למה לסגור את הגז מבלי להודיע?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: אילוסטרציה ● 29/3/2024 04:03 ● ערב ערב 3165
שלוש פעמים במרוצת השבוע שעבר הופתעו דיירי בניין 895 בעיר לגלות שחברת אמישרגז בעיר סגרה להם את זרם הגז לדירות, אך בכל אחד מהמקרים לא טרחה החברה לעדכן ● אמנם לאחר הפעם הראשונה הבטיחה החברה לדיירים כי להבא תעדכנם, אלא שגם בפעמיים הבאות הופתעו הדיירים לגלות שנותרו בלי גז להכין אוכל ● אמישרגז: ''אנו מצרים על כך”
למה לסגור את הגז מבלי להודיע?
שוב ושוב נותרו ללא גז

   בשבוע שעבר הופתעו דיירי בניין 895 בעיר לגלות כי ביום בהיר אחד הופסק להם זרם הגז לדירות. בבדיקה מול חברת אמישרגז בעיר התברר להם כי מדובר בהפסקה יזומה של הגז לטובת תיקון צנרת שנפגעה כתוצאה מעבודה פרטית במקום. במשך כמה שעות נאלצו דיירי הבניין להסתדר בלי גז וכעסו לגלות כי בעוד שלהם לא הודיעו דבר ולא חצי דבר על הפסקת הגז, בבניין הסמוך אליהם- 891, גם בו הופסקה זרימת הגז, דווקא מצאו לנכון בחברת אמישרגז לעדכן. "אחת מדיירות הבניין שלנו פנתה לחברת אמישרגז וביקשה להבין מדוע לא עודכנו על הפסקת הגז המיועדת", אומרת רוחמה שמשמשת כוועד הבית בבניין. "בחברה התנצלו והבטיחו בפעם הבאה לעדכן".

   אלא שכמה ימים לאחר מכן שוב גילו דיירי בניין 895 שאין להם גז. גם הפעם ארכה העבודה מספר שעות וגם הפעם הם נאלצו למצוא פיתרון לאוכל שלא יכלו להכין. אם לא די בכך, הרי שיום אחד בלבד למחרת שוב נותק להם זרם הגז הפעם ליום שלם, ונחשו מה, גם הפעם בלי שום הודעה או הכנה מראש. "אז ברור שכעסנו מאוד והיתה גם הרמה של טונים מול מנהל הסניף בעיר", אומרת וועד הבית שמבהירה כי אם בחברה ידעו בכל הפעמים האלו לעדכן את הבניין הסמוך בהפסקת הגז, לא ברור מדוע באותה נשימה לא טרחו גם לעדכן את הבניין שלהם בהפסקה המתוכננת. "הרי זה לא היה משהו פתאומי או לא מתכונן, אלא עבודה יזומה שהיה ברור מתי היא תתחיל ומתי תסתיים. בעיקר לנוכח הפעם הראשונה שהם סגרו לנו את הגז מבלי להודיע, וגם התנצלו על זה, היינו מצפים כי בפעמים הבאות הם ילמדו לקח מהטעות שעשו ולא יחזרו עליה שוב", אומרת רוחמה שמבקשת להעביר לחברת אמישרגז את המסר כי "מן הראוי לפני עבודה יזומה כזו להשאיר התרעה לדיירים על דלת הכניסה כדי שיהיו מוכנים ומאורגנים לקראת סגירת הגז המתוכננת".

   מחברת אמישרגז מנסר בהקשר לטענות הדיירים: לחברה צוות מקצועי ומיומן שמוסמך לטפל במקרים שונים כאשר בטיחות המתקן והצרכנים עומדת לנגד עיניו. בכל מקרה של ניתוק הגז לצורך טיפול בתקלות נמסרת מראש הודעה לצרכנים ואם לא נמסרה אנחנו מצרים על כך. אנחנו מחויבים לשירות ובטיחות ברמה הגבוהה ביותר ונמשיך לתת שירות מיטבי למאות אלפי לקוחותינו ברחבי הארץ. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש