מה גרם למיכלית הענק מינרווה להתעכב בלב מפרץ אילת במשך ארבע שעות?

מאת: ● 6/4/2021 15:24 ● ערב ערב 3011
מיכלית הענק מינרווה הגיעה למפרץ אילת השבוע ועליה 320 אלף טון נפט ● כמות שטרם נראתה במפרץ אילת במכלית אחת ● המכלית עגנה במשך מספר ימים בטרם עזבה את רציף קצא''א, אבל עיכוב של ארבע שעות בלב המפרץ עורר את חשדם של תושבי העיר ● יצאנו לבדוק מה קרה שם וחזרנו עם תשובות
מה גרם למיכלית הענק מינרווה להתעכב בלב מפרץ אילת במשך ארבע שעות?
צילום המינרווה באילת מתוך עמוד הפייסבוק של עמותת צלול
תגיות:

"היום אחר הצהריים התקיים אירוע מוזר ותמוה עם מכלית שיצאה מהמזח של קצצ"א עמוסה בנפט. המכלית שהתה באמצע המפרץ כאשר סביבה שהו ונעו בפרק זמן של כארבע שעות : גוררת גדולה מנמל אילת , ספינת הנתב של נמל אילת, ספינת מחלקת זיהום ים וכן ספינת חיל הים. רק לקראת הלילה פנתה המכלית דרומה והפליגה. מה קרה שם ? זה לא נראה רגיל.". הפוסט הזה שהועלה אתמול לקבוצת הפייסבוק נפטרים מקצא"א, הצליח להטריד רבים מתושבי אילת, שהחלו עוקבים אחר ההתרחושיות בלב המפרץ.

"ברגע זה באתר ניתן לראות את ספינת זיהם ים "סביבה" ששהתה באיזור המכלית משעה 15:00 . הגוררת "חופית" גם כן מתועדת בדרכה חזרה לנמל לפני ארבי שעות.", נכתב בפוסט המשך לארוע. מגיב אחר רשם: "גם בכניסה לקח לה יום יותר מדי בגלל מה שהיה נראה קושי בניווט(רק לפי מראה עין) היום עד שעה 5 וחצי בערב לפחות היא עדיין לא יצאה מהאיזור וזה היה נראה ממממש מוזר".

אתר 'יום יום' יצא לבדוק את פשר הארוע והוא שב עם צפירת אזהרה. לא היה מדובר בארוע מסוכן או חריג, אלא פשוט בהתמודדות ראשונה עם מיכלית בגודלה של המינרווה, שהיא כאמור מיכלית ענק שמפרץ אילת אינו מורגל בשכמותה. 

"הם עמדו במפרץ משום שהם היו צריכים להחליף חחבלים, כדי להקשר למסוף צריך חבלים מאוד מאוד ארוכים", הסבירו לנו גורמים מעורים. "אפשר  להרגע, לא היה כל אירוע מסוכן או יוצא דופן מבחינת המפרץ", סיכמו אותם גורמים.

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש