צפו: השוטרים נדהמו מתוצאת בדיקת הינשוף של הנהג הזה באילת

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 11/7/2023 18:03 ● ערב ערב 3127
כתב אישום הוגש (7.7) כנגד אדם שנהג בשכרות ברחבי העיר ונעצר ● זאת לאור התוצאה החריגה בבדיקת הינשוף, שהצליחה להדהים אפילו את השוטרים - 1710 מק''ג אלכוהול, כפי - 7 מהכמות המותרת ● בשלוחת תביעות תעבורה אילת התעקשו על מעצרו של החשוד עד תום ההליכים וכן הגישו בקשה לפסילת רישיונו
השוטר ההמום נאלץ לעכב את החשוד
תגיות:

בשבוע שעבר בעת פעילות מבצעית של שוטרי הסיור במרחב אילת בשעות הבוקר המוקדמות, הבחינו השוטרים ברכב הנוסע בלב שכונת מגורים בעיר אשר אופן נסיעתו עוררה את חשדם. השוטרים סימנו לנהג לעצור בצד הדרך, משעצר הנהג, הגיע אליו השוטר והבחין בריח עז של אלכוהול הנידף מפיו. עוד הבחין השוטר כי הנהג מתקשה לצאת מרכבו. בשל החשד כי הנהג משתמש ברכבו כשהוא בגילופין, ביקש השוטר לבצע לו בדיקת שיכרות. אך לתוצאה הזו לא ציפה השוטר - בדיקת השכרות באמצעות הנשיפון הצביעה על כמות של 1710 מק"ג אלכוהול – פי 7 מהכמות המותרת.

השוטרים נדהמו לראות את התוצאה ובו במקום עיכבו את הנהג לחקירה ביחידת בוחני התנועה במשטרת אילת. בהגיעם עמו לתחנת המשטרה, נלקחה מהנהג בדיקה נוספת (בדיקת ינשוף - דראגר) אשר תוצאתה הייתה 1463 מק"ג שאף היא נחשבת לגבוהה מאוד. הכמות המותרת באוויר נשוף היא 240 מק"ג. כלומר: החשוד נהג ברכבו לאחר שצרך כמות אלכוהול פי 6 מהכמות המותרת. בתום חקירתו החשוד נכלא ורכבו הושבת למשך 30 ימים.

יום למחרת, בהתאם לממצאי החקירה, הגישה חטיבת התביעות של מרחב אילת, שלוחת תעבורה, כתב  אישום כנגד החשוד המייחס לו מן החמורות שבעבירות התעבורה: נהיגה בשכרות ונהיגה בקלות ראש וכן בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
עוד במסגרת הבקשה למעצרו עד תום ההליכים, ביקש התובע המשטרתי את בית משפט השלום באילת להורות על פסילתו של החשוד מלהחזיק ולקבל את רישיון הנהיגה שלו וזאת גם כן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו ואף מעבר לתקופה המקובלת שהיא שישה חודשים. 
מכתב האישום ניתן ללמוד כי תובעי המשטרה בשלוחת תביעות תעבורה אילת התעקשו על מעצרו של החשוד עד תום ההליכים נגדו וזאת לאור כמות האלכוהול החריגה ביותר שנמצאה בגופו של החשוד. 

לדבריהם של התובעים המשטרתיים, מעצם החלטתו לעלות על הרכב ולנהוג כשבגופו כמות אלכוהול כה חריגה – ניתן ללמוד על התנהגותו – יחס מזלזל בהוראות החוק, התעלמות מופגנת מהמסוכנות אותה ייצר לסביבתו בנהיגתו כשהוא כלל לא מייחס חשיבות לנזק העצום אותו יכול היה לגרום להולכי רגל ולמשתמשי הדרך מעצם עלייתו לרכב במצב זה.

מהמשטרה נמסר:"נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה המגדילה משמעותית את הסיכון למשתמשים בדרך ולמעורבות בתאונה קטלנית. אנו פועלים באופן יזום כלפי כל גילוי עבירה ולאכיפת החוק בכלים המתאימים לכך ובתוך כך קוראים לציבור הנהגים לקחת אחריות על הנעשה בסביבתם ולנהוג על פי תקנות וחוקי התעבורה  - נהיגה בהתאם לחוק בהכרח מונעת סכנות ונזקים לציבור משתמשי הדרך והולכי רגל".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש