צו הפסקת עבודה לעסק להשכרת אופנועי ים בחוף הנביעות באילת

מאת: רותם נועם ● 17/8/2023 12:29 ● ערב ערב 3133
עיריית אילת הוציאה צו הפסקת עבודה לעסק להשכרת אופנועי ים בחוף נביעות באילת ● לטענת העירייה, בעל העסק הציב במקום עמדה שישית ללא רישיון וכן אופנועי ים על קו המים ● לאחר שלא נעתר להתראות וקנס חילטה העירייה דוכן שהוצב שלא כדין וכן פריטים נוספים ששימשו להפעלת העסק ● ביהמ''ש האריך את הצו לאחר שבעל העסק לא התייצב לדיון
צו הפסקת עבודה לעסק להשכרת  אופנועי ים בחוף הנביעות באילת
הדוכן שחולט ● צילום: מתוך תיק ביהמ

עיריית אילת הוציאה ב-2.8.23 צו הפסקת עבודה לעסק להשכרת אופנועי ים המופעל על ידי ניסים לוי בחוף נביעות באילת. על פי הצו, לוי "מנהל עסק להשכרת אופנועי ים בחוף הים בשם הידוע "חוף נביעות" בחוף הצפוני באילת. במקום העסק נקבע כי יופעלו רק שישה תחנות השכרה מוסדרות. המשיב עשה דין לעצמו ופתח תחנה שביעית ארעית נוספת להשכרת אופנועי ים. לצורך הפעלת העסק המשיב הציב דוכן ארעי בחוף הים ומחזיק שלושה אופנועי ים בסמוך לקו שפל המים". עוד מוספיה העירייה, כי: "פעלה בעבר להסדרת פעילות השכרת כלי השייט בחוף הים וקבעה כי במקום התנהלות העסק יפעלו 6 תחנות השכרה בלבד ולצורך כך הוקצו ללוי מבנים, דוכנים ומזחים לצורך עמידה בתנאי רישיון העסק. המשיב עשה דין לעצמו ופתח עסק במקום בו אין היתכנות לניהולו. 

 

אופנועי הים על קו המים ● צילום: מתוך תיק ביהמ"ש


עסק להשכרת סירות במקום יכול להתנהל רק במסגרת תחנות השכרה הקיימות במקום ועל כן עמדת רשות הרישוי כי אין היתכנות לניהול עסק במקום. הצו, אם כן, מתייחס לניהול והפעלת עסק לשכרה ו/או הפעלת ו/או העמדת כלי שיט בחוף הים והקמת דוכן שהוצב באופן ארעי ללא קיום חובתו (לקבלת רישיון) בדין. לטענת העירייה היא ביצעה במקום ביקורת ב-31.5.23 באמצעות מנהל אגף רישוי עסקים בעיריית אילת, בסיור אליו הצטרף גם סגן מנהל מחלקת סיירת תיירות בעיריית אילת, נמצא כי "המשיב מפעיל את העסק ללא רישיון לניהול עסק תוך פגיעה בסביבת העסק וסיכון ממשי לחיי אדם, יצוין כי מדובר בחוף ים ובמקום רגיש". עוד נטען, כי: "במספר תאריכים נערכו ביקורות באמצעות פקחי העירייה ובתמונות שצולמו מחודש אפריל ועד למועד נראה כי המשיב מפעיל את העסק על אף הודעות תשלום הקנס וההתראות הן בעל פה והן בכתב שניתנו לו". לפיכך, ביום 3.7.23 חולט הדוכן אשר משמש את המשיב לביצוע ניהול העסק ואף במסגרת החילוט נלקחו אביזרים המשמשים את המשיב בביצוע הפעילות הלא חוקית. העירייה מדגישה בבקשתה לביהמ"ש, כי "במקרה הנדון...אין כל סיכוי שבעתיד הנראה לעין העסק יוכל להוציא רישיון לניהול העסק. עוד מבקשת העירייה מביהמ"ש להורות למשטרת ישראל לאכוף את הצו. 
בו ביום בו הוגשה הבקשה (2.8) הוציא השופט גיל גבאי מביהמ"ש השלום באילת צו זמני וקבע דיון ליום 6.8, אלא שבמועד הדיון לא התייצב המשיב לדיון והשופט האריך את צו הפסקת העבודה.

'ערב ערב' פנה לניסים לוי וביקש את תגובתו, אך הלה ביכר שלא להגיב לדברים.
5182-08-23


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש