במקום מלון – מגורי עובדים לעשר שנים

מאת: ניר אמיתי ● 2/4/2021 10:13 ● ערב ערב 3011
הוועדה המחוזית דרום אישרה להפקדה תכנית לבניית מגורי עובדי בתי מלון בשטח הסמוך לתחנת סונול על כביש 90 ● עם זאת, התכנית הינה לתקופה מוגבלת של 10 שנים, לאחריה יוסב המבנה לבית מלון ● לאור הקרבה לתחנת דלק יידרש פינויה של משאבת סולר ומכל תת קרקעי המזין אותה מתחנת הדלק
במקום מלון – מגורי עובדים לעשר שנים
תחנת הדלק הסמוכה למגרש תידרש להסיט את משאבת הסולר והמאגר התת קרקעי ● צילום: גוגל סטריט וויו/אילוסטרציה

הוועדה מחוזית לתכנון ובניה דרום אישרה ב-15.3, את בקשתה של חברת ירין אילת בע"מ מ-2017, להקים בשטח הממוקם מזרחית לאזור התעשייה הישן באילת, ברחוב ההצלחה, מגורים לעובדי מלונות, וזאת לאור המלצת הוועדה המקומית אילת. המדובר במגרש פנוי הממוקם בסמיכות לתחנת הדלק סונול ולמגורי העובדים לב פתאל.
בהחלטתה קבעה הוועדה כי השתכנעה "כי יש מקום לקדם תכנית זו לאור המידע שהועבר על ידי נציגת משרד התיירות, ממנו עולה כי אכן נדרשים שטחים נוספים עבור בינוי למגורי עובדים בתחום העיר אילת". לפיכך, יידרש שינוי ייעוד בשטח מ"אזור מלונאות", ל"מגורים ותיירות". עם זאת, האישור הינו לעשר שנים בלבד מיום קבלת היתר האכלוס (או 13 שנה מיום אישור התכנית, המוקדם מבין השניים), ובתום תקופה זו, אותה ניתן יהיה להאריך בחמש שנים נוספות במידת הצורך, יוסב המבנה לבית מלון.

 

המגרש המיועד למגורי עובדים, יוסב בעתיד לבית מלון


עוד נקבע בהחלטה כי תאושר הוספת שתי קומות לתכנית הקיימת. הוועדה ציינה כי הטיפול בתכנית התארך בשל דרישת הגשה של סקר היסטורי לעניין זיהום קרקע בתחום התכנית ואישורו על ידי המשרד להגנת הסביבה וכן לאור הסכמתה של חברת סונול, המפעילה בסמוך תחנת דלק, לפינויה של משאבת סולר והמכל התת קרקעי המזין אותה, שיפונו ממיקומם הנוכחי, שכן כיום הם ממוקמים במרחק של כ16-19 מ' בלבד מהמגרש המיועד לבנייה. 
מגבלה נוספת שזכתה להקלה היא זו האוסרת על הקמת מבנה למגורים בסמיכות של פחות מ-40 מ' ממשאבות התחנה. מאחר ומשאבות התחנה ממוקמות במרחק 36 מ' אישרה הוועדה המחוזית את ההקלה במרחק תוך שהיא מציינת כי "כבר במצב המאושר כיום מותרת בתא שטח זה הקמת מלון". כעת, לאחר המלצת הוועדה המחוזית עברה הבקשה להפקדה טרם אישורה במועצה הארצית לתכנון ובניה שאמורה לאשר סופית את שינוי הייעוד במקום, כן יידרשו במקום תאום עם יועץ תנועה של הוועדה המחוזית לעניין מיקומם של מקומות חנייה עבור רכב דו גלגלי ואופניים שימוקמו על גבי המדרכה בחזית המגרש. 


תכנית 602-0394148


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש