האם התגלה הרוצח של מרגריטה לוי באילת?

מאת: מערכת יום יום באילת ● 19/5/2023 10:42 ● ערב ערב 3120
המשטרה הודיעה הבוקר על התפתחות בפרשת רצח מזעזע שארע באילת בשנת 2003 ● הנרצח. מרגריטה לוי בת ה-20 נרצחה באלימות וגופתה הושלכה בגן ציבורי. כעת הטילה המשטרה צו איסור פרסום גורף על פרטי החקירה, כמו גם על שמות החשודים המעורבים במקרה
האם התגלה הרוצח של מרגריטה לוי באילת?
מרגריטה לוי ז''ל ● צילום רפרודוקציה מרפרודוקציה של דני סולומון

ב-2003 הגיעה מרגריטה לוי לאילת על מנת לעבוד כמלצרית בטרם תחל את לימודיה במרכז – ארבעה ימים לאחר שהגיעה מאשדוד לאילת נרצחה באלימות קשה וגופתה עליה סימני אלימות קשים התגלתה בגן ציבורי בעיר. המשטרה שעצרה חשוד במעשה שחררה אותו בהמשך והמקרה נותר לא מפוענח

היום, הודיעה משטרת אילת כי פתחה את תיק החקירה שהעלה אבק שני עשורים לאחר שחלה בו התפתחות דרמטית. על החקירה ושמות החשודים הוטל צו איסור פרסום.

ממה שניתן לפרסם אודות המקרה שהתרחש ב-2003, ידוע כי גופתה של מרגריטה לוי התגלתה בגינה ציבורית באילת כשעליה סימני אלימות קשים9 ועל ראשה מגבת מגואלת בדם. לוי, שהתייתמה מאביה שנהרג בתאונת דרכים כשהיתה בת שמונה,  עלתה לישראל בגיל עשר מאוקראינה עם אמה ואחיה. היא שרתה בצה"ל בתפקיד טכנאית בחיל האוויר ולאילת הגיעה ימים ספורים טרם שחרורה, מתוך כוונה לעבוד כמלצרית באחד מבתי המלון בעיר. משפחתה סיפרה אז כי היה בכוונתה להתחיל בלימודי סיעוד בירושלים.

אמה אולגה סיפרה בזמנו לידיעות אחרונות כי ביום בו הייתה אמורה להתחיל את עבודתה החדשה, עברה מרגריטה לגור בדירתה של צעירה אותה הכירה באילת. "דיברתי איתה כל יום כמה פעמים, היא נשמעה מאושרת וסיפרה שהיא נהנית מהים ומשתזפת", אמרה אז האם. יום לפני שגופתה התגלתה, דיווחה אמה על היעדרותה, לאחר שלא הצליחה לתפוס אותה בטלפון. שבועיים לאחר הרצח נעצר צעיר ממגדל העמק, שהכיר את לוי. אלא שהוא שוחרר כעבור שלושה שבועות לאחר מכן.

"הבת שלי הלכה למקום שאמור להיות בטוח, בלי פיגועים", אמרה אז האם. "היא נסעה לאילת להרוויח קצת כסף לפני הלימודים, כמו שעושים רוב הסטודנטים. היא אהבה את הים האדום, ושתינו היינו מאושרות. עד שמישהו רצח לי אותה באכזריות. אני מקווה שהמשטרה תעצור אותו". עד לאחרונה לא היה למשטרה קצה חוט בחקירה שנותרה בלי מפוענחת שני עשורים, השבוע, כאמור, נפתח התיק מחדש ובמשטרה מעריכים כי ההתגלות תוביל לפתרון התעלומה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש