן שריסק את פניו של שותפו לדירה, לאחר שדרש ממנו לעזוב את הדירה, אך הלה שב על מנת לקחת את מכשיר הטלפון שלו והדרכון ● הנאשם לא לקח אחריות, לא חסך בזמן שיפוטי והאשים את הקרבן, נפסק
ריסק את פרצופו של  שותפו לדירה ויכנס למאסר
“מעשיו של הנאשם חרגו מפרופורציה בעוצמתם

נתין זר מסודן שהתגורר עם אחר בדירתו של אדם שלישי, נשלח בשבוע שעבר לכמעט שנתיים מאסר לאחר שהורשע בתקיפה אכזרית של שותפו לדירה.
מגזר דינה של השופטת ליאורה אדלשטיין עולה, כי בעל הדירה והנאשם דרשו מהמתלונן לעזוב את הדירה לאחר שגילו כי הוא משתמש בסמים. הלה אמנם עזב את הדירה, אך שב אליה שוב ושוב, עד שבפעם השלישית תקף אותו הנאשם באכזריות וריסק את פניו תוך שהוא שובר את ארובת עינו ואת לסתו. לאחר שהקורבן נפל על הרצפה, המשיך הנאשם ובעט ברגליו, ישב עליו וחנק אותו. הנאשם חדל ממעשיו רק לאחר שבעל הדירה הפריד ביניהם. 

למהגר העבודה האומלל לא היה אפילו ביטוח רפואי ולפיכך הוא לא ביצע ניתוח שנדרש לו וכמעט שאיבד את הראייה בעינו. בשל הפציעה החמורה גם לא יכל לעבוד במשך חודשים והגיע לפת לחם ונאלץ להתגורר ברחוב. בא כוח המדינה הסביר כי זוהי המחשה לקלות בה ניתן למוטט חיים של אדם, והדגיש את העובדה שהנאשם דרך על פניו של הקורבן במטרה להשפילו. הוא אף המשיך ורדף את המתלונן גם כשזה ניסה להימלט, ובהמשך, משהוגש כנגדו כתב אישום, האשים את הקורבן בנסיבות האירוע, לא נטל אחריות, לא הביע חרטה ובחר לנהל הליך מלא. כל אלו עמדו לו לרועץ במתן גזר הדין, שהפעיל עליו בנוסף ל-21 חודשי מאסר, גם מאסר על תנאי שעמד כנגדו שהוסיף לו חודשיים וחצי במצטבר לעונש. בין היתר שקלה השופטת את התכנון שקדם לעבירה, את הנזק שעלול היה להיגרם לקורבן, לצד זה שנגרם לו בפועל, לרבות צלקת שתלווה את חייו לתמיד. "מעשיו של הנאשם חרגו מפרופורציה בעוצמתם", פסקה השופטת וסירבה לקבל את טענת ההגנה כאילו המדובר היה בהגנה על בית מגורים, שכן ניכר היה שבכוחם של שני השותפים היה למנוע את כניסתו של הקורבן לדירה מבלי לנקוט כלפיו באלימות. בנוסף לעונש המאסר נגזרו על הנתין הזר מאסרים על תנאי, ופיצוי בגובה 15,000 שקל לקורבן העבירה.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש