לראשונה באילת: אקדמיה לרפואה!

מאת: רותם נועם ● 25/5/2023 17:37 ● ערב ערב 3121
סנונית ראשונה בדרך להקמת בית ספר לרפואה באילת עם פתיחת מכינה ללימודי רפואה בקריה האקדמית החדשה, כבר בחודש אוקטובר הקרוב ● לצד פעולות להרחבת השירותים הרפואיים תיפתח בקרוב מכינת "מדיקל דוקטור" ללימודי רפואה ● ראש עיריית אילת - אלי לנקרי המוביל את המהלך: "זהו צעד ראשון ומשמעותי שיביא בשורה אדירה למערכת הבריאות באילת ויקדם את הצעירים שלנו אל עבר הזדמנויות גדולות”
לראשונה באילת: אקדמיה לרפואה!
ראש העיר אלי לנקרי ומנכ''ל מדיקל דוקטור, ד''ר משה כהן
תגיות:

המאמצים שהתנהלו בחודשים האחרונים מאחורי הקלעים עוברים לקדמת הבמה, עם ההכרזה כאמור על פתיחת מכינת "מדיקל דוקטור" באילת. המכינה הפועלת בערים תל אביב, ניו יורק, ברצלונה, שטוקהולם ודלהי, מכשירה את דור ההמשך של הרופאים בישראל ומכינה אותם ללימודי רפואה בערים רבות באירופה. החל מחודש אוקטובר הקרוב תצטרף גם העיר אילת לערים בהן פועלת המכינה. 

בכנס רפואה שהתקיים בתחילת החודש, בו השתתפו גורמים מצמרת הרפואה והאקדמיה בישראל, שיתף ראש העירייה - אלי לנקרי באתגרים ובהזדמנויות של העיר ובעיקר במהלכים שנעשים זמן רב להקמת אקדמיה לרפואה באילת והציג את נחיצותה המקומית והלאומית: "הקמת בית ספר לרפואה, לצד פיתוח והקמת שדות קליניים בבית החולים "יוספטל", הדרושים לשם התנסות לימודית, יביאו בהכרח לפריצת דרך באתגר המקומי הגדול שלנו, ובתוך כך יקרבו את הצעירים שלנו להזדמנויות אקדמיות ויאפשרו הכשרה של סטודנטים ישראלים נוספים החסרים במערכת הבריאות בארץ". 

מנכ"ל "מדיקל דוקטור" – ד"ר משה כהן, אשר מוביל יחד עם לנקרי את המהלך אמר: "אנו מודעים לתנאי הקבלה הקשים עד בלתי אפשריים ללימודי רפואה בישראל, והחזון שלנו הוא לסייע לסטודנטים ישראלים שלא רוצים לוותר על החלום. למכינת 'מדיקל דוקטור' הצלחה חסרת תקדים בשיעור הקבלה של הסטודנטים למוסדות אקדמיים מובילים באירופה. אנו מלווים את הסטודנטים שלנו בכל השלבים במסע לקראת הפיכתם לרופאים ועוזרים להם גם בכל מה שמסביב. לסטודנטים מאילת תהיה גישה גם לתכנים הבינלאומיים המועברים בשלוחות שלנו בחו"ל, באמצעות שיעורים באונליין.

לא מיותר לציין את החשיבות בהקמת בית ספר לרפואה באילת באמצעותו ניתן יהיה להרחיב את המענים ואת השירותים הרפואיים לתושבי אילת ולנופשים בה. שלב ראשון יחל כאמור עם פתיחת מכינת "מדיקל סנטר" בחודש אוקטובר הקרוב. המכינה תילמד בקריה האקדמית החדשה שהכשירה העירייה בבית ספר אלון לשעבר, לשם יעברו גם מכללת לוינסקי-וינגייט, המכללה למינהל, האוניברסיטה הפתוחה, קרית אונו, מכללה טכנולוגית שתלמד מקצועות הנדסיים ומהשנה גם המכינה ללימודי רפואה. 
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש