ואף על פי כן אילת רצה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: יהודה בן יתח ● 22/3/2024 04:46 ● ערב ערב 3164
שלום לוי, אמיל שחקלידיאן ואנטונינה רזניקוב הם המנצחים הגדולים של מירוץ הלילה של אילת שהוציא בשבוע שעבר מהבתים לא פחות מ- 4,870 תושבים שרצו ● למרות ההערכות המאוחרת יחסית למירוץ (בשל המלחמה) הכל בשטח תקתק ● פעם נוספת הוכח שתושבי אילת צמאים לספורט עממי וחובבים ריצה
ואף על פי כן אילת רצה

    כל מי שהגיע בשבוע שעבר למירוץ הלילה של אילת לא יכל להישאר אדיש לנוכח ההמונים שיצאו מהבית והגיעו לרוץ. פשוט לרוץ. במקצים הקצרים אפשר היה לראות תושבים על ילדיהם, טפיהם וכלביהם עושים את זה בשיא הכיף ובמקצים הארוכים אפשר היה לראות את הספורטאים החובבים והמקצועיים של אילת נהנים מכל רגע בשילוב עם בני הנוער, אנשי צבא ועובדים ממקומות עבודה שונים שעשו את זה ביחד.
   ולמרות שמרוץ הלילה של אילת נחשב לחווייה ספורטיבית עממית, עבור הספורטאים המקצועיים של העיר, יש משהו מיוחד במירוץ הלילה הזה, עליו הם לא מוותרים ומגיעים, לא רק כדי להראות נוכחות, אלא בעיקר כדי לנצח, כי אין כמו לנצח בזירה הביתית. תשאלו את שלום לוי, הזוכה הגדול של המקצה הארוך למרחק 10 ק"מ, עבורו הזכייה דווקא בבית חשובה יותר מהכל, ממש כמו אמיל שקחלידיאן, מי שנחשב רק לפני שבועיים להפתעה הגדולה בתחרות המפרכת הישראמן, שאמנם עשה לעצמו על פניו חיים קלים בריצת ה– 5 ק"מ, אבל כשאתה מתחרה בקבוצה של הספורטאים הצעירים שלך, שכל אחד מהם חיה בפני עצמה, המשימה לא היתה הכי קלה עבורו. תוסיפו להם את אנטונינה רזניקוב אשת הברזל של אילת שלא מוותרת אף פעם על התחרות האילתית וגם זוכה בה, והרי לכם חגיגת ספורט אמיתית.

 

אמיל שחקלידיאן שמאלי וחברי קבוצת טרילייף הצעירים

 

אלופים מקומיים גאים


   תחרות הישראמן היתה עבור שלום אזולאי מאילת החזרה לאימונים סדירים אחרי הפסקה מסויימת. כמובן ששלום לא ויתר על מרוץ הלילה של אילת ושם לו למטרה לנצח את מקצה ה– 10 ק"מ כשהוא עומד ביעד וחותם על המקום הראשון בזמן מצויין של 38 דקות. "אין משהו חשוב יותר מאשר להיות נוכח ולנצח במגרש הביתי", הוא מסכם השבוע את התחרות המצוינת עבורו. "אמנם מדובר במסלול לא קל של 4 ק"מ ריצה בעלייה ועדיין היה עונג אמיתי. לרוץ בבית זה לקבל פרגון לאורך כל הדרך מכולם. כי כולם באילת מכירים את כולם, החל מהשוטרים שעצרו את התנועה, דרך הילדים שאני מאמן ועודדו בדרך וכמובן הבן שלי יונתן שתמיד איתי ולצידי. לראות לאורך הדרך כל כך הרבה אילתים רצים זה מחמם את הלב, אחרי הכל זו בדיוק מהות האירוע- להוכיח לאילתים שכל אחד יכול. פשוט צריכים לקום ולהתחיל לעשות ספורט. כל אחד בקצב שלו וביכולות שלו. בסוף החודש אני חותם על גיל 52 ואין מתנה טובה מזו עבורי", אומר שלום שרשימת היעדים שלו לחודשים הקרובים ארוכה.
    גם עבור אמיל שחקלידיאן הניצחון במרחק ה- 5 ק"מ היה מרגש, לא מעט בזכות העובדה שזו עבורו הזירה הביתית ולא מעט בזכות העובדה שהצליח לגבור על חניכיו בקבוצת הטריאתלון טרילייף. "אמנם ציפיתי שהם יתנו לי פייט יותר גדול אבל הם שברו שיאים ואני מסיק מזה שהגעתי בכושר טוב למרות שרק לפני שבועיים השתתפתי באירונמן", הוא צוחק. ההישג הגדול מבחינת הקבוצה שלו שייך לילד פאג'ר שהצטרף לטרילייף רק לפני מספר חודשים וכבר הצליח לסיים את התחרות במקום השני כללי במרחק של דקה בלבד ממנו. "הוא הגיע אלינו מהכדורגל עם כושר בסיסי של שחקן כדורגל אבל כבר מהרגע הראשון הבנו שיש כאן צעיר עם יכולות, רצון ואופי של וינר. הוא מקשיב לאורך כל הדרך להנחיות המאמן והתוצאות לא מאחרות להגיע. אין לי ספק שבשנה הבאה יהיה לי מאוד קשה לנצח אותו", אומר אמיל בפרגון מלא ומציין: "מעבר להכל מה שיפה באירוע הזה זו חגיגת הספורט העממית שמוציאה לרחוב את כל האילתים. ספורט מחבר הכל ומצמיח אנשים".
   גם אשת הברזל אנטונינה רזניקוב לא ויתרה על התחרות והגיעה למירוץ רגע אחרי ששחתה במיימי הים התיכון ולא התקשתה לקטוף את המקום הראשון במרחק ל10 ק"מ כשהיא מפרגנת לאורך כל הדרך לספורטאים הצעירים.

 

שלום לוי

 

מירוץ הלילה בנתונים


   אז למי שתהה על מה ומי מאחורי הקלעים של אירגון מירוץ הלילה, הנתונים מדברים בעד עצמם: 4 מקצים נפרסו על מסלול של 10 ק"מ, 7 זינוקים, 280 שלטי הכוונה שהיו פזורים לאורך כל המסלולים, 4 עמדות מים, 54 שוטרים, 73 סדרנים, 18 אנשי איחוד הצלה, מנהל רפואי אחד, 58 עובדי הפקה לא כולל עובדי עירייה מכל האגפים,
   560 מחסומים,22 כלי רכב לסגירת נתיבים, 4 עמדות מדידת זמנים, 3 כרוזים, 4 דיג'יי, מתופף אחד, סקסופוניסט אחד, 16 עמדות תאורה, מוקד מידע 1, 2 מוקדי שמירת חפצים, 25 מכשירי קשר, 26 פחי אשפה, 12 תאי שירותים, 52 תרנים עם דגלים, 8700 בקבוקי מים, 110 ק"ג פירות שחולקו למתחרים בסיום, 8 ק"ג בייגל'ה.
   והיו גם שני טקסי סיום- האחד למקומות הראשונים הכללים בסיום האירוע על הבמהנ בגן פרדקין והשני שהתקיים ביום למחרת באבהרם הוסטל ובסך הכל נרשמו:
   5,000 מדליות השתתפות, 126 מדליות לקטגוריות השונות, 13 גביעים, 54 פרסים, 2 מופעים מעולים ונועה קירל אחת, 8 נותני חסות ושיתופי פעולה. 
   מאחורי הקלעים של האירוע הספורטיבי הזה נרשמו: 9 ישיבות הפקה, 94 ק"מ מצטברים של סיורים ומדידות מסלול, 11 ספקים אילתים, 25 ימי רישום, 7 ימי חלוקת ערכות, אתר אחד עם 19 אלף כניסות.
   ובסיום נרשמו: 5000 חיוכים מאושרים, 122 מנצחים בקטגוריות השונות, 6 אלבומים עם אלפי צילומים, 3 עמודים של מסקנות עם נושאים לשימור ולשיפור ותאריך לשנה הבאה.

 


   "בשורה תחתונה", מסכמת את האירוע המפיקה הדר בן דרור, "היו כאן המון שותפים להקמה והרבה מאד תושבים שנהנו מההשתתפות בארוע. אבל חשוב להכיר את מורכבות ההכנות, להכיר ולהבין שההרשמה המאוחרת או ההגעה ללא הרשמה, פשוט מחבלים בנסיון להוביל אירוע כזה ללא תקלות. מספר רב של אנשים נרשם ברגע האחרון, המשמעות עבור ההפקה היא ריצה נגד השעון, שינוי בלוח ההזנקות (כדי לשמור על בטיחות הרצים במסלול ובסיום), שינוי כמויות של ציוד ועוד השפעות רבות של שינויים במספרים. הקהל האילתי נהנה מאד במרוץ השנה, חשוב לנו שיידע להעריך את ההתארגנות ולהירשם בזמן בשנה הבאה. לנו חשוב לעשות הכל טוב ולא להעמיד את טובי העובדים שימשיכו לחלק ערכות בשעה שכבר סוגרים את הרחובות". ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש