מי זוכר את יונת השלום?

מאת: ● 24/11/2022 11:32 ● ערב ערב 3095
ביום שלישי האחרון הסתיימה תחרות פוסטר השלום בעיר אילת לשנת 2022 שנושאו ''להוביל בחמלה'' והזוכה הנבחר המייצג את אילת אשר זוכה להתחרות בפעם הראשונה בתחרות הוא גפן יונה ברנשטיין בן 11 תלמיד כיתה ו מבית הספר מצפה-ים ● הציור ייצג את אילת ויתחרה בתחרות הארצית אשר תתקיים ב 21.11
מי זוכר את יונת השלום?
לא משנה היכן נולדת בעולם או לאיזה דת אתה משתייך או מהו צבע העור שלך האם אתה גבר או אישה. ברנשטיין

כחלק מהתחרות גפן התבקש לתאר את עבודתו, גפן הסביר שהיונה בציור המרחפת מעל הכל מסמלת את החמלה המתעלה מעל הקושי היום יומי והפערים בין בני האדם, שעבורו חמלה היא יכולת של הכלה ונתינה ללא ביקורת או שיפוטיות, לא משנה היכן נולדת בעולם או לאיזה דת אתה משתייך או מהו צבע העור שלך האם אתה גבר או אישה, החמלה מכילה הכל והיא החומר אשר יכול לאפשר חיבור בין ניגודים מדינות דתות ובניי אדם. החמלה שביונת השלום שמרחפת מעל כדור הארץ היא הדבק המחבק, העוטף, המגבש, המזין את כדור הארץ שרק נולד ומחובר עדיין לחבל הטבור וממנה נוצר שלום עולמי, חיבור בין מדינות העולם יחד כולם חיים את ההרמוניה. כולם שווים בעני כולם ושלום עולמי שוכן.

 

החמלה היא הדבק המחבק והמזין את כדור הארץ. הציור הזוכה


עד היום השתתפו בתחרות יותר מארבעה מיליון ילדים בלמעלה מ-200 מדינות בגילאי 11 עד 13. זו השנה ה-35 ברצף בה התחרות מתקיימת ביוזמת ארגון הליונס הבינלאומי ובברכת האו”ם, בתחרות זו מתחרים ילדים מכל העולם על ציור בנושא השלום. התחרות מתקיימת בארץ בכל עיר בה קיים מועדון ליונס. הציור הנבחר מכל עיר מתמודד בתחרות ארצית מול הציורים שנבחרו בערים האחרות. הציור שיזכה בתחרות הארצית ייצג את המדינה בתחרות העולמית שמתקיימת מידי שנה בבניין האו"ם בניו יורק. הציור המנצח בתחרות זוכה בפרס כספי 5,000 דולר, 25 הציורים המצטיינים בתחרות העולמית מוצגים בהמשך באולם המליאה של האו"ם בניו יורק. מטרת התחרות לשתף את ילדי העולם ולעורר מודעuת ואת דעתם ומעורבותם בנושא השלום בעולמנו. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש