הורי 'גן הזוועות' עמדו ביעד בגיוס ההמונים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 8/9/2023 10:43 ● ערב ערב 3136
תרומה של הרגע האחרון שהגיעה על ידי מי שהם מגדירים כ'דודה מאמריקה' איפשרה השבוע להורי ’גן הזוועות’ של אילנה קובר לעמוד ביעד גיוס ההמונים ● עם 150 אלף ש''ח שגוייסו מבהירים ההורים כי ניתן האות ליציאה לדרך לתביעתה של הגננת במישור האזרחי ● ''כשיצאנו לדרך בגיוס ההמונים לא האמנו שנגיע ליעד'', אומרים ההורים שמודים לציבור הרחב על התמיכה ומבהירים הסכום הזה מעמיד אותנו על קו הזינוק בדרך לתביעה ולטיפול הנפשי בילדינו
הורי 'גן הזוועות' עמדו ביעד בגיוס ההמונים
המרוץ לתביעה האזרחית יוצא לדרך
תגיות:

השבוע נרשמה נקודה אחת של נחת אצל הורי ילדי ’גן הזוועות’ של אילנה קובר, כשיומיים בלבד לפני תום מועד גיוס ההמונים, כשבקופת הגיוס חסר סכום של 32 אלף ש"ח בדרך להשלמת היעד של 150 אלף ש"ח ששמו לעצמם ההורים כמטרה, השלימה מי שהם מבקשים להגדיר כ'דודה מאמריקה' את יתרת הסכום בדיוק כפי שהבטיחה להם כשרק יצאו לדרך. ההורים שמעדיפים בשלב זה לשמור את זהות התורמת חסוייה מבהירים כי כשרק יצאו לדרך אמרה להם התורמת כי בשלבי סיום גיוס ההמונים היא תדאג להשלים להם כל סכום שייחסר בקופה וכך אכן עשתה. "בזכותה עמדנו ביעד של 150 אלף ש"ח", עדכנו השבוע בשם ההורים כרמית רוזנטל וסיון מזרחי שגם ילדיהם למדו בגן אילנה קובר המדובר.
"הרבה אנשים תרמו לנו סכומים מאוד יפים", מסכמת סיון את תהליך הגיוס שארך שלושה חודשים ומבקשת להודות לכל התורמים ביניהם קיבוץ יטבתה שהוסיף לקופה סכום הנכבד של 5000 ש"ח. "יש לא מעט גופים באילת שסייעו לנו בדרך לא רק בכסף אלא גם בתרומת של הסעות וחולצות שהיינו צריכים", מוסיפה כרמית ומבהירה כי מבדיקת חתך  התורמים עולה כי מרביתם היו אילתים איכפתיים שהבינו את חומרת המקרה וביקשו לסייע להורים במאבקם. את עיקר הכסף שגוייס מייעדים ההורים לטובת תשלום אגרות בית משפט בדרך לתביעה אזרחית שהם מתכוונים להגיש נגד הגננת אילנה קובר. "לצערנו כשיצאנו לדרך בגיוס ההמונים לא הבנו עד כמה האגרות קפצו במחיר לעומת השנה שעברה", אומרות האימהות שמסבירות כי כיום כל אגרה לפתיחת תביעה בבית משפט השלום עולה 6000 ש"ח לילד. באם יחליטו ההורים לפנות בתביעה לבית המשפט המחוזי, שם תעלה כל אגרה 42 אלף ש"ח לכל ילד. "מסתבר שתוך שנה אחת בלבד, על מנת להוריד את הנגישות של הציבור להגשת תביעות רבות, הוקפצו מחירי האגרות בכל בתי המשפט", מסבירות האימהות שמודות כי עכשיו יהיה על ההורים להחליט למה הם מייעדים את הכסף שגוייס, האם לסיוע להורים בדרך להגשת התביעה או שמא ייועד הכסף לטובת איבחון הילדים, איבחון שנחוץ לבית המשפט ועלותו עומדת על 30 אלף ש"ח לילד.

 

מי ידע שעלויות האגרות כל כך גבוהות?  הורי גן הזוועות בפעולה

 

"לצערנו הרב רק הורים בודדים מתוך הורי הגן יכולים לאפשר לעצמם לשלוח יד עמוק לכיס ולאפשר את הסכומים האלו", אומרות השבוע האימהות ומודות כי בתחילת הדרך כלל לא ידעו כי העליויות כל כך גבוהות. "אנחנו מודים לכל התורמים ששלחו יד לכיס וסייעו לנו בגיוס הכסף. איך שלא יהיה ומה שלא נעשה איתו, הסכום הזה הוא מבחינתנו סכום ראשוני שמתחיל עבורנו את המרוץ בדרך לתביעה. כל מי שתרם צריך להבין שהיה הרוח הגבית עבורנו ליציאה לדרך". אמנם בשל הסכומים הגבוהים של האגרות וההוצאות הנילוות להורים כבר ברור כי ייאלצו לקיים אירועי התרמה נוספים בדרך ועדיין עבורם זו בדיוק נקודת היציאה הלאה. "כמי שלא חשבו אף פעם שיגיעו למקומות האלו, לא היה לנו נשמץ של מושג מה העלויות הכרוכות בהגשת תביעה אזרחית", אומרות האימהות שמבהירות כי ההורים לא יוותרו ולא ינוחו עד שישיגו כל סכום נחוץ על מנת להוציא את הצדק מול הגננת לאור.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת