עובד נמל אילת שנפגע ממלגזה הוכר כנפגע תאונת דרכים

מאת: רותם נועם ● 16/9/2022 08:01 ● ערב ערב 3086
עובד נמל שנפגע בראשו ובחזה בעת שנסע במלגזה יפוצה על ידי הביטוח הלאומי בסכום של 170 אלף שקל, לאחר שבית המשפט קיבל כי המדובר בתאונת דרכים לכל דבר
עובד נמל אילת שנפגע ממלגזה  הוכר כנפגע תאונת דרכים
לעובד נדרשו טיפולים רבים במסגרת מרכז רפואי שיקומי. נמל אילת
תגיות:

מפסק הדין עולה כי העובד החל לעבוד בנמל אילת בשנת 2006 והוא עבד למעלה מעשור עד למועד התאונה שהתרחשה ב-2017, גם לאחריה הוא המשיך לעבוד בנמל ושכרו לא נפגע עקב כך, והוא שימש במספר תפקידים לאורך השנים ואף התקדם בהם. 
התאונה, שהתרחשה תוך שהעובד נסע במלגזה ששימשה באותה עת לצרכי תחבורה. ביהמ"ש קבע כי אין כל משמעות לכך שהתורן של המלגזה פגע במתקן מובנה במקום כדי לשלול את סיווג התאונה כתאונת דרכים וקבע כי גם אם התובע היה פוגע במדרכה, בקיר, באבן או בכל חפץ אחר, עדיין היה מדובר בתאונת דרכים ולא ב"תאונה אחרת". עוד נקבע כי מאחר וחברת הביטוח הפניקס שנתבעה הוציאה למלגזה פוליסת ביטוח, הרי שהיא מושתקת מלטעון כי לא מדובר ברכב מנועי. 
בכמתו את גובה הפיצוי ביחס לפגיעה התפקודית שספג עקב התאונה ציינה סגנית הנשיאה, השופטת רנה הירש מביהמ"ש השלום ברחובות, את שכרו של העובד באותה שנה שעמד על 20,182 שקל נטו לחודש בממוצע, אלא שבינתיים שלאחר התאונה מצא ביהמ"ש כי שכרו הופחת בשיעור משוקלל השווה ל-43 אלף שקל, ולסכום זה הוסיף סכומים בעבור הפסדי שכר לעתיד, הפסדי פנסיה, הוצאות, כאב וסבל ועוד, ובסך הכל פסק לו סכום פיצוי של 170 אלף שקל, בניכוי תגמולים שכבר קיבל, ובסך הכל 147 אלף שקל וכן שכר טרחת עו"ד ואגרת בימ"ש. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש