ביהמ''ש: ''קיימת תשתית ראייתית להתנהלות אלימה מצד הגננת אילנה קובר''

מאת: מערכת יום יום באילת ● צילום: דוברות המשטרה ● 22/5/2023 17:44 ● ערב ערב 3120
עדכון: 29.5: ביהמ''ש האריך את מעצרה של הגננת החשודה, אילנה קובר, עד ל-1.6.23. זוהי הארכת המעצר הרביעית מאז מעצרה, זאת כאשר ביום שלישי שעבר, הוציא מינהל הרישוי והאכיפה במשרד החינוך, צו הפסקה מינהלי המורה על הפסקת פעילות המסגרת לפעוטות למשך חודשיים ● ״זאת לאור אפשרות ממשית לפגיעה מיידית בשלומם של הפעוטות השוהים במסגרת״ ● על פי טענת ההורים, בתיעוד שפורסם אמש, נשמעת הגננת צורחת על התינוקות - בקטע אחד אף נשמע קול צליפה ''זוז מפה, זוז לטאה'', נשמעת הגננת - ולאחריו התינוק פורץ בבכי ● בדיון שהסתיים הבוקר בביהמ''ש השלום בעיר, נעתר ביהמ''ש לבקשת המשטרה והאריך את מעצרה של החשודה עד ל-25.5
ביהמ''ש: ''קיימת תשתית ראייתית להתנהלות אלימה מצד הגננת אילנה קובר''

אילנה קובר

 

עדכון:  28.5.23

הותר לפרסום שמה של בעלת המעון הפרטי באילת שנעצרה על ידי המשטרה, בעקבות חשד למעשי אלימות שהיא נוקטת כלפי פעוטות. מעצרה של בעלת המעון הפרטי  גן אילנה קובר הוארך בבית משפט השלום באילת ארבע פעמים ומחר היא תובא שוב להארכת מעצר. הארכת המעצר היום היא בעקבות חומר שהועבר לשופטת ביהמש השלום באילת, ליאורה אדלשטיין, שכלל סרטונים המתעדים, כאמור, חשד לאלימות. השופטת כתבה בהחלטה כי החשדות המופנים כלפי קובר הינם חמורים ביותר והיא אינה מוצאת לנכון לחרוג בעניינה של החשודה מעקרון פומביות הפרסום וכי לדעתה קיים אינטרסט ציבורי בפרסום שמה שכן קיימת תשתית ראייתית להתנהלות אלימה מצידה. 

***

אמש, פורסמה בחדשות 12 הודעה שכתבה הגננת להורי התינוקות בימים האחרונים: "הורים אני רוצה שכולם ידעו ושתהיה שקיפות בגן. לצערי מנעו זאת ממני ביום ראשון בשבוע שעבר כשלקחו את המצלמות לבדיקה במשטרה. ביקשו ממני שלא לדבר עם אף הורה ולא להסיק מסקנות עד שיקראו לי למשטרה. נתנו לי את האפשרות להמשיך לעבוד ..ולא הייתה שום דרישה לסגור את הגן. עדיין לא קראו לי ואף אחד עדיין לא שוחח איתי - למרות שאני כל הזמן בודקת כדי שאוכל לדבר איתכם ההורים".

"אבל היקדימו אותי ופרסמו הקלטות שמע לפי מה שמגיע לאוזני בהם אני צועקת בחצר", הוסיפה הגננת בהודעה להורים. "נכון, לא מכחישה כשיש סכנה של ילד שיכול להיפצע או לסכן את עצמו,  לכן אני מעדיפה לצעוק ולמנוע את הסכנה. אבל טובי הנפש במקום להיכנס לגן ולצעוק עליי חזרה הרי יש קודן העדיפו לרוץ עם זה למשטרה ואלכם ההורים.

עוד הוסיפה הגננת: "אני מאוד מצטערת שלא יכולתי לדבר איתכם לפני שתשמעו זאת מאחרים. בעקבות המקרה היו מספר הורים שבחרו לעזוב את הגן, למרות שעדיין אין תשובה מהמשטרה. כל שנותר לי הוא לחכות לעדכון מהמשטרה. אני זמינה לכל שאלה או בעיה. אשמח שתדברו איתי״.

בסוף השבוע האחרון, פתחה המשטרה בחקירה סמויה בעקבות תלונות של הורים לפעוטות במעון פרטי בעיר, מהן עלה חשד למעשי אלימות שנוקטת, לכאורה, בעלת המעון כלפי הפעוטות. במסגרת החקירה המואצת, נאספו ראיות וממצאים, ולפני זמן קצר, עצרו בלשי מחלק הנוער את בעלת המעון  (64) ועיכבו סייעת העובדת עימה (63) לחקירה בחשד למעורבות בביצוע עבירות של התעללות פיזית בקטין ותקיפת קטין חסר ישע ע''י אחראי. כאמור הוארך מעצרה של הגננת החשודה שוב הבוקר עד ל-29.5


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש