העונש הקל על קריאות גזעניות כלפי שחקני נערים א' של בני אילת

מאת: רותם נועם ● 24/11/2022 18:09 ● ערב ערב 3095
קבוצת נערים א' של שני אילת ספגה קללות גזעניות במהלך משחקה מול עירוני מודיעין במסגרת המחזור השמיני בליגת נערים א' ארצית דרום ● למרות הדוח החמור שהוציא השופט אורי נבו, פסק השופט עו"ד נעם ליובין, קנס בגובה 2,000 שקל למועדון הכדורגל עירוני מודיעין על "קריאות גזעניות" וקללות שהופנו גם כלפי צוות השיפוט
העונש הקל על קריאות גזעניות כלפי שחקני נערים א' של בני אילת
נערים א' אילת

דו"ח השיפוט כפי שהוגש במלואו בפורטל ההתאחדות לכדורגל: "מהדקה הראשונה של המשחק ועד סופו הקהל המזוהה עם הקבוצה הביתית (מודיעין) קילל וניבל את הפה באופן בוטה מאוד ורציף - כנגד צוות השיפוט. במהלך המחצית הראשונה (דקה 30) וגם בזמן הפסקת של המחצית הראשונה, הערתי למאמן של מודיעין, ארז ללוז, וביקשתי שירגיע את הקהל שלו כי עצמת הקללות, הרציפות וכמובן התוכן מאוד בוטה וגבולי".

"התשובה מצד המאמן ארז ללוז הייתה 'אני לא אחראי לקהל' והיה ברור שאינו מתכוון להרגיע את הקהל שלו. בירידה לחדרי ההלבשה בזמן ההפסקה של המחצית הראשונה אריאל וינדר ממודיעין תפס את שחקן מספר 9 של בני אילת, ליעד סולומון, והדף אותו לתוך חדר ההלבשה של בני אילת תוך שהוא צורח עליו 'תתבייש לך', 'חצוף', 'מי חינך אותך'. שחקן מספר 9, ליעד סולומון החל לבכות כתוצאה מכך. מאמן בני אילת, גדי כרמלי, וצוותו הפרידו ודאגו להרגיע את הרוחות". 

"בדקה 67 למשחק, עוזר השופט ליאור נבו קרא לי ודיווח על הערות גזעניות מצד הקהל של הקבוצה הביתית לעבר שחקן שחום עור של בני אילת כמו 'אתה כושי' - דבר שחזר על עצמו מספר פעמים. החלטתי בשלב הזה לבצע עצירת משחק למספר דקות על מנת לזעזע את הקהל של הקבוצה הביתית (מודיעין). לאחר חידוש המשחק קריאות אלו לא חזרו על עצמם. מאמן מודיעין וצוותו לא שיתפו איתנו פעולה, לא הסכימו למסור פרטים ונעלמו לנו מיד בסיום המשחק".

גדי כרמלי, מאמן הקבוצה שאחד משחקניה ספג את אותן הערות גזעניות, התייחס לדברים כשאמר: "קריאות גזעניות זה דבר חמור ובני אילת מגנה זאת מכל וכל".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש