אטרקציית הקארטינג באזור התעשייה שחורת בדרך להסדרה

מאת: ניר אמיתי ● 2/4/2021 10:17 ● ערב ערב 3011
לאורך השנים בהן פועלת אטרקציית רכבי הקארטינג בצמוד למתחם החבלים טופ 94, היא עשתה כן מתוקף היתר לשימוש חורג שפג לפני יותר משנה ● כעת, אישרה הוועדה המחוזית דרום להפקדה להתנגדויות את בקשתה של האטרקציה לאשר לה את שינוי ייעוד הקרקע מתעשייה לאטרקציה תיירותית
אטרקציית הקארטינג באזור התעשייה שחורת בדרך להסדרה
המרחק מהעיר והרעש הנלווה הכריעו לטובת הבקשה ושינוי הייעוד אושר ● פרינטסקרין מתוך סרטון תדמית

איש העסקים משה צייגר (קולנוע תיאטראות אילת), המחזיק בבעלותו את פארק האתגרים טופ 94 שהוקם בשנת 2013, מפעיל באמצעות חברת נועם דוד שהוקמה ב-2010 גם את מתחם רכבי הקארטינג הפועל בצמוד לאטרקציה הוותיקה באזור התעשייה שחורת מצפון לאילת. 
לאורך השנים, פעלה מתחם הקארטינג מכוחו של היתר לשימוש חורג, אלא שזה פקע בחודש פברואר 2020, ולפיכך הגישה החברה בקשה לאישור שינוי יעוד בקרקע מתעשייה לאטרקציה תיירותית, שינוי שבדרך כלל אינו מתאפשר. בנוסף, ביקשה החברה לשנות את גובה הבניה במקום מ-10 מ' ל-15 מ'.


בהחליטה לאשר את הבקשה (21.3, ציינה הוועדה המחוזית לתכנון ובניה דרום ביושבה כועדת משנה סטטוטורית,  כי "יש לשמר שטחי תעשיה בעיר אילת באזורים המיועדים לכך, לצורך שימושי תעשיה בלבד. יחד עם זאת, לאחר ששמעה את מגישי התכנית, את נציג עיריית אילת, השתכנעה הוועדה, כי יש מקום לשנות נקודתית את ייעודו של תא שטח זה מ"תעשיה" ל"אטרקציה תיירותית"", בנימוקיה לאשר את הבקשה ציינה הוועדה,. "כי ייתכן והשימוש המוצע, יגרום להשפעה בנושא רעש ולכן, קיימת עדיפות למקמו באזור המרוחק ממרכז העיר ומשימושים העלולים להיות מושפעים ממנו. עוד יצוין, כי השימוש המוצע אף ממוקם בצמוד למגרש בו קיימת אטרקציה תיירותית מושכת קהל (הכוונה לטופ 94)", לאור זאת, החליטה, כאמור, הועדה, להפקיד את התכנית להתנגדויות.


תכנית 602-0354134


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש