גן מוריה - לא רק המנוף גם מעבר החצייה נחסם

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 29/3/2024 04:05 ● ערב ערב 3165
חצי שנה עברה מאז אמורה היתה להיפסק עבודת המנוף מעל גן הילדים מוריה בשחמון, אלא שלא זו בלבד שפעילות המנוף נמשכת מעל הגן במהלך שעות הפעילות בבוקר, בניגוד למסוכם, לאחרונה גם נחסם מעבר החנייה שמוביל לגן, לטובת עבודת הכשרה של חנייה סמוכה ● ''אין לנו שום דבר נגד עבודות ושיפוצים, אבל לא יתכן שזה נעשה על חשבון הבטיחות של הילדים שלנו'', טוענים ההורים
גן מוריה - לא רק המנוף  גם מעבר החצייה נחסם
''במקום שיחכו לחופשת פסח או לחופש הגדול, ממשיכים לפגוע בביטחון ילדי הגן''. מעבר החצייה הסגור

   סאגת זרוע המנוף הכבד שעוברת בשעות הבוקר מעל גן הילדים מוריה בשחמון לא יורדת מהפרק. הפרשה שהתחילה כבר בשנת הלימודים שעברה ונמשכת גם השנה, חושפת לטענת הורי ילדי גן מוריה, את ילדיהם לסכנה לאור העובדה שבמהלך שעות פעילות הגן, עוברת מעל הגן ומעל חצר הגן זרוע ענקית וכבדה של מנוף. ההורים שפתחו במחאה בנושא בשנה שעברה, התחלפו השנה בהורים חדשים שלא הכירו את הבעייה והופתעו בתחילת שנת הלימודים לגלות את מה שפגשו הורי הגן בשנה שלפניהם. גם הפעם הקימו הורי ילדי הגן קול צעקה, בעקבותיה סוכם בתחילת השנה כי המנוף לא יעבור מעל גן הילדים בשעות הבוקר אלא רק בשעות הצהריים, בזמן בו נמצאים הילדים במבנה הגן בצהרון, או אז מנסה צוות הגן להמעיט ביציאתם לחצר. עוד הובטח להורי הגן כי פעילות המנוף אמורה להימשך עד לאחרי חופשת סוכות ואז תופסק פעילותו. אלא שבשטח, גם היום, חצי שנה לאחר שעבודת המנוף היתה אמורה להסתיים באתר הבנייה הסמוך לגן, עדיין נמשכת פעילות המנוף. לטענת ההורים לא רק בשעות הצהריים כמובטח, אלא גם בשעות היום. "אין לנו את האפשרות לשבת כל היום בגן ולעקוב אחרי זה", אומרת השבוע אמא לילדה בגן מוריה, "אבל קרה כבר כמה וכמה פעמים שהגעתי לגן באמצע שעות הפעילות וגיליתי את המנוף מעל, בניגוד גמור למסוכם".

 

 

   אם לא די באלו הרי שלאחרונה גילו ההורים המופתעים שבעקבות הסדרת חנייה מול הגן, חסמו עובדי הקבלן ברשת את מעבר החצייה המוביל לגן הילדים שלהם. "במקום שיחכו לחופשת פסח או לחופש הגדול, ממשיכים לפגוע בביטחון ילדי הגן במהלך שנת הלימודים". ההורים המתוסכלים שכבר ביקשו מעיריית אילת להעביר את פעילות גן הילדים שלהם למבנה אחר, עד לסיום עבודות הבנייה המסכנות לטענתם את חיי ילדיהם, אובדי עצות. 
   "חלק מהילדים בגן ימשיכו גם בשנה הבאה בגן הזה ולנו לא נראית כל תקווה באופק", אומרת אמא לילד בגן, שמבקשת רק להזהיר את שאר הורי העיר במה שהם עצמם לא ידעו ולא עודכנו כשהסכימו לרשום את ילדיהם בתחילת השנה הנוכחית לגן מוריה. "אולי אם לא יהיה רישום ילדים לגן, וההורים יתנגדו לסכן את חיי ילדיהם עוד בטרם תחילת השנה, מישהו יתעורר ויבין שככה זה לא יכול להימשך. יש בשחמון לא מעט מבנים של גני ילדים שהתפנו ועומדים נכון להיום ריקים. צריך כאן רק רצון מצד הרשות והבנה לתחושות שלנו כשבכל בוקר אנחנו לוקחים בחרדה את הילדים שלנו לגן, כדי שמשהו בסיפור הזה ישתנה", אומרת האם ומבהירה: "אנחנו לא נגד שיפוצים וגם אין לנו מה לומר בעניין זה, אבל לא כשזה קורה על חשבון הביטחון של הילדים שלנו. הייתי רוצה לראות את ראש העירייה רושם לגן הזה את הנכדה שלו וממשיך לעבוד בשקט".

מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש