הלילה בו כל אילת רצה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: יהודה בן יתח ● 16/3/2023 20:37 ● ערב ערב 3111
אחרי הפסקה של שנתיים בשל אילוצי הקורונה, חזרה העיר אילת לרוץ במרוץ הלילה החמישי שהיה הגדול מכולם ● כ-4,500 תושבים, ילדים, קשישים, תינוקות ואפילו כלב לקחו חלק במקצים השונים שהציעו לכל אחד לנסות את כוחו בהפנינג של ספורט ואדרנלין ● את המקצה הארוך למרחק 10 ק''מ ניצחה בין הנשים אשת הברזל האילתית אנטונינה רזניקוב ובין הגברים ניצח הנער המוכשר בן ה – 16, יארגו פנאן, חבר קבוצת האילתים ● ראש העירייה אלי לנקרי שהזניק את הרצים, לקח גם הוא חלק פעיל במרוץ ורץ את מרחק ה – 2.2 ק''מ
הלילה בו כל אילת רצה

מרוץ הלילה של אילת שחזר ביום חמישי שעבר ללוח האירועים במסגרת חגיגות 74 השנים לשחרור העיר אילת לאחר הפסקה של שנתיים בשל מגבלות הקורונה, הוכיח לכולם שעיר שלמה, או לפחות כמעט, יכולה לרוץ. לאחר שבכל ארבעת המירוצים הקודמים היה המסלול באזור התיירות, השנה נכנס המסלול אל תוך העיר וזימן לכ- 4,500 תושבים שלקחו חלק פעיל במקצים השונים את החווייה האמתית של 'לרוץ בבית'. ומי שלא היה הפסיד. אז נכון שגם הפעם נסגרו כבישים לטובת האירוע, אבל היי, מי שלא ראה כמות ענקית כל כך של תושבים רצים במקצים למרחקים 800 מ', 2.2. מ', 5 ק"מ ו-10 ק"מ, לא יבין חגיגת ספורט מה היא. היו שם נשים וגברים מכל הגילאים כשצעיר המשתתפים הרשום היה בן 3 בלבד ואילו המשתתפת המבוגרת ביותר הייתה בת 73. בין הרצים הייתה גם אמא שהגיעה לרוץ את מרחק ה-5 ק"מ עם תינוקה בעגלה והיא רצה איתו כל הדרך כשהיא זוכה גם באחד המקומות הראשונים בקטגוריית הגיל שלו. והיה אפילו מי שהחליט שלא להשאיר את הכלב האהוב שלו בבית והגיע איתו למרוץ (על רמת ההנאה של הכלב בצפיפות אפשר להתווכח). כך או כך במבט מהצד נדמה היה שכל אילת לבשה חג והגיעה לרוץ. בין הרצים היו כ – 2000 תלמידים, עובדי חברות ואירגונים שונים בעיר, קבוצות ספורט, קבוצת נגישות ישראל, קבוצות שלובות, קבוצת הכדורגל של בני אילת, קבוצת הפועל אילת בכדורסל ואפילו אשת הברזל של אילת, אנטונינה רזניקוב, לא ויתרה על החוויה הקצרה עבורה והגיעה לרוץ עם בנה את מקצה ה – 10 ק"מ.

 

צעיר המשתתפים הרשום היה בן 3 בלבד ואילו המשתתפת  המבוגרת ביותר הייתה בת 73. מרוץ הלילה של אילת

 

והיו גם זוכים


ראשונים הוזנקו לדרך קבוצת נגישות ישראל ותלמידי בית הספר אורים לחינוך מיוחד, שרצו את המסלול למרחק 800 מ', בסיום המרוץ שהתקיים השנה תחת הכותרת "חינוך לסובלנות וקבלת האחר", נהנו אלפי הבאים ממופע מלהיב על במת ענק שהוקמה בגן פרדקין בהשתתפות להקת טררם והזמר האילתי אבי אברומי, שמצליח בארץ בגדול והודה בפני הבאים כי אין נרגש ממנו להופיע בבית.
בין הרצים היו גם ראש העירייה אלי לנקרי, שהזניק את המרוץ ורץ בעצמו למרחק 2.2 ק"מ יחד עם מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד. עוד נצפה בין הרצים למרחק 5 ק"מ ראש העירייה לשעבר, מאיר יצחק הלוי, שהגה והיה הראשון לקיים את מרוץ הלילה באילת. יצחק הלוי אף סיים במקום הראשון בקטגוריית הרצים בגילאי 70. בין הבאים היו גם קבוצות רבות משתתפים של תלמידי בתי הספר בעיר כשמבין כל בתי הספר זכתה קבוצת בית הספר תל"י הרי אילת בתואר הקבוצה רבת המשתתפים.
משפחת אנצלמה זכתה בפרס המשפחה הגדולה ביותר שהשתתפה במרוץ עם 9 נפשות שרצו במקצים השונים.
בזה  אחר זה סיימו הרצים את הריצה והגיעו לשער הסיום כשהם עוצרים את שעון הזמן כשראשונה בין רצות ה - 10 ק"מ סיימה אשת הברזל אנטונינה רזניקוב, במקום השני אחריה סיימה לימור בוקרה (קבוצת האילתים) ושלישית אולגה נוסקו.

 

נציגי ביהס הרי אילת
הזוכות בעשרה ק”מ
הזוכים בעשרה ק”מ


במקום הראשון בין הגברים שרצו את מרחק ה- 10 ק"מ סיים הנער הצעיר והמוכשר יארגו פנאן, בן ה- 16, חבר קבוצת האילתים בניצוחו של המאמן מני קיסלסי כשהוא עוצר את השעון על זמן מצויין של 36 דקות. במקום השני ערן כץ ושלישי סיים מוטאו קולינס מלמבה.
במקצה התחרותי למרחק 5 ק"מ סיימה ראשונה בין הנשים הללי בן נתן, במקום השני עלמה טורפשטיין ובמקום השלישי יובל לוי סבג. בין הגברים סיימו ראשונים במקצה 5 ק"מ: במקום הראשון אמיל שחקלידיאן, במקום השני ליאור שליל ובמקום השלישי תמיר בן טובים.
בעוד שהמקומות הראשונים הזומנו לבמה האירוע וקיבלו את הגביעים ואת הפרסים מתנת הספונסרים, שאר הזוכים בקטגוריות הגיל השונות, הוזמנו למחרת, יום שישי לקבלת שבת חגיגית במלון אברהם הוסטל, נותן החסות לתחרות, שם הוענקו המדליות והפרסים במעמד סגן ראש העירייה סטס דינקין לכל שלושת הזוכים במקומות הראשונים בקטגוריות הגיל השונות.
את האירוע הנפלא שהיה מאורגן בצורה יוצאת דופן טובה וראוייה לשבח, הפיקה גם השנה עיריית אילת בהובלת אגף הספורט ומנהל האירוע רונן שחרור ואגף האירועים בעירייה בהפקה מצויינת של חברת ההפקה בן דרור. רשימת נותני החסויות לאירוע כללה השנה את: דקטלון, מסעדת קאזה דו ברזיל, מתחם הכושר אייקון ורשת אברהם הוסטל שהעניקה לזוכים הכללים במקומות הראשונים סוף שבוע זוגי במלון הרשת באילת.


 

ילד פלא


יותר ויותר פעמים נשמע לאחרונה שמו של הנער האילתי יארגו פנאן כמנצח בתחרויות ריצה בעיר ומחוצה לה, ואין פלא. את מרחק ה - 10 ק"מ במרוץ הלילה של אילת הוא גמע בזמן מצויין של 36 דקות כשהוא מסיים בפער של 2 דקות מהמקום השני אחריו. את מי שנחשב לעילוי בתחום הספורט גילתה עוד כילד בבית ספר יסודי מי שהייתה אז המורה שלו לספורט, דניאלה זנדני. היא הקימה קבוצת ריצה לילדי בית הספר המוכשרים שלה, כשפנאן בראשם, וליוותה אותו באימונים ובתחרויות. משם גילה פנאן את קבוצת האילתים בניצוחו של המאמן מני קיסלסי והמשיך לפרוץ קדימה לא רק בריצה אלא גם ברכיבה על אופניים כשהוא משקיע שעות רבות של אימונים. אלא שפנאן מצטיין לא רק בספורט אלא גם בבית הספר שם הוא תלמיד מצטיין ונחשב לצעיר מוצלח, איכותי ואהוב על חבריו. בסוף השבוע הקרוב ישתתף פנאן יחד עם חבריו בקבוצת האילתים במרתון ירושלים. מבחינתו ומבחינת מאמנו מני קיסלסי גם השמיים עבורו הם לא הגבול. תרשמו לפניכם את השם, עוד תשמעו עליו.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש