ככה תשמרו על ריהוט הגן שלכם

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/3/2023 21:46 ● ערב ערב 2064
דוהה, נסדק, נשבר או מתפרק ▪ חשבתם שקניתם ריהוט איכותי לגן או למרפסת אז איך זה שפתאום הוא לא עומד בתנאי החום והשמש שבחוץ? ▪ הבטיחו לכם עמידות אז מה קרה? ▪ תתפלאו אבל זה לא הריהוט, זה אתם ▪ קבלו צרור עצות כיצד לשמור על ריהוט החוץ שלכם טוב יותר ולאורך זמן
ככה תשמרו על ריהוט הגן שלכם
תמיד מומלץ למקם ריהוט גן תחת פרגולה או שמשיה

 

בשיתוף עם האדמה


איך קורה שריהוט החוץ שרכשתם לגן או למרפסת, לא מחזיק מעמד, ונדמה שלמרות שלכולם ברור שהריהוט אמור לעמוד שעות בשמש, הוא פשוט לא מחזיק מעמד.
אז נכון שהכנסתם יד עמוק לכיס ורכשתם את הריהוט האיכותי, ולמרות כל ההבטחות, בפועל יוק.
תתפלאו לגלות אבל ברוב המקרים זה לא הריהוט אלא אתם שאשמים בבלאי המואץ ובחוסר העמידות של הריהוט לתנאי החוץ. אז מה עושים?

 

אל תתפשרו על איכות


אולי נדמה לכם שבריהוט חוץ לא צריך להשקיע, אבל זה בדיוק ההבדל בין ריהוט שיחזיק לכם עונה אחת או שתיים לבין ריהוט שיחזיק לכם שנים וגם לא ידהה. אל תתפשרו על איכות. לפעמים כדאי להשקיע עוד קצת כדי לקנות משהו מתאים שלא ידהה ולא יתפרק לכם אחרי עונה אחת בשמש.

 

אסור בתכלית האיסור לרחוץ את ריהוט בשעות בהן השמש יוקדת

 

תמצאו קצת צל


למרות שריהוט החוץ מיועד לחוץ ולתנאי השמש, תמיד מומלץ למקם אותו תחת פרגולה, סככה או שימשייה. נסו למצוא קצת צל בחוץ כדי שלפחות לכמה שעות הריהוט יהיה מוצל. זה אף פעם לא מזיק.

 

אל תשטפו באור


אחת הטעויות הגדולות והנפוצות אצל הצרכנים היא העובדה שהם רוחצים את ריהוט הגן בשעות הבוקר או הצהריים. וזו לחלוטין טעות שכן ריהוט גן רטוב נשרף בשמש עמיד ככל שיהיה. דמו את טיפות המים על הריהוט כעין זכוכית מגדלת שממקדת אליה את קרני השמש. בדיוק כמו שאסור להשקות צמחים בשעות הבוקר או הצהריים, בדיוק מאותה סיבה, כך גם אסור בתכלית האיסור לרחוץ את ריהוט החוץ בשעות בהן השמש יוקדת. המתינו לרדת השמש כדי לשטוף את הריהוט במים, זה יאריך לכם בצורה משמעותית את אורך החיים של הריהוט.
 

אל תתפשרו על איכות

 


כיסוי, לא פחות חשוב


אל תתביישו לקנות כיסויים לרהיטים, עשויי פוליאסטר, בעיקר אם מדובר בריהוט עץ, קש, פלסטיק או מתכת ובעיקר לימים בהם אתם משתמשים פחות בריהוט על מנת לשמור עליו מפני לכלוך, אבק או קרינה מיותרת. בתקופה בה הריהוט בשימוש אתם יכולים לוותר על הכיסויים אם אתם מתעצלים בכל פעם מחדש לכסות ולהוריד, אבל בתקופות החורף כשאתם ממעטים לשבת בחוץ, כיסויים טובים ישמרו לכם על הריהוט גם מפני הגשם. ריהוט מאלומיניום נחשב אמנם לעמיד יותר, אבל אל תשכחו שהריפודים והכריות עמידים פחות.


אם תקפידו על כל אלו, תגלו שריהוט החוץ שלכם יחזיק מעמד למשך זמן ארוך הרבה יותר.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש