חמישה כלבים הוצאו מבית באילת בשל הזנחה מתמשכת

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 22/11/2022 09:58 ● ערב ערב 3094
פינוי מציל חיים: 5 כלבים במצב פיזי ירוד, הוצאו מהבית על ידי הווטרינר העירוני לאחר שהתקבלה תלונה מצד השכנים על הזנחה מתמשכת ● חמשת הכלבים מסוג רועה בלגי, פונו לכלביה העירונית, טופלו ויעברו שיקום עד שיימצא להם בית חם
חמישה כלבים הוצאו מבית באילת בשל הזנחה מתמשכת
תגיות:

בשבוע שעבר התקבלה תלונה בשירות הווטרינרי בעירייה על הזנחה מתמשכת של כלבים כולל ריח צחנה העולה מהבית בו הוחזקו. פקח של השירות הווטרינרי – צחי רביבו בליווי סגן מנהל יחידת סל"ה – אמנון אקטע, הגיעו למקום ומיד דיווחו לווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ על המראה של הכלבים, שנבע ללא ספק מהזנחה מתמשכת. הכלבים, ארבעה בוגרים וגור אחד, כולם מסוג רועה בלגי היו במצב פיזי ירוד כולל רזון וחבלות. 

למחרת היום (חמישי) הגיע הווטרינר לבית והודיע לבעלי הכלבים, כי ניתנת להם האפשרות למסור את הכלבים בהסכמה אחרת יפנה לבית המשפט להוצאת צו החרמה. הבעלים הסכימו והכלבים נלקחו כאמור לכלביה העירונית שם עברו בדיקה רפואית והחלו תהליך של שיקום כולל תזונה מתאימה, חיסונים, עיקור/סירוס ועוד. לאחר שיקומם, יחל הליך אימוץ עד שיימצא להם בית חם. 

ד"ר אורן אברמוביץ ציין לשבח את ערנות השכנים שהובילה להצלת הכלבים וקרא לציבור לדווח על כל אירוע של התעללות או הזנחה של בעלי חיים על מנת לאפשר מענה מקצועי ומהיר.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת