תגרה שהסלימה לפציעות הדדיות הסתיימה ללא הרשעה

מאת: רותם נועם ● צילום: despacitophoto ● 21/6/2023 22:08 ● ערב ערב 3125
250 שעות לטובת הציבור, זה העונש שגזר שופט בית המשפט השלום באילת, גיל אדלמן, על גבר שתקף אדם עמו התווכח ברחובה של אילת ● השופט הסביר כי למרות שהמתלונן אחז סכין, היה על הנאשם לנסוע מהמקום ברכבו
תגרה שהסלימה לפציעות הדדיות הסתיימה ללא הרשעה
יכול וצריך היה לעזוב את המקום או להזעיק עזרה, אך בחר לתקוף (אילוסטרציה)

מגזר הדין עולה, כי בפברואר 2020, התפתח ויכוח בין הנאשם (51) לבין המתלונן ברחוב לוטוס באילת, בשעה שהנאשם היה בתוך רכבו והמתלונן עמד על המדרכה. בתחילה יצא הנאשם מהרכב והוא והמתלונן החלו בויכוח, ובשלב מסוים פנה המתלונן ונכנס לאחד הבתים. הנאשם נסע אחריו, עצר את רכבו מחוץ לבית, ולאחר מספר דקות, יצא האיש מהבית הפעם כשהוא אוחז בסכין. השניים המשיכו להתווכח כשהמתלונן מנפנף בסכין ומנסה לפתוח את דלת הרכב של הנאשם. בתגובה לכך, יצא הנאשם מהרכב, השניים נצמדו זה לזה והחלו בדחיפות הדדיות, בשלב זה פנה הנאשם לתא האחורי של רכבו, הוציא משם פלס בנאים והחל להכות באמצעותו את המתלונן, המתלונן דקר בתגובה את הנאשם בידו וגרם לו לחבלות וחתכים. לא למותר לציין, כי שני הצדדים יצאו מהאירוע חבולים ונזקקו לטיפול רפואי.

השופט ציין כי: אשר לטענות ההגנה הנוגעות להתגרות שקדמה לתקיפה מצידו של המתלונן, לא מצאתי לקבוע כי מדובר בהתנהגות אשר היה בה בכדי לפגוע במידת שליטתו של הנאשם מלהימנע ממעשה הפציעה בגינו הורשע. עם זאת, לא ניתן להתעלם ממידת ההשפעה של בן שטרית על הנאשם

בביצוע העבירה. כאמור אין מדובר באירוע חד צדדי, אלא בתקרית, שלפחות בתחילתה נשאה

אופי תגרתי...אכן, לא ניתן להתעלם מן העובדה כי השניים התווכחו לפני אירוע הפציעה, ואולם, לטעמי, בנקודה בה הבחין הנאשם בבן שטרית כשהוא אוחז בסכין, יכול, וצריך, היה הנאשם לנסוע ברכבו מהמקום או להזעיק עזרה. תחת זאת בחר הנאשם לצאת מרכבו, ליטול פלס בנאים ככלי נשק, ולהכות באמצעותו את המתלונן באופן שגרם לפציעתו."

עם זאת, מצא לנכון השופט לאשר את הסדר הטעון ולהמנע מהרשעתו של הנאשם, לאור כך שהמדובר באב לעשרה, שזו לא הסתבכות ראשונה בפלילים וכי מדובר באדם נורמטיבי שלא נרשמו תלונות נוספות אודותיו מאז אותו מקרה. לאור החרטה שהביע, קיבל השופט את המלצת שירות המבחין וגזר על האיש 250 שעות לטובת הציבור, שירוצו במועצה הדתית באילת, וכן עונש מאסר על תנאי.

52565-07-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש