הרב יוסי רודריגז מאילת נגד הרבנים שתמכו במתלוננות על הרב טאו

מאת: רותם נועם ● 18/11/2022 05:37 ● ערב ערב 3094
שבועיים לאחר פרסום ההאשמות על פגיעות מיניות של הרב צבי טאו במספר נשים ● ראש ישיבת ההסדר ''איילת השחר'' מאילת, הרב יוסי רודריגז, תוקף במכתב מחאה שפרסם את הרבנים הליברלים שלדבריו: ''מתיימרים לחפש הצדק והאמת, על ידי שמרבים חילול השם, כדי להרוויח רייטינג של תדמית שוחרי הצדק החברתי והגנה על מסכנות'' ● בתחילת השנה קרא לתלמידיו שלא לתרום דם למד''א
הרב יוסי רודריגז מאילת  נגד הרבנים שתמכו במתלוננות על הרב טאו
מכנה את התלונות נגד הרב טאו ''חילול השם והכפשת שם התורה'. הרב יוסף רודריגז ● צילום: ויקיישיבה

ראש ישיבת 'איילת השחר' באילת, הרב יוסי רודריגז, פרסם השבוע (א' 13.11) מכתב מחאה נגד הפרסומים שיצאו בשבועיים האחרונים נגד הרב צבי טאו. רודריגז מותח במכתבו  ביקורת חריפה על הרבנים הליברלים שהתראיינו בתקשורת והביעו תמיכה במתלוננת נחמה תאנה, על כך שנשיא ישיבת הר המור ואחד הרבנים הבולטים בישראל, תקף אותה מינית ואנס אותה. התבטאות זו הנה אחת ההתבטאויות הראשונות של גורם בסביבתו של הרב טאו, ביחס לפרשה.

 

 

"פגיעה בכל עולם התורה"


במכתב שפורסם בישיבה כותב הרב רודריגז בין היתר: "חובה רבתי למחות על חילול השם בהכפשת וביזוי כבוד התורה של מורינו ורבינו הרב צב"י טאו שליט"א, פאר הדור והדרו, מרביץ תורה ברבים ומגדל את רועי הצאן הרבנים שמימיו אנחנו שותים".
את פרסום הפרשה הוא תולה בשיקולי רייטינג: "הפגיעה איננה רק בו אלא בכולנו – בכל עולם התורה – שאותם המתיימרים לחפש הצדק והאמת, ע"י שמרבים חילול השם, כדי להרוויח רייטינג של תדמית שוחרי הצדק החברתי והגנה על מסכנות, בשעה שכולם יודעים ואולי הם עצמם, שהאמת רחוקה מהם, שרוח עוועים נשאתם לראות לכולם את שאיפתם הנישאה".
ביקורת מיוחדת מוקדשת על ידי הרב רודריגז לרבנים הליברלים שפרסמו בשבוע שעבר פוסטים בפייסבוק ובהם דרשו לחקור את הפרשה. הכוונה לרב דוד סתיו יו"ר רבני צהר שכתב: "קול הנשים צריך להישמע והדין צריך להיות ממוצה" והרב שרלו שכתב: "נפגשתי עם המתלוננות, אמירותיהן היו ברורות".
עליהם כתב רודריגז: "כל מוקירי התורה ולומדיה – חייבים להבדיל בין אזובי הקיר המתקריא רבנים – או בלשון הרב שפירא זצ"ל רעבאלאך, שרוב מנין ובנין הצלחתם ע"י הרייטינג התקשורתי האינטרנטי המזוהם, שבין לילה היה ובין לילה ייעלם בע"ה, ומתדמים להיות 'לותרים' של עולם התורה, בהרבצת הנאורות והצלת עולם התורה מבערות, לשיטתם! – לבין קדשי ישראל המובהקים, הצנועים והפשוטים הספונים בהגדלת והרבצת התורה בשקידה בלתי נלאית יומם ולילה כפשוטו עשרות בשנים, והעמדת עולם שלם בנגלה ובנסתר".
יצויין כי לאחר פרסום תלונתה של נחמה תאנה - נחשפה עדותה של מתלוננת נוספת, דורית, אשר טוענת שבצעירותה הרב טאו תקף גם אותה מינית. על עבירה זו קיימת התיישנות באשר חלפו 40 שנה מאז נעברה אך במשטרה ביקשו מדורית להגיש תלונה בכל זאת על מנת לעבות את העדויות בתיק.

 

עדויות מצטברות. הרב טאו ● צילום:  מיכאל יעקובסון לויקיפדיה

 

הורה לתלמידיו לא לתרום דם


בינואר השנה, יצא הרב יוסי רודריגז באמירה אחרת שנויה במחלקות, כשקרא לחניכיו שלא לתרום דם למד"א בשל החלטת משרד הבריאות לבטל בטפסי אישור התרומות את סעיף "מוצא האם ומוצא האב". במשרד הבריאות הסבירו כי אין בסעיף צורך מבחינה בריאותית ואולם ביהדות התורה קשרו את ביטול הסעיף להחלטתו של שר הבריאות ניצן הורביץ לאפשר לחד מיניים לתרום דם, שעה שהנחיות משרד הבריאות עד אז היו לפסול תרומות כאלו. ל'ערב ערב באילת' אמר אז: "לכולנו ברור שיש תא משפחתי אחד, הם לא יכולים עכשיו לנסות לחנך את כל אזרחי המדינה מחדש שיש הורה 1 והורה 2 ואנחנו נאבק על שמירה על זהותה של המדינה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת