פורום ההורים העירוני דורש אבטחה בטיולים השנתיים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 24/11/2022 10:58 ● ערב ערב 3095
בעקבות העלייה בהפרות סדר ברחבי הארץ, דורשים חברי פורום ההורים העירוני לחייב ליווי ביטחוני לכל הטיולים השנתיים שיוצאים מאילת ועוברים את קו באר שבע ● על המלווה לעמוד בכל הסטנדרטים הנדרשים ● יו''ר הפורום אייל סורגיט מבהיר כי עיריית אילת התחייבה לממן את הפרשי העלויות באם יהיה צורך להוריד מהמרכז מלווים חמושים
פורום ההורים העירוני דורש  אבטחה בטיולים השנתיים
''כמובן שמדובר בתוספת עלויות''. סורגיט
תגיות:

למרות שבמשרד החינוך וגם בחדר המצב של המשרד החינוך לא העלו את סף החרדה בנושא הטיולים השנתיים ולמרות שהמצב הבטחוני בארץ אינו מחייב ליווי בנשק לטיולים השנתיים, את פורום ההורים העירוני באילת זה לא משכנע. השבוע קיבל הפורום בניצוחו ושל היו"ר אייל סורגיט, החלטה שלא לאפשר את יציאת הטיולים השנתיים ללא ליווי של מאבטח חמוש. בפנייה שנעשתה למשרד החינוך, דורש פורום ההורים באילת להחריג את אילת בעניין המאבטחים בשל הריחוק של הטיולים השנתיים. הבעיה העיקרית מולה נאלצים עכשיו להתמודד באילת היא העובדה שאין בעיר מספיק מאבטחים בדרגת רובאי 3 שיכולים ומוכנים לצאת כמאבטחי טיולים שנתיים. בפורום ההורים העירוני לא מתרגשים מהנתון הזה ועושים כל שביכולתם על מנת לגייס ולמצוא את המלווים הנחוצים גם אם זה אומר הורדת מאבטחים לטיולים מחוץ לאילת. "כמובן שמדובר בתוספת עלויות במקרה כזה", מבהיר יו"ר הפורום אייל סורגיט אך באותה נשימה מציין כי בעיריית אילת מבינים את חשיבות הנושא ומוכנים לממן את ההפרש הכספי הנגזר כתוצאה מהורדת מאבטחים לטיולים מחוץ לאילת. “במקום בו יהיה צורך בשימוש במאבטחים מחוץ לאילת, סוכם כי העירייה תפעל מול החברה שמספקת את המאבטחים לכיסוי הפערים”.

אם בכל הארץ לא דורשים מאבטח נושא נשק בטיולים השנתיים, במה ילדי שונים? אני שואלת את סורגיט שמבהיר: "ילדי אילת לא שונים, אבל כל הנהגת הורים ודאגותיה. בעקבות פניות מצד הורים מודאגים בעקבות ההחמרה במצב הבטחוני בארץ ולנוכח העובדה שטיולים שנתיים יוצאים מאילת למרחק גדול, פורום ההורים קיבל החלטה". סורגיט מבהיר כי תוספת העלויות הנגזרות מהחלטה זו לא תגבה מההורים: "כספי ההורים שכבר שולמו, אמורים לכסות גם את ההוצאה הלא מתוכננת הזו. מעבר לכך, עיריית אילת תשלים את הפערים באם יהיה צורך לעיתים להוריד מאבטחים מהמרכז", מבהיר סורגייט.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת