במוזיאון אילת עירי אין מקום להנצחת הישגי הגולשים האילתים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 8/9/2023 10:41 ● ערב ערב 3136
דווקא לאור ההישגים הבלתי פוסקים של הגולשים האילתים, שנמשכים לאורך השנים, מוחים השבוע תושבים בעיר על העדר איזכור של הישגי הגולשים המקומיים במוזיאון אילת עירי ● ''אם ההישגים יוצאי הדופן של הגולשים האילתים הם לא חלק מההיסטוריה המכובדת של העיר, אז מה כן?'', אומר תושב העיר יקיר אזולאי שמבהיר: ''כששאלתי, קיבלתי תשובות הזויות'' ● ''הלוואי שהיה לי מקום נוסף, היינו מכניסים לשם הכל'', אומר השבוע שמוליק תגר, האחראי על המוזיאון אילת עירי, ''אין ספק שענף הגלישה כמו תחומים נוספים ראויים לאיזכור אבל על שטח של 380 מ''ר גם אם נעמוד על הראש לא נצליח למצוא מקום”
במוזיאון אילת עירי אין מקום  להנצחת הישגי הגולשים האילתים
הגיע הזמן לגדול. מוזיאון אילת עירי
תגיות:

לאורך השנים מביא ענף הגלישה לעיר לא מעט הישגים מכובדים ברמה הבינלאומית. הישג אחד כזה הוא מדליית הארד האולימפית בה זכה הגולש האילתי שחר צוברי באולימפיאדת בייג'ינג בשנת 2008, ורשימת אלופי העולם, אלופי אירופה והזוכים בתחרויות בינלאומיות יוקרתיות מהעיר אילת היא ארוכה, אלא שלמרות כל אלו ולמרות חשיבות ענף הגלישה כספורט המוביל כיום ובעבר בעיר אילת, משום מה, לא מצאו עד היום לנכון למצוא ולו פינת איזכור קטנה להישגים האלו ולספורטאים האילתים המעוטרים במוזיאון אילת עירי. רגע אחרי שגם הגולשת האילתית שחר טיבי הצטרפה לאחרונה לרשימת אלופי העולם מאילת בגלישה ושבוע לאחר מכן סיימה עדי מילוא במקום השלישי באליפות העולם לנוער עד גיל 21, גילה תושב העיר יקיר אזולאי כי במוזיאון שאמור לאגד תחת קורת גג אחת את ההיסטוריה של אילת, אין ולו איזכור קטן של כל הישגי ענף הגלישה והגולשים האילתים. "איך יתכן ובמוזיאון הזה שאמור להציג בפני הבאים את כל נפלאותיה של העיר איןשום איזכור לשחר צוברי ולענף הגלישה המצליח כל כך באילת?", תמה אזולאי שגם הפנה את השאלה המתבקשת לגורמים במוזיאון אך לטענתו קיבל תשובות הזויות. "אם ההישגים האלו לא ראויים להיות מונצחים במוזיאון אילת עיר, מה כן?", הוא תמה. 

שמוליק תגר, מי שדחף והקים את מוזיאון אילת עירי ובהווה גם מנהל אותו מסכים גם הוא לטענות: "למה אין לנו איזכור של הגלישה כי לצערי גם אין לנו איזכור של אלופים אילתים בכדורגל או בכדורסל וגם לא איזכורים של צעדות בתמנע ועוד. יש לנו בסך הכל שטח של 380 מ"ר לטובת המוזיאון שעם כל הרצון הטוב שלנו ויש לנו רצון טוב, אנחנו מוגבלים ביכולת ההכלה של המקום. זו הסיבה שנכון להיום לא הנצחנו אנשים אלא פעולות ושלבים בהקמת העיר. גם אם נעמוד על הראש לא נצליח לדחוס הכל בשטח הקטן שעומד לרשותנו. מנגד, בכל הספרים והחוברות שהמוזיאון הוציא, מופיעים האלופים והזוכים בכדורגל, כדורסל וגם בגלישה. הלוואי והייתי מצליח לקבל עוד 400-500 מ"ר או אז הייתי מכניס הכל בשמחה ובאהבה. אני באופן אישי מאוד אוהב ספורט, מאוד גאה בהישגי האילתים וכן, מאוד מצטער על שאין לנו את היכולתל להזכיר את ההישגים החשובים והראויים האלו במוזיאון. אני אמנם כבר לא צעיר אבל מקווה שכל עוד אני חי, גם זה עוד יקרה והמוזיאון החשוב כל כך הנוף האילתי יגדל".

 

גם אם נעמוד על הראש לא נמצא מקום. תגר

 

פנינו לעיריית אילת וביקשנו לדעת היכן נעצרו התוכניות להעברת מוזיאון אילת עירי למתחם אום רשרש. 

דוברת העירייה מסרה: “לצד מוזיאון אילת עירי אותו פוקדים עשרות אלפים במהלך השנה, בינהם תלמידים במסגרות הטיולים השנתיים, קבוצות ונופשים מהארץ ומחו”ל, יש כוונה להציב שטחי תצוגה באתר אום רש רש שיציגו את ההיסטוריה של אילת וישלימואת מוזיאון אילת עירי ואת האתר ההיסטורי המציג גם הוא עשרות אלפי תמונות ומסמכים היסטורים”.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש