מי מסוגל ללמוד 12 שעות ביום?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: אילוסטרציה ● 8/9/2023 10:33 ● ערב ערב 3136
בעקבות מחסור במורים במגמה העירונית למדעי הספורט, גילו תלמידי כתות י'א במגמה עם תחילת שנת הלימודים כי ביום ראשון בכל שבוע הם נדרשים ללמוד לא פחות ולא יותר אלא 12 שעות ● ''את תחלואת המערכת לא יכולים להפיל בשום פנים ואופן על התלמידים'', מחו השבוע הורים זועמים שדורשים למצוא פיתרון מניח את הדעת עיריית אילת: “מאחר שמטיסים מורה במיוחד הלימודים מתקיימים במרוכז”
מי מסוגל ללמוד 12 שעות ביום?
התלמידים זועמים: “יש לנו גם חיים”
תגיות:

תלמידי כתות י'א שלומדים במגמה העירונית למדעי הספורט לא האמינו למראה עיניהם כשביום הראשון ללימודים קיבלו את מערכת השעות הקבועה שלהם וגילו כי בכל יום ראשון הם נדרשים ללמוד לא פחות ולא יותר אלא 12 שעות. מערכת יום ראשון של תלמידי הכתה שמתחילה בשעה 8:00 בבוקר בשיעור מתמטיקה מסתיימת לקראת השעה 19:00 בערב בשלוש שעות מרוכזות של מקצוע המגמה בו בחרו. חשוב לציין כי באמצע היום יש לתלמידים הפסקה של שעה וחצי. "זו מערכת הזויה ולא נתפסת", מחו השבוע הורים לתלמידים במגמה שהסבירו כי מקור הבעייה ככל הנראה במחסור במורים. לטענת ההורים מאחר והמורה לחינוך גופני המוערכת של המגמה עזבה את אילת ונוצרה בעייה, הגיעה המערכת להסדר עם המורה שהיא תגיע ליומיים ברצף על מנת ללמד את התלמידים ותרכז את השעות ביום ראשון אחר הצהריים ועד הערב וברצף למחרת בבוקר. "הערכתנו המלאה למורה"", אמרו ההורים שדיברו עם ערב ערב, ועדיין הילדים לשנו לא צריכים לשלם את מחיר תחלואת המערכת. לטענת ההורים אין ולו ילד אחד שמסוגל ללמוד כל כך הרבה שעות ביום. "אני רוצה לראות מבוגר עם ריטלין שמצליח לשרוד 11 שעות למידה ברצף", אמרה בכעס אחת האימהות שהזכירה: "המערכת אולי רוצה לדחוף שעות ולהראות הספקים אבל לכולם ברור שבכל כך הרבה שעות למידה אף אחד לא באמת יכול להישאר מרוכז ולקלוט את החומר".


התלמידים עצמם זעמו על ההחלטה והבהירו כי מדובר מבחינתם במשימה בלתי אפשרית. "עם כל הכבוד ללימודים אסור לשכוח שיש לנו גם חיים", אמר תלמיד כתה י'א במגמת מדעי הספורט. "יש לנו פעילויות אחר הצהריים, יש עבודות, יש חיים חברה, גם אם מדובר רק ביום אחד בשבוע, עדיין זה עומס לימודי לא הגיוני ולא אפשרי".
נכון להיום פנו הורי התלמידים לגורמים במערכת על מנת לנסות ולפתור את הבעייה. "אם המורה יכולה ללמד רק ביום ראשון בשעות אחר הצהריים, שימצאו בבית הספר דרך לפזר על פני כל השבוע חלק אחר של מקצועות הלימוד מיום ראשון", מציעים ההורים ומדגישים: "לא היה ולא יהיה שתלמידים ילמדו 12 שעות ביום".

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "מאחר שמטיסים מורה במיוחד ללימודי 5 יח”ל במדעי הספורט, הלימודים מתקיימים במרוכז אחר הצהריים”. עוד ציינה הדוברת כי לתלמידים יש הפסקה ביום הלימודים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש