השיא המשפיל: בני אילת נשים ספגה 425 שערים בשלוש שנים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 3/2/2023 05:30 ● ערב ערב 3105
קבוצת הנשים של בני אילת ממשיכה להיות מושפלת בליגה הלאומית, עד כדי כך שהשבוע כבר הורמו גבות בתהייה על מה ולמה האגודה לא יורדת ליגה וממשיכה להחזיק את הקבוצה בליגה בה היא מדשדשת בתחתית אבל בעיקר חותמת על השפלות ● מנהלת הקבוצה הבהירה השבוע: ''אף על פי ולמרות הכל הבנות חזקות וחדורות מוטיבציה לנסות ולשנות את פני הדברים'' ● חבר ההנהלה תותי נופי מבהיר: ''לסגור את הקבוצה או לרדת ליגה זה הדבר הכי קל שאנחנו יכולים לעשות. חשוב לנו לשמר את הקבוצה עבור הבנות שמשחקות בה ועבור עשרות הילדות הצעירות שמתאמנות בקבוצת הילדות ויש להן לפחות לאן לשאוף”
השיא המשפיל: בני אילת נשים  ספגה 425 שערים בשלוש שנים
בהנהלת בני אילת לא ממהרים להתרגש מהפרשי הנקודות והשערים שבנות אילת חוטפות ● צילום: מתוך עמוד הפייסבוק הרשמי

בשבוע שעבר רשמה קבוצת הנשים של בני אילת בכדורגל עוד הפסד צורם, הפעם תבוסה של 19:0 לשחקניות הפעול תל אביב. על כר הדשא זה נראה גרוע יותר אפילו ממשחק אימון בו לא נותרה לבנות האילתיות כל ברירה אחרת אלא לרדוף אחרי השחקניות הביתיות שעשו על המגרש כל מה שהן רוצות, כמעט ללא מפריע. ההפסד הצורם הזה היה עוד אחת משורה של תבוסות שרשמו לחובתן בנות אילת מאז תחילת העונה. שבוע קודם הן הובסו 15:0 מול נתניה ובכלל, ממוצע הספיגה של קבוצת הנשים בעונה הזו עומדת על ממוצע של 10 שערים למשחק. בסך הכל רשמו עד היום הבנות 12 הפסדים מתוך 12 משחקים, עם שער אחד ויחיד שגם הוא נקבע כשער עצמי של אחת הקבוצות היריבות. כמו שזה נראה על פני השטח, קטנים סיכויי הבנות להצליח לגנוב ניצחון. בכל שלוש השנים האחרונות סיימה קבוצת הנשים של בני אילת מתחת לקו האדום, אבל בכל פעם מחדש היא מצאה את עצמה שורדת בליגה הלאומית תודות לקבוצה אחרת שהתפרקה. זה בדיוק מה שקרה גם בקיץ האחרון, כשבקבוצת הנשים של אילת כבר היו בטוחים שהקבוצה תרד ליגה. לטענת הנהלת האגודה בגלל הסיבה הזו, הקבוצה נבנתה כך שתתאים לליגה הארצית. בסופו של דבר ברגע האחרון שוב התברר כי קבוצה מהליגה הלאומית לנשים מתפרקת ונשות אילת נשארו בליגה הלאומית בלי חיזוקים.
בכל שלוש השנים האחרונות לא מפגינה קבוצת הנשים של בני אילת יכולות מרגשות. בשלוש השנים האחרונות ספגו בנות אילת לא פחות מ- 425 שערים והיד עוד נטוייה.

 

מתקשים למצוא שחקניות חיזוק


אם בקבוצת הבוגרים של בני אילת לא פשוט למצוא שחקני חיזוק שיסכימו להדרים לאילת על מנת לשחק כאן בקבוצת הכדורגל, על אחת כמה וכמה מדובר במשימה מורכבת כשמדובר על מציאת שחקניות חיזוק לקבוצת הנשים. זו בדיוק הסיבה שגם השנה ממש כמו בשנים הקודמות, מרבית שחקניות החיזוק של אילת בכלל לא גרות בעיר. הן מתאמנות בקבוצות אחרות במרכז הארץ על מנת לשמור על כושר משחק וכושר כדורגל, ומצטרפות בעיקר למשחקים. כך שאיך שלא תסתכלו על זה, לא פשוט להשיג משחק קבוצתי בצורה הזו. המצב הנתון לא פשוט לשחקניות הבית, שנאלצות להתאמן בלי שחקניות החיזוק ופוגשות אותן על המגרש במשחקים, המצב לא פשוט גם למאמן הקבוצה יוני שלייך, שעושה עבודה טובה במצב הנתון, כשאין לו יכולת לאמן את כל הקבוצה ביחד כנדרש, אבל במציאות האילתית נדמה שהכל יכול לקרות והכל אפשרי. "זאת הדרך היחידה שזה יכול לקרות", מסביר השבוע גורם מקורב לקבוצת הנשים של בני אילת. "כולם צריכים להבין שהכי קל זה לסגור את הבאסטה, להרים ידיים ולוותר על קבוצת נשים, אבל אז ההפסד הגדול יהיה של בנות אילת שמשחקות בקבוצה ולא אמורות להיות אשמות בכך שלמרות כל המאמצים לא ניתן למצוא באילת שחקניות כדורגל".
למרות התבוסות והקשיים, למרות העובדה שהשחקניות האילתיות בקושי מרוויחות משהו אם בכלל, הן משקיעות שעות רבות באימונים ובנסיעות למשחקים במרכז הארץ ולעיתים חוזרות לאילת בנסיעה באוטובוס (כי כבר אין טיסות כשהמשחק מסתיים), מגיעות לאילת לפנות בוקר רק כדי להתעורר שעות אחדות אחר כך ולמהר להגיע לעבודה. "אני מסירה בפני כל אחת מהבנות שלנו את הכובע. זו סיטואציה לא פשוטה ולא קלה", אומרת השבוע נעמי פולוטין, מנהלת קבוצת הנשים באגודת בני אילת שמסייעת לבנות מקרוב. "הן משקיעות, מתאמצות, מקבלות את המצב הלא פשוט בהבנה, למרות ההפסדים הן עולות למגרש בכל פעם מחדש מלאות באנרגיות ואמונה שהן יכולות להצליח ולא מורידות את הראש גם כשהן סופגות תבוסות צורמות וזה לגמרי לא ברור מאליו. לכולן ברור שזה מה שיש ועם זה צריך להצליח. אף אחת כאן לא מתכוונת לוותר כי ברור להן שהן חייבות לשמר את הקבוצה הזו לעצמן ולדור העתיד שכבר הולך ונבנה באגודה. יש היום באגודה קבוצת ילדות גדולה ומצליחה שרק מחכות שיגיעו לגיל המתאים כדי להצטרף לקבוצת הנשים", אומרת נעמי.

 

"קבוצות משתוללות ומתפרקות"


בקבוצת הנשים דחו השבוע מכל וכל טענות כאילו הקבוצה לא נסגרת רק כי הכספים שמקבלות הבנות הולכים לקבוצת הבוגרים. "אלו שטויות במיץ עגבניות. קבוצת הבנות ממצה את כל התקציב שלה ובאילת גם הרבה מעבר", מציינת מנהלת הקבוצה, שמבהירה כי כחלק מהקבוצה היא ערה להוצאות הרבות שיש באחזקתה. "אסור לאף אחד לשכוח שכשמדובר בקבוצה באילת ההוצאות אדירות. על נסיעות, כלכלה, תשלום למאמן ותשלום סמלי לשחקניות. שקל לא יוצא מקופת הבנות אלא ההיפך הוא הנכון", מדגישה נעמי.
בהנהלת בני אילת לא ממהרים להתרגש מהפרשי הנקודות והשערים שבנות אילת חוטפות במשחקים ותולים את האשמה בהפרשי הרמות הברורים בין בנות אילת למרבית הקבוצות בליגה. "הגורם להפסד בפער הוא פער הרמות בין הקבוצות והרצון של הפועל תל אביב להגדיל את הפרש השערים בקרב על עליית הליגה", הסביר השבוע חבר הנהלת בני אילת, תותי נופי, את מצבה של קבוצת הנשים באגודה. 
"חלק גדול מהקבוצות בליגה השקיעו כספים רבים והביאו שחקניות זרות כדי לעלות ליגה מטעמים כלכליים כי בליגת העל יש תגמול גבוה. אנחנו קבוצה צנועה מאוד, בעלת התקציב הנמוך בליגה בפער משמעותי מהאחרות ומה גם שחלק גדול מהתקציב שלנו הולך לטיסות, נסיעות וכלכלה במשחקים". עוד ציין נופי: "צריך לזכור שהקבוצה שלנו ירדה ליגה בשנה שעברה ונבנתה כקבוצה לליגה הארצית, שבועיים לפני פתיחת העונה הודיעו לנו מההתאחדות שנשארנו בליגה בגלל שקבוצה אחרת התפרקה, כך שלא הספקנו לחזק את הקבוצה בהתאם לליגה הלאומית ולמצוא שחקניות ברמה גבוהה מספיק. זה דבר שקורה הרבה בליגה הזו כי קבוצות משתוללות ומשקיעות כספים רבים ולאחר שנה שנתיים מתפרקות. כך קרה עם מרמורק וכפר כנא למשל".

 

לבנות מגיע חיזוק כמו לבנים


בהקשר לעלויות הקבוצה והצורך לשמר אותה באגודה אף על פי ולמרות חוסר ההצלחות אומר תותי: "יש צורך מקצועי ועתידי מבחינתנו לשמר את הקבוצה הן למען הבנות האילתיות הקיימות שמשחקות בקבוצה כעת והן עבור עשרות הילדות והנערות במחלקת הנוער שלנו ששואפות להיות שחקניות מקצועיות בעתיד. לצערי אין באילת נכון להיות מספיק שחקניות בוגרות ולכן יש צורך בחיזוק. 7 משחקניות הסגל הן שחקניות חיזוק, בדומה לקבוצת הבוגרים ובדומה למה שקורה ברוב הקבוצות בארץ. במה שונות הבנות מהבנים? האם לא מגיע להן חיזוק? אנחנו מאמינים באגודה בשיוויון ויחס שווה לנשים כמו לגברים ומאוד חשוב לנו לפתח את מחלקת הנשים כדי שתגיע לרמה ולכמות השחקנים שיש לנו בגברים".
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש