המשטרה בצעד תקדימי: תחלט את רכבו של אדם שנהג בשכרות ובפסילה ברחבי אילת

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 25/6/2023 14:21 ● ערב ערב 3125
חטיבת התביעות במשטרת מרחב אילת הגישה כתב אישום כנגד אדם שנהג בשכרות ובזמן פסילה ● באופן תקדימי, פועלת המשטרה לחילוט רכבו של הנאשם ששווי קרוב ל- 150 אש''ח וזאת כחלק ממתווה האכיפה הכלכלית שהחלה לנקוט כנגד עבריינים ● עו״ד שי נצר: ״חילוט רכבו של הנאשם הוא הליך נלווה לצד ניהול ההליך הפלילי המתקיים נגדו והעונש הנלווה לצידו. אנו פועלים בצעדים נחושים אשר מטרתם הרתעה והבטחת שלומו וביטחונו של הציבור״ ● צפו ברגעי המעצר
מצלמות הגוף של השוטר תיעדו את רגעי המעצר
תגיות:

בתאריך 6.5.23 נפסל רישיונו של הנהג (יליד 1976, אופקים) ע"י קצין משטרה למשך 30 – וזאת בעקבות מעצרו בגין נהיגה בשכרות. 
במהלך חודש יוני בעת פעילות אכיפת עבירות תנועה מסכנות חיים, זיהו שוטרי התנועה במשטרת מרחב אילת את הנהג נוהג ברחבי אילת וזאת על אף כי רישיונו נפסל. יתרה מכך, לא רק שנהג בעת פסילה מנהלית, בבדיקה שערכו לו השוטרים נמצא שריכוז האלכוהול בגופו היה 355 מיקרוגרם, העולה על המידה הקבועה בחוק. בביצוע עבירות אלה נהג החשוד בקלות ראש.

החשוד נעצר והובא לחקירה בפני בוחן התנועה במשטרת אילת, רס"ב ויטלי שולוב, במהלכה אישר החשוד כי נפסל לנהיגה ע"י קצין משטרה וכי הוא מודע לכך ואישר ששתה אלכוהול, אך טוען כי זה היה יום לפני כן.  בתומה החשוד נעצר למשך 24 שעות. מעצרו הוארך ע"י בימ"ש השלום לתעבורה באילת, על החלטה זו החליט סנגורו של החשוד לערער, אך בימ"ש המחוזי דחה את הערר והותיר את ההחלטה על כנה.

חטיבת התביעות של משטרת ישראל שלוחת אילת, הגישה כנגד החשוד כתב אישום המייחס לו עבירות נהיגה בזמן פסילה, נהיגת רכב בהיות הנהג שיכור ונהיגה בקלות ראש, במקביל הגישה בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

באופן תקדימי המשטרה ביקשה לחלט את רכבו של הנאשם ששווי קרוב ל- 150 אש"ח וזאת כחלק ממתווה האכיפה הכלכלית שהחלה המשטרה לנקוט כנגד עבריינים.

פקד עו״ד שי נצר, אחראי תביעות תעבורה שלוחת אילת: "נוכח הקטל היומיומי בכבישי ארצנו ונוכח נהיגה מופקרת של נהגים רבים, יש להורות על מעצרם של נהגים פורעי חוק וזאת כדי להגן על הציבור. חילוט רכבו של הנאשם הוא הליך נלווה לצד ניהול ההליך הפלילי המתקיים נגדו והעונש הנלווה לצידו.
אנו פועלים בצעדים נחושים אשר מטרתם הרתעה והבטחת שלומו וביטחונו של הציבור. כל זאת ע"י אכיפה כלכלית נחושה ובלתי מתפשרת לצד ניהול ההליך הפלילי והענישה בצדו. האכיפה הכלכלית היא נחושה כנגד כל מבצעי העבירה וכנגד עברייני תעבורה כאחד״.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש