החוטפים מאילת טוענים: ''מדובר בחטיפה מבוימת בה נטל המתלונן חלק''

מאת: רותם נועם ● צילום: דוברות המשטרה ● 21/6/2023 22:23 ● ערב ערב 3125
הוארך עד תום ההליכים מעצרם של חמשת החוטפים מאילת ● ביהמ''ש דחה טענתם כי המדובר בחטיפה מבוימת וסירב לאפשר חלופת מעצר ● ''מסכת המעשים המתוארת בכתב האישום היא קשה וחמורה, ומלמדת על מסוכנות ברורה''
סרטון המרדף

בית המשפט העליון דחה (12.6) את ערעורם של חמשת הנאשמים בחטיפה לשם רצח, של תושב אילת, בחודש ינואר השנה, והורה על המשך מעצרם עד לתום ההליכים. השופטת דפנה ברק ארז דחתה את טענת הנאשמים כי היה מדובר בניסיון חטיפה מבוים, בו נטל המתלונן חלק פעיל. לשם הוכחת טענתם הציגו סרטון וידאו בו נראה החטוף כשהוא נינוח. השופטת דחתה את הטענה וקבעה כי: "אכן, בסרטון הקצר שהוצג המתלונן נראה נינוח. יחד עם זאת, לאחר עיון בחומר החקירה הגעתי לכלל מסקנה כי אין בכך כדי לפגוע בעוצמת התשתית הראייתית בכללותה. באופן ספציפי, יש להביא בחשבון את הסבריו של המתלונן לנסיבות בהן צולם הסרטון: "לפני שהם צילמו את הסרט, הם אמרו לי, אנחנו נרצח אותך פה, תדבר לווידאו כמו שאנחנו מדברים ו[א]ל תעשה משהו אחר". בהמשך, הוסיף המתלונן את הדברים הבאים: "הם איימו עלי עם סכינים והם רצו להראות שהכול בסדר בשליחת הווידאו עצמו... אחד היה תופס סכין מלמטה לכיוון הרגל וזה לא נראה בסרטון, השני הסכין שלו הייתה בשרוול של החולצה... [אחד הנאשמים] הניח את הסכין על האדמה ודרך עליה, בגלל זה לא רואים... שלחו את הווידאו בשביל להראות שהכול בסדר ושיביאו את הכסף. הם פחדו שזה יגיע למשטרה". התרשמתי כי הסבריו של המתלונן לנסיבות של צילום סרטון החטיפה מיישבים במידת מה את הקושי העולה ממנו. כן מצאתי כי יש טעם בקביעתו של בית המשפט המחוזי כי יש לבחון את המקטע הקצר שהוצג בסרטון על רקע העובדה שמדובר בחלק מאירוע חטיפה ארוך וממושך, שכלל, כך יש להניח, מצבים שונים והתנהגויות שונות בין המתלונן לחוטפיו".

 

רכב החוטפים לאחר שהתהפך

 

השופטת הדגישה כי:  "מעשה החטיפה לכאורה בוצע על רקע תכנון מוקדם, תוך שימוש באלימות נגד המתלונן. לעורר 1 מיוחסים מעשים של הכאת המתלונן בפניו ובראשו, באמצעות קת של סכין ומקל מטאטא, וכן של הצמדת סכין לגרונו.  לעורר 2 מיוחסים מעשים של חבטות בראשו של המתלונן באמצעות אגרופים וכן של הכאת המתלונן בראשו באמצעות מקל מטאטא". עוד הוסיפה השופטת: " הקשיים הספציפיים שעליהם הצביעו העוררים אינם עולים כדי כרסום מהותי, ומקומם להתברר במסגרת ההליך העיקרי."

כזכור, פתחה משטרת אילת, בחודש דצמבר 2022, בחקירה בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה, אודות חטיפת גבר תושב מזרח ירושלים בידי מספר חשודים על רקע סכסוך כספי ביניהם. בתאריך 12.12.22 עם קבלת הדיווח החל מאמץ חקירתי ומודיעיני, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים ויחידות מיוחדות במטרה לאתר את החטוף במהירות האפשרית ולסיים את האירוע ללא נפגעים. במסגרת הפעילות ובשילוב זרועות של כוחות משטרה מיחידת יואב ותחנת ערוער, הצליחו השוטרים לאתר את הרכב בו הוחזק הקורבן באזור אבו תלול שבגנב.
עם איתורו של הרכב המדובר ורכב נוסף שהיה מעורב, הוקמו מחסומים ובוצע מרדף במהלכו ניגחו החשודים ניידת משטרה וגרמו לפציעה קלה של שני שוטרים (הופנו לקבלת טיפול רפואי). היערכות מקצועית הביאה לעצירה של שני כלי הרכב החשודים בשטח עפר באזור הפזורה הבדואית, כאשר רכב אחד התהפך (ללא נפגעים) והרכב השני נעצר. במהלך המעצר חולץ החטוף שהיה חבול ונעצרו 5 חשודים במעורבות בחשד לחטיפה. מחקירת האירוע עולה כי החטוף הוחזק מספר שעות במטרה לדרוש כופר בעקבות חוב כספי של בן משפחתו ועל רקע פעילות פלילית בה מעורבים החשודים.

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש