פרטים חדשים בפרשת השוד המזויין האלים באילת

מאת: רותם נועם ● 8/1/2023 10:13 ● ערב ערב 3101
שישה מבין שבעת העצורים בפרשה הובאו ב-5.1 בפני ביהמ''ש השלום באילת להארכת מעצרם בפרשת השוד המזויין בבית משפחה באילת ב-28.12, במהלכו נשדדו באכזריות מאות אלפי שקלים, מט''ח ותכשיטים שהיו בכספות הבית ● אב המשפחה הוכה קשות על ידי השודדים שהיו רעולים ● בין העצורים בחשד למעורבות בשוד גם אישה ● אחד העצורים הכיר את בן המשפחה
פרטים חדשים בפרשת השוד המזויין האלים באילת
אחד העצורים העובד כשליח הכיר את הבן הצעיר במשפחה (אילוסטרציה)

מדברי נציג המשטרה בדיוני הארכת המעצר של החשודים, בהם אישה אחת, עולה כי האירוע תוכנן על ידי השבעה, שחלקם מואשמים באירוע עצמו וחלקם בסיוע לאחר מעשה, וכי על מנת לבצעו עשו שימש ברכב שמספרו זויף.

סנגורו של אחד החשודים בסיוע,  סיפר כי הוא עובד כשליח וכי הוא מכיר את הקטין במשפחה. הוא התבקש לעשות שליחות של רכב מאילת למרכז וכי לא היה לו מושג שמדובר ברכב שהיה מעורב בשוד המזויין.

החשוד עצמו טען: "אני כל כך בטוח שלא עשיתי כלום. אני עשיתי משהו, אבל לא הבנתי מה עשיתי, אולי רק הראשון שעזרתי להם, לא ידעתי שזה גנוב...". המתלוננים בתיק אמרו לגבי חשוד זה כי אין להם עמו הכרות מוקדמת. סנגורו הדגיש כי לאיש אין עבר פלילי. עם זאת נציג המשטרה הבהיר כי לאיש מיוחסת מעורבות בשוד ולא רק סיוע לאחר מעשה. בהאריכה את מעצרו עד ליום 9.1, ציינה השופטת ליאורה אדלשטיין, כי החשוד סירב לתת את הקוד לטלפון הנייד שלו, דבר המאריך את משך החקירה.

חשוד אחר בפרשה שתק לאורך כל החקירה. סנגורו טען כי בתקשורת פורסמו פרטים מוכמנים אודות החקירה על ידי המשטרה, ונציג המשטרה השיב לו: "מה שמישהו אחר עשה זה לא אומר שאני אעשה זאת. אני לא אנדב פרטים מוכמנים."

גם בת זוגתו של חשוד זה נעצרה במסגרת החקירה כמעורבת בשוד. סנגורו של החשוד שאל את נציג המשטרה: "תפסת אצלו דברים שיש להם הסבר בחקירתה של בת זוגו, אז תגיד לי איזה ממצאים שאין להם הסבר, מאבא שלה זכרונו לברכה שהשאיר לה שרשרת וקצת כסף לשיניים...האם אתה קורא לכסף נכסים?" הסנגור הדגיש כי אצל החשוד נמצא רק כסף ולא פריטים הניתנים לשיוך.

ונציג המשטרה השיב: "דיברת על רכוש שהאישה טענה שקיבלה מאביה, היחידה החוקרת צריכה לבדוק זאת ולברר זאת, לא מדובר על רכוש". עוד ציין כי במסגרת המעצרים נתפס רכוש רב אצל המעורבים החשוד כגנוב ובשלבים אלו נבדק הקשר שלו לשוד. בין היתר צווינו פריטים אישיים כמו שרשרת ושעון עם הקדשה שנמצאו וקושרים את המעורבים לאירוע.

בכל הנוגע לחשודה במעורבות בשוד, תפסה אצלה המשטרה חלק מרכוש החשוד כגנוב וכן נתפסו אצל בנה בן החמש כספים. האישה, עם זאת, חשודה בביצוע השוד ולא רק בסיוע לאחר מעשה. סנגורה הדגיש כי היא נעדרת עבר פלילי וכי לא היתה באילת במועד השוד ואף נתנה הסבר מניח את הדעת לגבי כל מה שנתפס אצלה.

חשוד נוסף נחשד בזיוף סימוני זיהוי של רכב ונציג המשטרה אישר כי נאספו ראיות פורנזיות מהרכב. בביתו של החשוד נתפס גם כן סכום כסף שמקורו נבחן כעת. באת כוחו של הנאשם טענה כי השוטרים הגיעו לביתה של בת זוגתו שאינה חשודה לדבריו במעורבות בתיק: "לדברי החשוד נערך חיפוש בבית שלו, הגיעו עם צו לבת זוגו שהיא בהיריון מתקדם, ותוך כדי החיפוש הם ביקשו ממנה לפתוח את הטלפון שלה כדי לראות התכתבויות מתאריך עד תאריך, והיא לא חשודה ולא הוסבר לה שהיא רשאית לסרב לחיפוש.", טענה הסנגורית. 

מעצרם של שני חושדים נוספים הוארך בהסכמתם גם כן עד ל-9.1.

בראיון ל-N12  תיארה אם המשפחה את השוד: "לקחו לנו אלפי שקלים ותכשיטים בעלי ערך כספי גבוה מאוד. היינו בבית בשעת צוהריים כשלפתע צלצלו בפעמון הם נכנסו עם אקדחים, הייתי עם הבן שלי למעלה, הם אזקו אותנו והתקוטטו עם בעלי למטה״. בעדותה של האם למשטרה היא סיפרה כי  בעלה נאבק עם השודדים, אולם לבסוף נכנע ופתח את שתי הכספות שהיו בביית, תוך שהם מאיימים עליו עם אקדחים. מהכספת נגנבו למשפחה כאמור תכשיטים בעלי שווי רב ואלפי שקלים במזומן.

מיד לאחר השוד ועם התלונה במשטרה נפתחה חקירה במשטרת אילת. צוות חקירה מיוחד פעל בימים האחרונים ובעזרת אמצעים טכנולוגים הצליחו לאתר את החשודים במעשה. בעזרת משטרת דימונה, פשטו שוטרים על בתיהם של שבעת החשודים, בהם קטין, כאשר במהלך החיפושים נתפסו תכשיטים וכסף רב.

11406-01-23; 11430-01-23; 11398-01-23; 11439-01-23; 11412-01-23; 11382-01-23


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת